مشروح اخبار


» گفت وگوی اختصاصی با سیدجواد هاشمی: پر هزینه ترین فیلم‌های کودک و نوجوان را چند مرتبه ساخته ام

من سی سال در عرصه معلمی خدمت کردم و در حال حاضر هم پر هزینه ترین فیلم‌های کودک و نوجوان را چند مرتبه ساخته ام بدون اینکه بخواهم تصور کنم هزینه‌های ساخت بر می‌گردد.
سید جواد هاشمی متولد 27 دی ماه 1344 بازیگر و کارگردان به نام حوزه کودک و نوجوان است. سید جواد هاشمی این روزها دیگر همانند سابق در کارهای جبهه ای و جنگی ایفای نقش نمی‌کند و این آقای خوش شانس هنر این روزها بسیار سرگرم فروش بالای خود در زمینه کودک و نوجوان است.


سید جواد هاشمی در گفت وگو با خبرنگار راک نیوز گفت: من به شخصه اعتقاد راسخ بر این دارم که بچه‌ها فراموش شده اند و ما در کشوری زندگی می‌کنیم که داعیه دار برخی مسائل از بعدهای مختلفی هستیم که به نظر من این ادعای بسیار غلطی است و ما در آینده با یک فاجعه بزرگ روبرو خواهیم شد.
این کارگردان حوزه کودک و نوجوان ادامه داد: در حال حاضر ما دچار یک بیهودگی در امر آموزش شده ایم که فرآیند آموزش در این روند منطقی نیست چه بسا این شرایط در دانشگاه بهرنج تر است و متاسفانه مدرک گرایی جایگزین تحقیق و کشفیات و پژوهش اصولی شده است و دلمان خوش است که چهار جا در المپیاد برنده مدال شده ایم.
وی به وضعیت ساخت فیلم برای قشر کودک و نوجوان گلایه کرد و گفت: از جهت فرهنگی ما به آن صورت برای قشر کودک و نوجوان کاری نکرده ایم آیا فیلم درست و درمانی برای این قشر ساخته ایم؟ ما فرهنگی به وجود نیاورده ایم که بچه‌ها با تماشای فیلم‍های آنور آبی دچار مشکلات جنسی یا فرهنگی نشوند و بچه‌ها مجبورند فیلم‌هایی نگاه کنند که متعاقب آن به مشکلاتی هم بربخورند و این به آن دلیل است که خوراک داخلی به بچه‌ها تزریق نشده است.
کارگردان فیلم پرفروش آهوی پیشونی سفید تصریح کرد: من سی سال در عرصه معلمی خدمت کردم و در حال حاضر هم پر هزینه ترین فیلم‌های کودک و نوجوان را چند مرتبه ساخته ام بدون اینکه بخواهم تصور کنم هزینه‌های ساخت بر می‌گردد چرا که دغدغه من برای این قشر از جامعه متمرکز شده است
هاشمی اظهار داشت: متاسفانه جامعه ما به سمتی پیش روی کرده است که هیچ جوابی برای کودکان و نوجوانان نداریم و این ابهامات به فرهنگ این قشر حساس از جامعه ضربه می‌زند. من در ساخت فیلم آهوی پیشانی یک، دو و سه که بسیار هم فروش بالایی داشت سعی کرده ام کاری موزیکال و شاد اما در عین حال تامل برانگیز برای قشر کودک ونوجوان بسازم که حداقل بتوانم بخشی از دغدغه این قشر را رفع کنم تا مجبور نشوند کنار خانواده‌ها به تماشای سریال و فیلم‌هایی بنشینند که برای سن و سال آن‌ها ساخته نشده است.


تاریخ انتشار : 28 مرداد 1398 16:44» اخبار مرتبط:

 • فیلم جدید سید هادی محقق به زودی کلید می خورد
 • به کارگردانی رضا میرکریمی؛«قصر شیرین» تحسین منتقدان را برانگیخت
 • یاسوج میزبان جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان است
 • فیلم‌های جشنواره فجر در یاسوج و دهدشت اکران می شود
 • طنز حاشیه‌ساز اشکان خطیبی و كنايه عجيب به شيرازي ها!
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام