مشروح اخبار
 » تشریح عملکرد 14ماهه مدیریت بهداشت و درمان گچساران

 مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران روز پنجشنبه در نشست خبری به تشریح اقدامات خود در 424 روز مدیریتش پرداخت که انجام بیش از 31هزار نوبت کلرسنجی و نمونه برداری از آب شرب ،90درصد جامعه هدف گچساران در طرح کنترل فشار خون شرکت کردند،فعالیت 205پزشک عمومی،متخصص،دندانپزشک و داروساز در گچساران،شناسایی200بیمار خاص و فعالیت 17داروخانه از مهمترین مباحث این نشست بود90درصد جامعه هدف گچساران در طرح کنترل فشار خون شرکت کردند

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران از مشارکت حدود 90 درصدی جامعه هدف(افرادی بالای ۳۰ سال)  طرح ملی کنترل فشار خون در این شهرستان خبر داد.

دکتر سهراب صیدی اظهار داشت: براساس شاخص تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، در هر استان ۵۰ درصد جمعیت هدف باید تحت کنترل فشار خون قرار بگیرند که این مهم در گچساران بیش از این میزان تحقق یافته است. 

وی یادآور شد: نتایج بسیج ملی در روز جهاني قلب، مصادف با هفتم مهر اعلام خواهد شد.
30تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در گچساران معدوم شد
مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: از کشف و معدوم سازی 30 تن مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته و فاقد نشان استاندارد در این شهرستان خبر داد.

صیدی افزود: این میزان مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از تیرماه سال گذشته تاکنون در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، گشت های مشترک و مستقل ماه رمضان و همچنین بازرسی های روزانه ماموران بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع شهر گچسارانکشف شده بود.

او به انجام 12هزار مورد بازرسی بهداشتی از مکان‌های تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی، نانوایی‌ها و اماکن صنفی مرتبط به بهداشت عمومی این شهرستان از اواخر تیرماه سال گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: 70مورد از مکان های بازرسی شده نیز توسط کارشناسان بهداشت محیط پلمپ شد.

وی یادآور شد:  سامانه پیگیری شکایات مردمی به شماره ۱۹۰ به صورت رایگان آماده دریافت گزارش های مردمی در ۲۴ ساعت شبانه روز است. 

تعطیلی 2 مطلب مامایی در گچساران

 مدير شبكه بهداشت و درمان گچساران گفت: دو مطب مامایی در اين شهرستان تعطيل شد.

صیدی افزود: اين مطب ها در راستاي بازديدهاي نظارتي واحد نظارت بر درمان شبكه بهداشت و درمان شهرستان گچساران از مطب ها و مراكز درمانی بخش خصوصی تعطيل شد.
انجام بیش از 31هزار نوبت کلرسنجی و نمونه برداری از آب شرب گچساران
مدیر شبكه بهداشت و درمان گچساران گفت: براي دسترسي مردم به آب سالم و بهداشتي به ميزان 31 هزار و 270 نوبت كلرسنجي و نمونه برداري از تیرماه سال 97تاکنون از سوي بازرسان اين شبكه انجام شد.

تشریح عملکرد 14ماهه مدیریت بهداشت و درمان گچساران

 

صیدی افزود: از اين ميزان 31 هزار مورد كلرسنجي و یکهزار و 270 مورد نمونه برداري جهت آزمايش ميكروبي و شیمیایی بوده است.

وی ابراز كرد: اين ميزان كلرسنجي و نمونه برداري براي دسترسي مردم شهرستان به آب سالم و بهداشتي بوده است.

صیدی گفت: به‌منظور حفظ سلامتي مردم، پايش و نظارت مستمر بر تأسيسات آب آشاميدني (مخازن ذخيره و دستگاه كلرزن) شبكه توزيع و ايستگاه‌هاي تصفيه آب در سطح شهر و روستاهاي شهرستان گچساران به‌صورت شبانه روزي از سوي بازرسان بهداشت محيط شبكه بهداشت و درمان انجام مي‌شود.
فعالیت205پزشک عمومی،متخصص،دندانپزشک و دارویاز در گچساران

مدیر شبكه بهداشت و درمان گچساران  تعداد کل پزشکان عمومی، متخصص،دندانپزشک و داروساز شهرستان گچساران را 205 نفر عنوان کرد و گفت: 64 نفر از این تعداد پزشک متخصص،  69 نفر پزشک عمومی،55نفر دندانپزشک و بقیه داروساز هستند.

وی افزود: بررسی ها حاکی از آن است که حدود 55 درصد پزشکان متخصص گچساران مطب دارند.

80درصد پزشکان عمومی گچساران مطب ندارند
صیدی افزود:هم اکنون تعداد پزشکان عمومی شهرستان گچساران 69نفر می باشد که 55نفر آنان مطب ندارند.

فعالیت17داروخانه در گچساران

 صیدی گفت: در حال حاضر 17 داروخانه در گچساران مجوز فعاليت دارند كه با توجه به جمعيت شهري و روستايي تحت پوشش شبكه بهداشتي و درماني گچساران، اين تعداد جوابگوي نيازهاي مردم در زمينه تامين دارو مي باشد.

وی ادامه داد: از این تعداد داروخانه ها سه مورد شبانه روزي و در سه شيف كاري صبح و عصر و شب به طور مستمر خدمات ارائه می کنند.

شناسایی 200بیمار خاص در گچساران

مدیر شبكه بهداشت و درمان گچساران  گفت: 200 بيمار خاص تا كنون در شهرستان شناسايي شده اند.

صیدی افزود: معاينه و مشاوره‌هاي تخصصي، تامين دارو‌هاي تخصصي، انجام آزمايشات و خدمات تصوير برداري مشخص شده، خدمات توان‌بخشي، تزريق خون و فاكتور‌هاي انعقادي خوني از خدمات مورد حمايت بيماران خاص است كه به صورت رايگان در مراكز درماني شهرستان ارائه مي‌شود.

وی اظهار داشت: تالاسمي، بيماري هاي كليوي دياليزي، هموفيلي، ام اس و اي بي از جمله بيماري هاي خاص هستند.

بيماري هاي خاص به آن دسته از بيماري ها اطلاق مي شود كه شيوع آنها كم، درمان دشوار و هزينه هاي درماني و دارويي آن بالا است.

برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال راک نیوز در تلگرام به نشانیRAAKNEWS@همراه شویدتاریخ انتشار : 28 شهریور 1398 15:07» اخبار مرتبط:

 • 34 هزار گچسارانی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون مشارکت کردند
 • 14 پزشک متخصص جدید در گچساران مشغول فعالیت شدند
 • معدوم سازی حدود یک تن مواد غذایی فاسد و فاقد شرایط بهداشتی در لنده+عکس
 • 400 کیلوگرم موادغذایی فاسد در گچساران معدوم شد
 • آغاز طرح نظارت بر مواد غذایی در گچساران
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس