مشروح اخبار
 » جشن روز خبرنگار به نام خبرنگاران به کام بازاریابانجشن روز خبرنگار که تمام شد خیلی ها آن را در کفه ترازو گذاشتند و گفتند جشن به سان سالهای گذشته برگزار شد و با اینکه قرار بود برنامه تفاوت هایی اساسی با گذشته داشته باشد اما همان آش بود و همان کاسه.

اگر واقع بینانه بخواهیم به جشن نگاه کنیم تفاوت هایی هم با گذشته داشت.
مثلا امسال صدای مجری گرفته تر از گذشته بود، کوروش رضوانی امسال هم موسیقی اجرا کرد اما موهایش سفیدتر از گذشته بود.در حالی که تعداد تولید کنندگان محتوا در استان هیچ افزایشی نداشت اما تعداد تجلیل شوندگان بیشتر از گذشته شده بود.

خبرنگاران از هر زمانی ناامیدتر و آینده شغلیشان‌را از دست رفته تر می دیدند. اما سوال اینجاست که چرا هر سال جشن روز خبرنگار اینچنین حساسیت برانگیز می شود و می گوییم دریغ از پارسال؟!

 امسال هم دوغ و دوشاب را به یک قیمت دیدند و خدا بدهد برکت که از هر خانواده چند نفر در جشن متعلق به خبرنگاران، شرکت کردند!

اما مهمترین دلیل نارضایتی این است که خبرنگاران فعال و حرفه ای تر همواره در این جشن ها نادیده گرفته می شوند.

انگار هیچ کس جرات ندارد بیاید خبرنگاران و رسانه های واقعی را از رسانه ها و خبرنگاران فیک متمایز(معنوی) کند.

شاید هم همه از هوچی گری همین فیک ها می ترسند. امسال خانه مطبوعات برای نخستین بار قرار بود خبرنگاران فعال در عرصه تهیه، تولید و نشر اخبار را معرفی کند تا آقای استاندار و همه مدیران بدانند از ۱۹۲ نفری که به عنوان خبرنگار دعوت شدند برخی هایشان در حد نام هستند و شاید هم در جای دیگری مشغولند و برخی صرفا می آیند تا در این روز دیداری با هم صنفانشان تازه کنند. و البته این شایسته سالاری زمینه ای برای ایجاد رقابت در تولید محتوا شود.

 اما به سبک گذشته بعضی ها رفتند پشت تریبون و آنقدر صحبت کردند و حرفهای تکراری زدند که وقت جلسه گذشت و مهمترین بخش جشن، که خانه مطبوعات از هفته ها قبل روی آن برنامه ریزی کرده بود حذف شد.

که البته این بهانه است و در واقع برگزارکنندگان جشن از ترس همان هوچی گران رسانه ای خود تعمدا اقدام به حذف این بخش کردند. که جچیز عجیبی هم نیست وقتی یک برنامه سه متولی مثل ارشاد و استانداری و خانه مطبوعات داشته باشد و هیچ کس هم نخواهد برای قانونمداری هزینه بدهد نتیجه همین می شود که به بهانه ضیق وقت اصل و ماهیت برنامه حذف می شود.

به هر حال این جشن هم تمام شد و باز هم این حسرت همیشگی روی دل همه خبرنگاران و فعالان عرصه خبر باقی ماند که یکی بگوید دستتان درد نکند که در آفتاب و سرما و بحران قلم را زمین نگداشتید و سنگر را خالی نکردید و به اندازه همانهایی دیده شدند که زیر کولرهایشان نشسته اند و زندگیشان را می کنند.

اما راک نیوز به پاس احترام به این خبرنگاران اقدام به نشر نام آنها می کند. قبل از هر چیز باید چند نکته را درباره این اسامی گفت: افرادی که نامشان در این لیست آمده همگی عضو خانه مطبوعات بوده و فقط خبرنگارند و یا در نشر اخبار مشارکت دارند. البته افراد فعالی هم در خانه مطبوعات حضور داشتند که سمتشان سرپرست و یا عنوانی غیر از خبرنگار در سامانه خانه مطبوعات ثبت شده که به احترام سربازان خط مقدم تهیه خبر که این روز به نامشان نامگذاری شده ،فقط خبرنگاران معرفی شدند.

 خبرنگاران فعالی هم وجود دارند که عضو خانه مطبوعات‌نیستند و با اینکه بخشی از بار تهیه و تولید خبر به دوششان است اما خانه مطبوعات از آوردن نامشان معذور شد. اما لیست منتشر شده بدین شرح است: روزنامه ها
۱-مرضیه دادگر/ابتکارجنوب
۲-پیمان فرامرزی/امید مردم
۳-طاهره احمدی/طریق الوسطی
۴-آیدا طاهری/توازن
۵-مصطفی دانشی/افکارمردم
خبرگزاری ها
۶-حمید جهان/ایرنا ۷-فاطمه رشیدی جهان اباد/ایرنا ۸-مریم صیادی/ایرنا ۹-زهرا موسوی/تسنیم ۱۰-مرضیه جوشن/دفاع پرس ۱۱-مریم پیروزان/ایسنا  ۱۲- طیبه سعادتی نیک/فارس
پایگاه های خبری ۱۳-مرضیه حسن پور /کبنا -۱۴میر امین سبحانی/راک نیوز  ۱۵-روح الله احمدی/راه ملت - ۱۶-زینب محمدی/راک نیوز ۱۷- صادق الاهی نژاد/فصلی نو 

برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال راک نیوز در تلگرام به نشانیRAAKNEWS@همراه شوید. تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398 11:02» اخبار مرتبط:

 • ترکیب هیأت رئیسه خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد+اسامی
 • برگزاری انتخابات خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت94درصدی/ خبرنگار ...
 • نامه خبرنگاران گچساران به دهبانی پور/انتخابات را باطل کنید
 • پایگاه اطلاع رسانی خبرنگاران گچساران رسماً آغاز به کار کرد.
 • امیدواریم همه مسئولان ادارات و دستگاه‌های استان برای قدردانی از خبرنگاران ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس