مشروح اخبار
 » چند خبر مختلف از استان کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از مسئولان استانی و محلی از پایانه مرزی شلمچه بازدید کرد.


به گزارش راک نیوز "استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از مسئولان استانی و محلی از پایانه مرزی شلمچه بازدید کرد.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد که بارها در جلسات ستاد اربعین بر روند انجام فعالیت های اعضای ستاد برای خدمت رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی تاکید داشته این بار و در یک بازدید میدانی به همراه تیمی  از مدیران استان در مرز شلمچه حضور یافته و از نزدیک  بر روند اجرایی این عملیات نظارت داشته و دستورات لازم برای هرچه بهتر برپا شدن سایت استان در مسیر تردد زائران را به مسئولان مربوطه صادر کرد.

کلانتری در حاشیه این بازدید ها و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با هماهنگی با استاندار خوزستان و براساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین به همراه جمعی از مسئولان استان به عنوان استان معین خوزستان در مرز شلمچه حضور یافتیم.

نماینده عالی دولت در استان گفت: بر اساس خدمات رسانی مسئولان دو استان در سال های گذشته امسال تلاش می کنیم از نظر کمی و کیفی سطح خدمات را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی توقع چندانی ندارند، تاکید کرد: البته ما موظفیم شرایط مناسبی برای حضور زائران در راهپیمایی اربعین حسینی را فراهم کنیم.


کلانتری خاطرنشان کرد: مجموعه دستگاه های اجرایی و زیربنایی استانداری با محوریت معاونت عمرانی و همکاری بخش خصوصی و خیران در خوزستان و خرمشهر همگی پای کار هستند.

وی بیان کرد: باتوجه به محاسبات انجام شده پیش بینی می شود امسال بتوانیم در سه نوبت پذیرای ۱۲ تا ۱۴ هزار زائر باشیم.

کلانتری افزود: شرایط اسکان و استراحت به صورت موقت برای زائران فراهم می شود به ویژه افراد کهنسال و خانواده هایی که دارای فرزند خوردسال هستند در اولویت قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه تا کنون همکاری خوبی انجام شده، گفت: نیروهای سپاه پاسداران، مرزبانی و انتظامی پای کار هستند و تعامل خوبی بین دستگاه های اجرایی هر دو استان وجود دارد.

کلانتری با اشاره به اینکه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همواره ارادت خاصی به اهل بیت عصمت و طهارت داشته اند، تصریح کرد: خواسته مردم استان پای کار بودن مسئولان و فراهم شدن بسترهای لازم است.

نماینده ارشد اجرایی استان عنوان کرد: نسبت به این وضعیت خوشبین هستم و تعامل بین استاندار و مدیران شهرستانی و آمادگی خیران قابل تقدیر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، بیان کرد: انتظار می رود استاندار خوزستان، ستاد اربعین و فرمانداری خرمشهر اجازه دائمی شدن سایت استان کهگیلویه و بویراحمد را صادر کنند تا بتوانیم یک سازه پایدار داشته و از انجام هزینه های اضافی در سال های آینده جلوگیری شود.

کلانتری افزود: بدون شک با موافقت در این خصوص و با هماهنگی با ستاد مرکزی اربعین می توان از این هزینه ها در جای مناسب تری استفاده بهینه کرد.

چند خبر مختلف از استان کهگیلویه و بویراحمد

 

چند خبر مختلف از استان کهگیلویه و بویراحمد

 

چند خبر مختلف از استان کهگیلویه و بویراحمد

 

چند خبر مختلف از استان کهگیلویه و بویراحمد

 

***********************************************************************************************************
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی بزرگ در بخش‌های صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی در این استان در حال اجراست.جعفرگوهرگانی افزود: ۴۱۲ مورد در حوزه صنعت و معدن، ۳۹۳ طرح در بخش کشاورزی و ۷۰ مورد در حوزه گردشگری است.

گوهر گانی، تعداد اشتغال پیش بینی شده برای این طرح ها را بیش از ۱۷ هزار نفر برشمرد.

وی ابراز داشت: این طرح ها در مراحل اخذ مجوز تا پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد هستند.

گوهرگانی با بیان اینکه با اجرای کامل این طرح ها تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی و اشتغال زایی استان به وجود می آمد، گفت: پیش بینی می شود حدود ۳۰ درصد این طرح ها تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسند.

وی تصریح کرد: احداث سه کارخانه پتروشیمی از مهمترین پروژه های اقتصادی در دست ساخت استان است.

گوهر گانی با اشاره به اینکه، یکهزار و ۸۲۱ واحد اقتصادی در استان با ۱۶ هزار نفر نیروی کار در حال فعالیت است، گفت: یکهزار و ۵۹ واحد اقتصادی حوزه کشاورزی در بخش های گلخانه، شیلات، دام و طیور و زیرشاخه ها فعالیت دارند.

گوهرگانی تعداد واحدهای در حال فعالیت حوزه صنعت و معدن را ۵۸۲ مورد برشمرد و افزود: ۱۸۰ واحد اقتصادی نیز در بخش گردشگری فعالیت می کند.

هفته دولت امسال ۳۱ طرح اقتصادی با ۳۷۶ میلیارد ریال  و ۵۳۰ فرصت شغلی در استان به بهره برداری رسید.

همچنین عملیات اجرای ۶ طرح اقتصادی با  سرمایه گذاری  ۱۴۳ میلیارد ریال هم  آغاز شد.
***********************************************************************************************************
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر آمادگی کامل استان برای خدمت رسانی به زائران حسینی، اظهار داشت: در صورت دائمی شدن سازه موکب استان در مرز شلمچه می توانیم زمینه فعالیت های فرهنگی و خدمات رسانی به مردم استان و کشور را به صورت مستمر فراهم کنیم.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست هماهنگی ستاد اربعین که با حضور فرماندار ویژه خرمشهر و معاون استاندار خوزستان، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان استانی و محلی در محل فرمانداری خرمشهر برگزار شد ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع)، اظهار داشت: توفیق خدمت در این سرزمین مقدس نصیب ما شده است و این سعادت بدون تردید از برکت خون شهدا است.


نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: شاید قرن ها بگذرد که امثال آن دلاوران را در درون کشور متولد و رشد کنند اما یکی از بارزترین ثمرات خون شهدا باز شدن مسیر کربلاست.

وی با تاکید بر اینکه کسی تصور نمی کرد که روزی صدام محو و نابود شود، بیان کرد: اما با ثمر دادن خون شهدا اکنون گذرگاه شلمچه یکی از مهم ترین معبرها برای رسیدن به کربلا است.

کلانتری با اشاره به وجود گذرگاه های چذابه و مهران، خاطرنشان کرد: با تلاش های دو ساله دولت جمهوری اسلامی با دولت عراق و پیگیری های رحمانی فضلی وزیر کشور و ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین مرز بین المللی خسروی بازگشایی شد.

وی افزود: این تلاش های مستمر در جهت تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی بود.

کلانتری با بیان اینکه اربعین یک تاریخ وسیع دارد، گفت: در مقطعی از تاریخ زائران حسینی برای زیارت اربعین باید هزینه سنگینی را پرداخت می کردند اما این مسائل ذره ای موجب کم شدن عشق و ارادت مردم به اهل بیت عصمت و طهارت نشد و مردم با پس انداز سرمایه های خود راهی کربلا می شدند.

وی با اشاره به اینکه در برهه ای از زمان عرصه بر زائران حسینی تنگ تر شد ، اظهار داشت: در این دوره مردم یک منطقه تمام درآمد خود را جمع کرده و در اختیار یک نفر قرار می دادند تا نائب الزیاره آنها باشد و فلسفه نائب الزیاره بودن اینگونه دارای یک ریشه تاریخی شد.

کلانتری با بیان اینکه توفیق میزبانی زائران حسینی نصیب مردم شهید پرور خوزستان شده است، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان معین خوزستان انتخاب شده است.

وی افزود: توسعه زیرساخت های ضروری مرز شلمچه از جمله توسعه پارکینگ در مساحت ۶۰ هکتار در دستور کار مسئولان خوزستان قرار داد که اکنون ۳۰ هکتار دیگر نیز برای این موضوع در نظر گرفته شده و استان ما می خواهد در توسعه این طرح سهیم باشد.

کلانتری بیان کرد: متناسب با نیاز برای تردد خودرو، وسیله حمل و نقل از کهگیلویه و بویراحمد ارسال شده و یا در مسیر هستند و در صورت نیاز نیز خودروهایی اجاره می شود.

وی با اشاره به سنگینی فشار کار خواستار همدلی و همکاری بیش از پیش مسئولان برای پیشبرد امور شد و افزود: سایر استان های معین نیز باید کمک کنند.

استاندار با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد استان مرزی نبوده و یک استان مرکزی است، تصریح کرد: مردم این استان به نسبت جمعیت مقام اول کشور را در تقدیم فرزندان شهید خود برای بقای نظام و انقلاب دارند و این مسئله حاکی از عشق و ارادت خالصانه آنان به اهل بیت است.

وی تاکید کرد: در هر گردان و تیپی که بچه های استان کهگیلویه و بویراحمد حضور دارند فرماندهان با خیال راحت به مهندسی عملیات می پرداختند.

کلانتری افزود: اکنون نیز فرزندان آن شهدا در کسوت مسئولیت آماده هرگونه خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته تعداد ۳۱ موکب در خاک عراق و داخل کشور از این استان به خدمت رسانی می پرداختند، عنوان کرد: امسال نیز ۲۲ موکب در مسیر تردد زائران در داخل کشور و ۹ موکب در خاک عراق مستقر هستند.

نماینده ارشد اجرایی استان تاکید کرد: باتوجه به حضور نماینده شهرداران و فرمانداران استان و همچنین پای کار بودن بخش خصوصی امسال می خواهیم ضمن تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت به تقویت نقاط قوت بپردازیم.

کلانتری با تاکید بر اینکه باید نوع نگاه ها را تغییر دهیم و علاوه بر کمیت نسبت به کیفیت خدمات دهی اقدام کنیم، گفت: سایتی که برای استان کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده اگر دائمی شود نه تنها از اتلاف انرژی و هزینه ها جلوگیری می شود بلکه زمینه استفاده از این مکان برای سایر کارهای فرهنگی و مذهبی از جمله کاروان های راهیان نور نیز مهیا خواهد شد.

استاندار با تاکید بر اینکه این موضوع یک پیشنهاد به مسئولان استان خوزستان است، بیان کرد: در صورت موافقت با این پیشنهاد بر اساس مدل و طراحی مسئولان خوزستان این سایت در قالب یک سازه دائمی طراحی می شود.

کلانتری با تاکید بر اینکه برای خدمات دهی به زائران حسینی آمادگی کامل داریم، عنوان کرد: محوریت کار با حوزه معاونت عمرانی  استانداری است که تمامی مراحل آمادگی سایت را کنترل و ارزیابی کرده و همزمان با تاریخ آغاز به کار ستاد خدمات رسانی این سایت آماده خدمت رسانی به زائران باشد.

وی با اشاره به همکاری سپاه پاسداران و ستاد بازسازی عتبات عالیات، عنوان کرد: در طول این ایام شخصا یا معاونت عمرانی برای ارزیابی امور در منطقه حضور می یابیم.

کلانتری گفت: باتوجه به حذف ویزا و بازگشایی مرز خسروی با افزایش تعداد زائران رو به رو هستیم و باید در آمادگی کامل به سر ببریم.

***********************************************************************************************************
یادواره چهـار شهید روستای دهنو اسلام آباد از توابع بخش سرفاریاب با حضور فرمانده بسیج سپاه ناحیه چرام، بخشدار و مسئولان محلی بخش سرفاریاب در محل مسجد امام حسین (ع) این روستا برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه چرام گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) و به همت پایگاه حضرت خدیجه (س)، یادواره چهار شهید روستای دهنو اسلام آباد بخش سرفاریاب برگزار شد .

سرهنگ پور بهشت هدف از برگزاری این یادواره ها را ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و بازخوانی آرمانهای شهدا و معرفی الگوهای برتر به نسل جوان امروزی دانست.

وی از آمادگی جامعه برای برگزاری یادواره بزرگ ۹۲هزار شهید بسیجی سراسر کشور که در آذر ماه برگزار می شود خبر داد و گفت: رشادت و ایثارگری هایی که شهدا در هشت سال دفاع مقدس متحمل شدند با هیچ زبانی قابل توصیف نیست زیرا آنها بالاترین ایثار را که نثار جان خودشان بود، انجام دادند.

سرهنگ پاسدار سید محمدیار خاضع از جانبازان هشت سال دوران دفاع مقدس هم گفت: در همه کتب دینی و در بین همه فرهنگها، واژه ای مقدس تر و جذابتر و زیبا تر از واژه شهید و شهادت یافت نمی شود و این واژه مقدس در اسلام و فرهنگ سرخ تشییع جایگاه ویژه ای دارد.

وی افزود: در گام اول که دشمن قصد جان و مال و نان ما را کرده بود با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی و تفکر ولایی شهیدان که از عاشورا به ارث بردند دشمنان را ناکام کردند و در گام دوم به برکت خون شهیدان و تلاش مجاهدانه همرزمان آنان امنیت در کشور ما برقرار است .

***********************************************************************************************************
کامیون حامل کالای قاچاق در محور یاسوج ـ اصفهان توقیف شد.

فرمانده ی انتظامی این استان گفت: این کالاها به صورت ماهرانه در کامیونی که علوفه حمل می کرد جاسازی شده بود .

سردار انصاری افزود: این کالا ها شامل مواد صنعتی به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون تومان است که با تحقیقات پلیس شناسایی و توقیف شد .

وی با بیان اینکه محور های ارتباطی این استان ارتباط جنوب، مرکز و شمال کشور را برقرار می کند افزود : به همین دلیل پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز شبانه روز کار شناسایی و توقیف کالاهای قاچاق را انجام می دهد .

سردار انصاری گفت : امسال 322 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف و ضبط شد و در این رابطه 990 نفر دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند .

وی از توقیف 439 خودرو حامل بار قاچاق خبر داد و اضافه کرد: عمده ی بار قاچاق در این خودروها را لوازم خانگی ، آرایشی، بهداشتی، غذایی و دخانی بوده است.

وی تشدید نظارت ها در محور های استان را از اولویت های نیروی انتظامی دانست و افزود: به منظور تحقق شعار سال کار مبارزه با قاچاقچیان، درونِ شهر ها و محورها با جدیت ادامه دارد.

***********************************************************************************************************

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه پروژه نسخه الکترونیک، استحقاق‌سنجی و رسیدگی الکترونیک تا پایان سال در سراسر استان اجرایی می‌شود.

غلامرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: 530 هزار بیمه شده تحت پوشش بیمه سلامت در استان وجود دارد که از این تعداد 102 هزار نفر در شهرستان کهگیلویه از خدمات این نوع بیمه برخوردار هستند.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه کلنگ‌زنی پروژه احداث ساختمان بیمه سلامت گفت: با موسسات درمانی، بیمارستان‌های دولتی،مراکز سونوگرافی ، رادیولوژی و دندانپزشک قرار داد داریم و به بیمه شدگان خدمات ارائه می‌دهند.

این مسؤول اضافه کرد: سه پروژه مهم در حوزه بیمه سلامت سال 97 آغاز شده که تا پایان سال به شکل کامل در سراسر استان اجرایی می‌شوند.

وی، استحقاق سنجی برای رفع همپوشانی بیمه‌ها، نسخه‌نویسی الکترونیک و رسیدگی الکترونیک را از پروژه‌های در حال اجرای بیمه سلامت عنوان کرد.

کاظمی‌ با اشاره به اینکه سالانه 200 میلیون تومان برای صدور دفترچه هزینه می‌شود، گفت: با نسخه نویسی الکترونیک این هزینه صرفه‌جویی خواهد شد.

وی ادامه داد: رسیدگی الکترونیک در بیمارستان‌های امام سجاد و شهید بهشتی یاسوج شروع شده که قرار است تا آبان ماه در همه بیمارستان‌ها به سرانجام برسد.


***********************************************************************************************************
با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس، مدیرکل بیمه سلامت استان و دیگر مسؤولان ساختمان اداری بیمه سلامت در دهدشت کلنگ‌زنی شد.

غلامرضا کاظمی در آیین کلنگ‌زنی این پروژه اظهار داشت: ساختمان اداری بیمه سلامت شهرستان کهگیلویه در زمینی به مساحت 730 متر با زیربنای 390 متر از محل اعتبارات بیمه سلامت کشور احداث خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت:اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه 9 میلیارد و 270 میلیون ریال از اعتبارات سازمان بیمه سلامت تأمین شده است.

وی اضافه کرد: پیمانکار پروژه مشخص شده عملیات اجرایی از امروز آغاز می‌شود و قرار است ظرف 10 ماه پروژه به بهره‌برداری برسد.

***********************************************************************************************************
اسامی داوران هفته دوم مرحله اول لیگ دسته سوم فوتبال کشور مشخص شد.

اسامی داوران در این هفته از رقابت ها به شرح زیر است :


یکشنبه‌۲۴ شهریورماه

رز موکت بروجن - بویر احمد یاسوج - ساعت ۱۶ - استادیوم تختی بروجن
 
حمید طیب - حسین بهوندی - پیام نصیری
تام کهگیلویه - المپیک دورود - ساعت ۱۶:۳۰ - ورزشگاه آزادی دهدشت
 
حسن امیدی - رشید یردل - مسلم شاهقلیان
***********************************************************************************************************
پیروزی سپاهان بر نفت و گاز گچساران

در هفته پنجم هندبال لیگ برتر باشگاههای کشور سپاهان بر نفت و گاز گچساران غلبه کرد.

 در این دیدار که عصر امروز در ورشگاه شهید سجادی اصفهان برگزار شد تیم هندبال سپاهان با نتیجه 33 بر 29 نفت و گاز گچساران را شکست داد.
***********************************************************************************************************
مربی و بازیکن فوتسال ناشنوایان استان به تیم ملی دعوت شدند

حاتمی مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد از دعوت مربی و بازیکن تیم فوتسال ناشنوایان استان به اردوی تیم ملی فوتسال کشور خبر داد.
آرمـــان حاتــمی ،مسئول روابط عمومی ورزش و جوانان استان با بیان این خبر گفت :طبق نامه دبیر فدراسیون ورزش های ناشنوایان کشور ،مربی و بازیکن تیم فوتسال استان به اردوی تیم ملی فوتسال ناشنوایان کشور دعوت شدند.

حاتمی ،مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان افزود:هفتمین اردوی آمادگی تیم ملی فوتسال بزرگسالان کشور از روز جمعه 22شهریورماه در استان مازنداران و شهر بابلسر برگزار می شود.

مسئول روابط عمومی ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد از دعوت سردار پاریاد بعنوان مربی و سید اسماعیل دژه بعنوان بازیکن در این اردو خبرو اظهار داشت : این اردو به منظور شرکت تیم ملی فوتسال ناشنوایان کشور در نهمین دوره بازیهای آسیایی ناشنوایان و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی فوتسال ناشنوایان جهان برپا می شود.

حاتمی تصریح کرد :رقابت های فوتسال ناشنوایان آسیا در کشور هنگ کنگ و مسابقات فوتسال قهرمانی جهان در کشور سوئیس برگزار می شود.

مسئول روابط عمومی ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد :اردوی تیم ملی فوتسال ناشنوایان کشور از 22 الی 28شهریورماه به میزبانی استان مازندران و شهر بابلسر در اردوگاه شهید عظیمی برگزار می شود.تاریخ انتشار : 21 شهریور 1398 19:30» اخبار مرتبط:

 • مربی و بازیکن کهگیلویه و بویراحمدی به تیم ملی فوتسال ناشنوایان دعوت شدند
 • راه اندازی 25 موکب از کهگیلویه و بویراحمد برای پذیرایی از زائران حسینی
 • معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: نام نویسی از متقاضیان شرکت در آی ...
 • حذف عوارض خروج زائران اربعین از مرز شلمچه
 • کهگیلویه و بویراحمد دارای 5 موکب در مرزهای ایران و عراق
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس