مشروح اخبار


» خروجی نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد و وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی. برخورداری همه شهرستان های استان از طرح "یارانه دستمزد"/ افزایش سهم تسهیلات روستایی و عشایری استاناستاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی قول مساعد دادند که سهم تسهیلات استان در حوزه روستایی، عشایری و مشاغل خانگی افزایش یابد.


به گزارش راک نیوز"حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون مسائل و مشکلات استان در حوزه اشتغال و تعاونی ها دیدار و گفتگو کرد.

استاندار در این دیدار خواستار افزایش سهم تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در استان شد و افزود: انتظار می رود در این زمینه به کهگیلویه و بویراحمد توجه ویژه ای شود.
کلانتری با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صنعت استان نوپایی است، عنوان کرد: باتوجه به فرصت های اقتصادی و صنعتی موجود در استان این میزان بیکاری زیبنده مردم ما نیست.

وی بیان کرد: انتظار می رود با حمایت وزارت کار زیرساخت های اشتغال در مناطق روستایی استان ایجاد شود و به تبع آن زمینه شکوفایی این مناطق فراهم و از مهاجرت ها به مناطق شهری جلوگیری خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان به نقش تعاونی ها در بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد و افزود: تعاونی های استان نیازمند حمایت مالی دولت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و تعاونی ها در استان، گفت: باتوجه به پشنهادات ارائه شده خواستار کمک این وزارت خانه برای حل مشکلات استان در حوزه تعاونی ها و به ویژه اشتغال روستایی هستیم.

مقام ارشد اجرایی استان با تاکید بر اینکه در صورت نهادینه شدن فرهنگ تعاون مشکل بیکاری برطرف می شود، گفت: با تخصیص اعتبار به مشاغل خانگی و افزایش سهم تسهیلات روستایی و عشایری می توان زمینه رونق تعاونی ها در استان را مهیا کرد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار اظهار داشت: ما نگاه خاصی به استان کهگیلویه و بویراحمد داریم.

وی در خصوص پیشنهادات ارائه شده و بیان مشکلات استان، عنوان کرد: دستورات لازم برای واگذاری وسیله نقلیه به اداره کل استان، افزایش سهم مشاغل خانگی، تسهیلات روستایی و عشایری و تخصیص اعتبار برای پروژه های ورزشی اداره کل استان صادر می شود.

در ابتدای این نشست مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی گزارشی از وضعیت استان نیز ارائه داد.

تاریخ انتشار : 9 مهر 1398 11:49» اخبار مرتبط:

 • 2567 طرح اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در کارا ثبت شد
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد: دولت دوازدهم دغدغه توسعه روستاها را دارد
 • 5تعاونی در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می‌شود+جزئیات
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد:یکهزار و 12ت ...
 • 223 تن آرد یارانه ای در مناطق روستایی و عشایر گچساران توزیع شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود