مشروح اخبار


» ناظرگمرکات استان بوشهر خبرداد:رتبه نخست استان در صادرات کالا در کشورمدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: یک پنجم کل کالا‌های صادراتی کشور از گمرکات استان بوشهر صادر می‌شود که در این زمینه رتبه اول کشور را داریم.


به گزارش راک نیوز از مرکز استان بوشهر ؛ بهروز قره‌بیگی  در افزود: در شش ماه نخست امسال ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا با احتساب میعانات گازی به ارزش بیش از چهار میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به خارج از کشور صادر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت بدون احتساب میعانات گازی ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا به ارزش چهار میلیارد دلار از طریق گمرکات استان صادر شده که به لحاظ حجمی ۱۹ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: عمده کالا‌های صادراتی شامل محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، انواع آبزیان (ماهی و میگو)، سنگ، شن، ماسه، سیمان و کلینکر بوده که بیشتر به کشور‌های چین، امارات، هند، فیلیپین، ترکیه، پاکستان و عراق صادر شده است.

وی ادامه داد: همچنین در شش ماهه نخست امسال بیش از ۲۲۰ هزار تن کالا شامل کره، لوازم یدکی خودرو، حبوبات و تخمه آفتابگردان از طریق گمرکات استان بوشهر وارد کشور شده است.

ناظر گمرکات استان بوشهریادآورشد: کشور‌های چین، هند، اندونزی، فیلیپین، سریلانکا، ایتالیا و فرانسه مبدا کالا‌های وارداتی به استان بوشهر بوده است.

وی با بیان اینکه در زمینه واردات کالا در شش ماه نخست امسال ۳۳ درصد از نظر وزنی و ۴۲ درصد به لحاظ ارزشی با کاهش واردات کالا مواجه بودیم افزود: البته از مرداد تاکنون به منظور تامین کالا‌های اساسی و مواد اولیه کارخانه‌های تولیدی در زمینه واردات این کالا‌ها شاهد افزایش بوده‌ایم.

قره بیگی خاطرنشان  کرد: در مجموع به لحاظ تراز بازرگانی مثبت هستیم یعنی مجموع صادرات نسبت به واردات بیشتر است که یک شاخص مثبت در سطح کلان محسوب می‌شود.تاریخ انتشار : 14 مهر 1398 13:17» اخبار مرتبط:

 • صادرات از گمرکات استان بوشهر چه قدر است ؟
 • افزایش ۵۰ درصدی صادرات کالای غیر نفتی از گمرکات استان بوشهر
 • کاهش ۶۴ درصدی ارزش دلاری واردات گمرکات استان فارس
 • صادرات ۲۱ میلیون دلاری گمرک استان فارس
 • افزايش 6 برابري صادرات کالا از گمرکات استان فارس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام