مشروح اخبار
 » در دیدار رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با رئیس اتاق بازرگانی براتیسلاوا عنوان شد؛ افزایش ۱۱۰ درصدی معاملات تجاری ایران و اسلواکی در سال ۲۰۱۹

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و رئیس کمیته مشترک بازرگانی ایران و اسلواکی با رئیس اتاق بازرگانی براتیسلاوا پایتخت اسلواکی دیدار و در خصوص همکاری های مشترک گفت و گو کرد.


 به گزارش راک نیوز، در این دیدار طرفین به بحث و بررسی پیرامون روابط تجاری دو کشور پرداختند. ایگور یوناس رئیس اتاق بازرگانی براتیسلاوا در این دیدار با اشاره به افزایش ۱۱۰ درصدی معاملات تجاری ایران و اسلواکی در سال ۲۰۱۹، این مهم را گامی ارزشمند در جهت تداوم ارتباطات دوجانبه ایران و اسلواکی دانست و بیان کرد: این افزایش حجم تجاری به علت مشارکت های هیات های تجاری دو کشور در رویدادهای بوده است که در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و علی رغم وجود تحریم‌ها میان دو کشور شکل گرفته است.
رئیس اتاق بازرگانی براتیسلاوا همچنین اعلام آمادگی کرد شرکت‌های ایرانی که در ارتباط با برگشت ارز حاصل از صادرات خود به کشور اسلواکی مشکل دارند با مراجعه به اتاق جمهوری اسلواکی در جهت حل مشکل آنها گام‌های اساسی برداشته می‌شود.
جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج و رئیس کمیته مشترک ایران و اسلواکی نیز در این دیدار اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن بازارهای عظیم اطراف خود، می تواند شریک تجاری بسیاری خوبی برای اروپا باشد و اسلواکی نیز در این راستا می‌تواند دروازه ورود محصولات ایرانی به اروپا شود.
کیانی پور ابراز امیدواری کرد با برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که قرار بود در تیرماه امسال تشکیل شود و به ابتدای سال ۲۰۲۰ موکول گردید، مشکلات تجاری فعالان اقتصادی ایران در اسلواکی حل گردد.
از جمله مشکلات صادرکنندگان محصولات ایرانی به اسلواکی بستن حسابهای شرکت های ایرانی به دلیل تحریم بوده که بخشی از آن که قابل حل بوده است با انجام رایزنی‌های صورت گرفته درشرف برطرف شدن می باشند و بخش‌های دیگر که شرایط پیچیده تری دارند قرار است با حضور رئیس بانک مرکزی اسلواکی که در کمیسیون مشترک به ایران سفر می کند، این مشکلات نیز حل شوند.


تاریخ انتشار : 31 شهریور 1398 12:20» اخبار مرتبط:

 • به همت اتاق بازرگانی یاسوج انجام می شود: امضا تفاهم نامه همکاری میان دانشگ ...
 • حضور هیئت اتاق بازرگانی یاسوج در استان ترناوا اسلواکی/ برگزاری همایش ایران ...
 • هیئت تجاری اقتصادی اتاق بازرگانی یاسوج وارد براتیسلاوا پایتخت اسلواکی شد+تص ...
 • نخستین همایش مشترک سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران با فعالان ...
 • رئیس اتاق بازرگانی خبرداد:هیات تجاری کشور عمان به کهگیلویه و بویراحمد سفر ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس