مشروح اخبار
 » خوشحالی که یک شب دوام نداشت ؛ تقسیم استان فارس قدغن

دو روز پیش دفتر یکی از نمایندگان استان فارس در اطلاعیه ای از تشکیل استان  جدید در جنوب فارس خبر داد.


مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: دولت هیچگونه برنامه‌ای برای ایجاد استان‌های جدید در کشور ندارد.
به گزارش  راک نیوز از مرکز استان فارس به نقل از ایرنا،  سعید جلالی  با اشاره به مطالب مطرح شده در خصوص ایجاد استان‌های جدید در کشور از جمله در لارستان استان فارسافزود: تقسیمات کشوری بر پایه بررسی‌های کارشناسی و مطالعات هدفمند انجام می‌شود و قطعا مبحث مهمی مانند تاسیس استان‌های جدید نیازمند تامل بیشتر و انجام فرایند کارشناسی دقیق‌تر است.
وی ادامه داد: با وجود اهمیت و حساسیت این موضوع، بعضا مشاهده می‌شود که مساله تقسیمات کشوری از سوی برخی از افراد و گروه‌ها به یک اقدام سیاسی تبدیل می‌شود.
جلالی تصریح کرد: قطعا در این زمینه بین دولت و  وزارت کشور هیچگونه دوگانگی وجود ندارد و صدور هرگونه دستور از سوی رئیس جمهوری مبنی بر ایجاد استان جدید در فارس تکذیب می‌شود.
او افزود: در مجموع می‌توان گفت که اساسا هیچ پروژه‌ای مبنی بر شکل‌گیری استان‌های جدید در کشور در دستور کار دولت قرار ندارد که از نشانه‌های آن می‌توان به رویه دولت بر رد طرح ایجاد استان اصفهان شمالی بود که توسط برخی از نمایندگانمجلس مطرح شد و در بقیه موارد نیز خلاف این رویه در دولت دیده نشد.
وی درباره احتمال ایجاد استان‌های جدید در آینده گفت: تقسیمات کشوری یک امر پویا است و ممکن است در آینده با لحاظ جمعیت و بر اساس سایر شاخص‌ها تصمیم دیگری اتخاذ شود اما هم اینک هیچ تصمیمی در کشور در خصوص ایجاد استان‌ جدید وجود ندارد.
مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور تصریح کرد: البته این امر که درخواست‌ها از دولت یا دیگر قوا به وزارت کشور ارجاع شود امری کاملا طبیعی است و دلیلی بر کوتاهی وزارت کشور در موضوع نیست.
جلالی افزود: انتظار است که نخبگان اجتماعی با بیان و قلم خود ذهن و روان اجتماعی را آشفته نکنند و از مردم هم استدعا دارم اخبار مربوط به تقسیمات کشوری را صرفا از مراجع آن دریافت کنند.
پیش از این جمشید جعفرپور  نماینده مردم لارستان، گراش و خنج درمجلس شورای اسلامی از ارائه درخواست خود به رئیس‌جمهوری مبنی بر تشکیل استان لارستان و ارجاع این درخواست به وزارت کشور سخن گفته بود.


تاریخ انتشار : 22 شهریور 1398 01:20» اخبار مرتبط:

 • ماجرای تجزیه شهرستان کازرون ادامه دارد ؛تنش این‌بار در قائمیه
 • تقسیمات کشوری تنها دلیل درگیری‌های اخیر کازرون است/ برخی از اختلافات اخیر ک ...
 • بررسی استاندار پیشنهادی فارس چهارشنبه در دولت/ نگاه مثبت به افشانی
 • تغییر در تقسیمات کهگیلویه و بویر احمد بعد از انتخابات / "مارگون و لوداب" ...
 • عزل یکی از استانداران در دولت جدید /هشدار دولت به استانداران ؛ارزیابی عملکر ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس