مشروح اخبار
 » زمان بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب سی سخت مشخص شد

این طرح که تاکنون بیش از ۱۲۰میلیارد ریال برای آن  هزینه شده است، ان شاالله ظرف یک ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.


به گزارش  خبرنگار راک نیوز از یاسوج، فیض اله پاسره در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت با بیان اینکه حفاظت و حراست از منابع آب و البته کاهش منابع آب در اختیار، ایجاد سیستم های تصفه فاضلاب را به یک ضرورت تبدیل کرده است، اظهار داشت: با ایجاد سیستم های تصفیه فاضلاب در وهله اول منابع با ارزش آب زیرزمینی را از آلودگی حراست میکنیم و از طرفی آب مورد نیاز کشاورزی و صنعت که رقم بالایی را هم دارد از این طریق و بدون برداشت از سفره های آب ارزشمندمان تامین می کنیم.

زمان بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب سی سخت مشخص شد

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری با اشاره به مشخصات فنی این پروژه، گفت: فرایند تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت،  فرایندی ترکیبی (رشد معلق میکروارگانیزمها و رشد چسبیده میکروارگانیزمها است Integrated fixed activited sludge) است. وی افزود: در این سیستم زيست توده های معلق و متصل به صورت موثری همزمان بکار گرفته شده اند که مزايای گسترده تری را نسبت به فرايندهای متداول لجن فعال( سيستم های دارای رشد معلق) دارا هستند.
پاسره در ادامه  از مزیت های فنی ویژه این طرح گفت و تصریح کرد: در این تصفیه خانه قدرت تصفيه بيشتر و با کیفیت تری را شاهد هستیم که به دلیل استفاده از فرایندهای ترکیبی در این تصفیه خانه است و میتوان گفت در اجرای تصفیه خانه فاضلاب سی‌سخت از مدرن‌ترین پکیج تصفیه‌خانه استفاده شده است.

زمان بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب سی سخت مشخص شد

 

وی  در  اقدامات اجرایی در این پروژه عنوان کرد: اجرای ۱۶ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب با تاسیسات لازم، سوله و محوطه در حال تکمیل، اجرای پکیج فرایند شامل «اشغالگیر، دانه گیر، متعادل سازی، واحد غیر هوازی (انوکسیک)، واحد هوازی، حوض ته نشینی، گندزدایی و فیلترهای تحت فشار» برای تصفیه ی بیشتر پساب انجام شده است.
پاسره ضمن بیان اینکه دبی خروجی این تصفیه خانه بیش از ۱۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز خواهد بود، بیان کرد: خوشبختانه در کنار فرآیندهای تصفیه فاضلاب پکیج فرایندهای تصفیه لجن شامل هاضم تغلیظ لجن، فیلترپرس برای آبگیری از لجن و تولید کیک لجن نیز تعبیه شده است.
وی یادآور شد: این تصفیه خانه برای افق ۱۴۱۵طراحی شده است که متأسفانه بدلیل معارضات محلی و مسائل مالی اگرچه قرار بود پروژه در پایان 97 به بهره برداری برسد؛ اما عملاً این زمانبندی محقق نشد و بخشی از عمر طرح قبل از بهره برداری سپری شده است.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرح تاکنون بیش از ۱۲۰میلیارد ریال هزینه شده انشالله ظرف یک ماه آینده برای جمعیت 10 هزار نفر به بهره برداری میرسد.


تاریخ انتشار : 22 مرداد 1398 13:02» اخبار مرتبط:

 • تصفیه خانه بزرگ آب سرفاریاب بزودی به بهره برداری می رسد
 • مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد: آب رودخانه شوتاور طبق آزم ...
 • "سی‌سخت" تصفیه‌خانه فاضلاب ندارد
 • حجم تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد ۵۷ درصد افزایش یافت
 • انتظار 14 ساله برای بهره برداری پیش تصفیه‌خانه دوگنبدان به پایان رسید
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس