مشروح اخبار
 » 75میلیارد ریال در حوزه راه های کهگیلویه و بویراحمد هزینه می شود+جزئیات

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۵ میلیارد ریال برای اجرایی کردن ۹ طرح پیشنهادی به وزیر راه و با هدف توسعه استان در کهگیلویه و بویراحمد هزینه می شود.  به گزارش راک نیوز؛معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار با اشاره به اینکه ۷۵ میلیارد ریال برآورد ریالی ۹ طرح پیشنهادی به  وزیر راه و شهرسازی بود، افزود: این مطالبات در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه های استان ارائه شد و با پاسخ مثبت دولت و این وزارتخانه با این پیشنهادات همراه شدیم. 

حسین کلانتری برخی از این درخواست ها را شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری با نصب علائم و تجهیزات راهداری، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال ، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت بویژه در راه های فرعی و روستایی، تهویه تونل های مسیر جاده یاسوج – بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال عنوان کرد.  

وی تصریح کرد: ظرف سه ماه گذشته و با بروز تصادفات مرگبار در جاده های برون شهری این استان وضعیت خاصی را بر استان به لحاظ روانی ایجاد کرده بود که بازتاب های منفی و گسترده ای نیز در رسانه ها به دنبال داشت.  

کلانتری با اشاره به برخی مطالبات و نیازهای ضروری استان در زمینه ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل جاده ای و همچنین هوایی در استان تاکید و خواستار توجه ویژه و تسریع در عملیاتی کردن این نیازهای ضروری از سوی این وزارتخانه شد.  

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز با اشراف و اطلاعات کامل به وضعیت خاص استان خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی و پیگیری سریع به وضعیت ایمنی راه های این استان شده بود و البته وزیر راه نیز پاسخ مثبت اصرار و تاکید معاون اول رئیس جمهوری را داد که از هفته های آینده نیز شاهد تغییرات ملموس اقدامات انجام شده خواهیم بود.   

کلانتری تصریح کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی، کوهستانی بودن و همچنین پراکنش و پراکندگی گسترده مناطق، وضعیتی منحصر در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد. 
  استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: بیش از ۷۵درصد از حدود ۶ هزار کیلومتر طول راه های این استان اعم از اصلی، فرعی و روستایی در زمستان های سخت برفگیر کوهستانی و نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است.  

وی وضعیت ناوگان راهداری در استان را تاسف بار توصیف کرد و گفت: اداره کل راه و شهرسازی و راهداری این استان با وجود همه این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه ها فاقد حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری است. 

معاون راهداری وزیر راه و شهرسازیدر این دیدار بیان کرد : ظرف دو هفته آینده اعتبار و تمهیدات لازم برای اجرایی شدن ۹ درخواست استاندار  در استان آغاز خواهد شد.

عبدالهاشم حسن نیا تصریح کرد: تمامی درخواست ها و موارد مطرح شده از سوی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در حوزه های گوناگون از جمله راهداری و ایمنی جاده ها عملیاتی می شود. 

معاون راهداری وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی این مطالبات و ۹ مورد درخواست استاندار کهگیلویه وبویراحمد که مورد تاکید وزیر نیز هست، در دستور کار برای عملیاتی شدن قرار گرفته است.

 حسن نیا تاکید کرد: موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان و همچنین ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج- بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد فاز عملیاتی و اجرایی خواهند شد.

برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال راک نیوز در تلگرام به نشانیRAAKNEWS@همراه شوید. تاریخ انتشار : 23 مرداد 1398 08:21» اخبار مرتبط:

 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد: دستور وزیر برای تخصیص اعتبار به جاده های کهگ ...
 • مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد/حکم
 • اعزام دستگاه های راهداری به روستاهای استان
 • معاون وزیر راه وشهرسازی :سطح ایمنی راههای کهگیلویه وبویراحمد پایین است
 • انتصاب اولین مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس