مشروح اخبار
 » قهر رئیس شورای شهر شیراز ؛ اولتیماتوم فرمانداری به دستغیب

روز چهارشنبه هفته گذشته در جلسه علنی شورای شهر شیراز دوفوریت برگزاری جلسه روز دوشنبه 28 مرداد برای انتخاب رئیس شورا به تصویب رسید.


به گزارش راک نیوز از شیراز ؛ احمدرضا دستغیب که مخالف برگزاری جلسه بود و آن را غیرقانونی می‌دانست از امضای دوفوریت طرح مخالفت کرد اما اعضای شورا که به دنبال برکناری دستغیب از ریاست شورا بودند، با امضای ابراهیم صبوری به عنوان نائب رئیس شورا درخواست برگزاری جلسه را به فرمانداری اعلام و صبح امروز نیز جلسه را برگزار کردند.

فرماندار شیراز در پاسخ به نامه دستغیب که جلسه امروز را غیرقانونی دانسته بود، با دو ایراد که یک علت دوفوریت چیست و دوم اینکه زمانی که رئیس شورا در جلسه حضور دارد و غائب نیست نامه‌های شورا باید با امضای رئیس به فرمانداری ارسال شود.

قابل ذکر است که رئیس شورا در جلسه علنی چهارشنبه حضور داشته اما از امضا نامه امتنا کرده است. موضوعی که کهندل سرپرست امور شهری و شوراهای استانداری فارس نیز که در جلسه صبح امروز حضور داشت و به آن تأکید کرد و خاطر نشان شد: وقتی عضوی در شورا حضور دارد اما از امضل امتنا می‌کند به منزله غیبت او محسوب می‌شود و امضا نائب رئیس مشکل قانونی ندارد.

احمد رضا دستغیب که چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود جلسه دو فوریتی شورا هفته آینده روز دوشنبه برگزار خواهد شد، صبح امروز در جلسه حاضر شد اما با بیان اینکه جلسه صلاحیت قانونی ندارد با حالت قهر پایان جلسه را اعلام و صحن را ترک کرد.

دستغیب پیش از ترک صحن علنی خطاب به خبرنگاران گفت: من مجری قانون هستم و تابع پدرخوانده‌ها و مادر خوانده‌ها نیستم.

نوذر امامی با بیان اینکه از رفتار دستغیب در صحن علنی شورا و عکس العمل فرماندار نسبت به پارلمان محلی شیراز از مردم عذرخواهی می‌کنم، گفت: تمام مکاتبات رسمی شورا باید به امضا رئیس شورا برسد اما هیچ جای قانون ننوشته که باید در کار شورا دخالت شود، نامه برگزاری جلسه امروز با امضای نائب رئیس شورا به فرمانداری رسیده است و هیچ خدشه‌ای بر جلسه امروز شورا نیست و جلسه کاملا قانونی است.

جلسه علنی شورا با وجود ترک دستغیب اما همچنان ادامه دارد و انتخابات نیز در حال برگزاری است.

به گزارش راک نیوز ، جلسه انتخاب هیئت رئیسه و رئیس شورا باید تا چهارشنبه این هفته برگزار می‌شد اما به دلیل غیبت دو عضو شورا با تصویب طرح دوفوریت جلسه امروز یعنی دوشنبه 28 مرداد برگزار شد.

پیش از این گمانه‌زنی‌ها از انتخاب سید عبدالرزاق موسوی برای ریاست شورا در سال سوم خبر می‌داد.
گفتنی است فرمانداری شیراز طی نامه ای  به احمدرضا دستغیب رئیس شورای شهر شیراز، از وی خواست طی مکاتبه ای رسمی، تاریخ جلسه رسمی شورا به منظور انتخابات هیات رئیسه سال سوم، دوره پنجم شیراز را تا تاریخ 31 مرداد جاری اعلام نماید.

قهر رئیس شورای شهر شیراز ؛ اولتیماتوم فرمانداری به دستغیب

 تاریخ انتشار : 28 مرداد 1398 09:27» اخبار مرتبط:

 • تازه ترین جزئیات از سرنوشت مدیریت شهرداری صدرا
 • تنش در شورای شهر شیراز در بالاترین نقطه : باید بر روی اصول و اخلاق شهروندی ...
 • شورای شهرشیراز خبرساز شد؛ استعفای رئیس شورای قبل ازمعارفه شهردار جدید!
 • پشت پا به رای مردم درشورا !/استعفای دو عضو شورای شهر شیراز هدف؛ حضور در ان ...
 • رئیس شورای شهر دوگنبدان انتخاب شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس