مشروح اخبار
 » خبرگزاری خبر آنلاین در کهگیلویه و بویراحمد تعطیل است؟معمولا خبرگزاری ها در ایران یا تماما دولتی هستند و یا شبه دولتی ، اما چند سال پیش معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد از موافقت با درخواست خبرگزاری تابناک و خبر آنلاین خبر داد.
برخورداری از خط و مشی مستقل و عدم وابستگی به دولت ها از یک سو و استفاده از نیروهای متخصص در حوزه خبر به اضافه تجربه چند دهه کار روزنامه نگاری چشم اندازی را برای خبر آنلاین ترسیم کرد که به سرعت به رسانه مورد اعتماد مردم تبدیل شد.
گفتگوهای بی پرده با نمایندگان و چهره های سیاسی ، توجه ویژه به آسیب های اجتماعی و فعالیت های چند رسانه ای چتر مخاطبین خبرآنلاین را به پهنای جغرافیای ایران گسترش داد تا جائی که خبرآنلاین برای پوشش خبری تمام نقاط کشور اقدام به راه اندازی سرپرستی این خبرگزاری در مرکز استان کرد.
کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان های کشور است که خبرگزاری خبر آنلاین در مرکز استان دارای سرپرستی و خبرنگار است.
بررسی آمارهای رسمی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد نشان می دهد میل به رسانه داری در استان های سیاست زده به مراتب بیش از استان های صنعتی است که کهگیلویه و بویراحمد از این قاعده مستثنی نیست. 
اما کثرت رسانه ، آسیب های اجتماعی و پتانسیل های بالقوه همه دست به دست هم داده تا اتفاقات خوب و بد از یک سو و زمینه تولید محتوا از سوی دیگر، کهگیلویه و بویراحمد را به استانی تبدیل کند که روزانه می تواند در صدر اخبار کشور قرار بگیرد. 
سیل،زلزله،آیین ها و مناسبت های سنتی، کودک همسری، خودکشی دختران و یا گفتگوی صریح باچهره های ملی هم استانی همه محورهای خبری است که به کرات خبرگزاری های فارس،ایرنا،ایسنا،مهر،تسنیم و تابناک در کهگیلویه و بویراحمد به آن پرداخته اند ولی از آن خبرگزاری پرمخاطب کشور یعنی خبر آنلاین در این زمینه ها خبری تاثیرگذار دیده نمی شود. 
کافی است به مصاحبه چند روز پیش غلامرضا تاجگردون با خبرگزاری خبر آنلاین در تهران توجه کنید، این گفت و گو بارها توسط رسانه های محلی در کهگیلویه و بویراحمد و حتی در استان های مختلف کشور از حیث موضوعات مختلف مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و باز نشر شده است.
این در حالی است که چشم پوشی سرپرستی خبر آنلاین استان از گفتگو با تاجگردون در کهگیلویه و بویراحمد و عدم توجه به چگونگی تولید محتوا باعث شده تا رسانه ای با آن کیفیت در سطح ملی، در استان کهگیلویه و بویراحمد به شبه رسانه بی خاصیتی تبدیل شده که در راستای کمک به استان هیچ گام تاثیرگذاری بر نداشته است. 
بررسی دقیق تر صفحه خبر آنلاین کهگیلویه و بویراحمد نشان می دهد در مدت ۱۴ روز هیچ خبری بر روی خروجی این خبرگزاری قرار نگرفته است. 
درد آورتر اینکه هر آنچه بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفته عاری از نبوغ رسانه ای و صرفا کپی پیستی شبیه به مطالب ارسالی روابط عمومی ها است.
درحالیکه همین روز ها خبرگزاری فارس با پرداختن به محرومیت ها در مناطق مختلف استان ،تسنیم فاجعه زیست محیطی در دنا، ایسنا و ایرنا کودک همسری، مهر سند تحول ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در استان و تابناک وضعیت مدارس مناطق محروم، از جمله محورهای خبری خبرگزاری ها در کهگیلویه و بویراحمد بود ولی خبرگزاری خبر آنلاین در این مدت در بی تفاوتی نسبت به این همه موضوع در فکر چه بوده است؟ پاسخی است که خود بهتر از هر کسی می دانند
حال و روز خبر آنلاین در کهگیلویه و بویراحمد به مثال دانش آموزان شب امتحانی است که همه دروس را انباشته و در شب امتحان فعال می شود و گزاف نیست اگر گفته شود در کهگیلویه و بویراحمد خبر آنلاین تمام حضور و تلاش خود را به هفته های دوم و سوم مرداد و نشست های روز خبرنگار و گرفتن هدایا از بیت المال "به احترام نام برندی با یک سرپرست ۲خبرنگار" معطوف کرده است!
بعداز مرداد هم قصه خبر آنلاین می شود دوهفته ای یک خبر درجه چندم که قطع به یقین فقط برای رفع تکلیف منتشر شده نه برای کمک به توسعه کهگیلویه و بویراحمد و کمک به آموزش خبرنویسی ‌.
 برند تاثیرگذاری مانند خبر آنلاین که می تواند با آگاهی بخشی به توسعه کهگیلویه و بویراحمد کمک کند، تاکنون در این استان قدمی برنداشته و میلیون ها تومان از جیب بیت المال هزینه کادو به خبرنگارانی شده که حتی اصول اولیه خبر نویسی را بلد نیستند!؟ 
در پایان به نظر میرسد اگر خبرگزاری پرمخاطب خبر آنلاین تصمیمی بر تغییر رویکرد در نحوه مدیریت خبرگزاری در کهگیلویه و بویراحمد ندارد لااقل مدیران استانی برای پویایی خبرنگاران این خبرگزاری می توانند ماهی یک روز تجلیل از خبرنگاران را در برنامه کاری خود قرار دهند.


تاریخ انتشار : 28 شهریور 1398 23:03» اخبار مرتبط:

 • وقتی ایرنای کهگیلویه و بویراحمد فقط نیمه خالی لیوان را می بیند
 • رئیس خبرگزاری ایرنا کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • با حکم هاشمی؛"سید فرشید تقی زاده" رئیس "خبرگزاری ایرنا کهگیلویه و بویراح ...
 • حضور مطبوعات و خبرگزاری های کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه تهران
 • سرای روزنامه‌نگاران کهگیلویه وبویراحمد راه‌اندازی می‌شود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس