مشروح اخبار
 » با همکاری راهبران شغلی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد؛ طرح تولید گیاهان دارویی توسط مددجویان اجرایی می‌شود

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح کشت و تولید گیاهان دارویی با کمک راهبران شغلی برای مددجویان این نهاد اجرایی می‌شود.


به گزارش راک نیوز، جلسه‌ای به‌منظور سرعت بخشیدن به طرح راهبر شغلی در زمینه کشت و توسعه صنعت گیاهان دارویی در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل کمیته امداد، راهبر شغلی گیاهان دارویی، رئیس هیئت ارزیابی و نظارت راهبران شغلی، بخشداران شهرستان‌های بویراحمد و دنا، معاونت اشتغال و رئیس و کارشناسان حوزه اشتغال کمیته امداد و رؤسای ادارات کمیته امداد استان برگزار شد.  مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به اجرایی شدن طرح کشت گیاهان دارویی با همکاری راهبران شغلی برای مددجویان این نهاد، گفت:  طرح راهبری شغلی یکی از راهبردهای کارآفرینی جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان است که در این خصوص در حال حاضر 21 راهبر شغلی با این نهاد همکاری دارند. 
قباد مبشری بابیان اینکه توسعه کشت گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌های مطلوب اقتصادی هر منطقه است، افزود: کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن گونه‌های دارویی بسیار زیاد، ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار است. 
وی تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی یکی از راه‌های مهم افزایش درآمد در استان محسوب می‌شود و باید با ارائه آموزش‌های لازم مردم و به‌خصوص مددجویان این نهاد را به سمت توسعه کشت و رونق صنعت گیاهان دارویی رهنمون شد. 
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به درآمد بالای گیاهان دارویی و وجود شرایط مناسب کاشت، داشت و برداشت این گیاهان در استان اشاره و بیان کرد: باید در سطح استان آموزش‌های ویژه و تخصصی برگزار شود تا جامعه هدف نسبت به اجرای این طرح با میل و رغبت بیشتری استقبال کنند. 
مبشری خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی یک گنج برای استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی کشور است که در صنایع آرایشی و بهداشتی، رنگ‌آمیزی، دارویی و بخش‌های دیگر کاربرد دارند.
وی با تأکید بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت‌های بالقوه طبیعی و خدادادی برای توسعه و رونق اقتصادی و اشتغال در استان، افزود: با توسعه کشت گیاهان دارویی و راهنمایی مددجویان با کمک راهبران شغلی در این زمینه، می‌توانیم این صنعت را در دورترین نقاط استان ترویج و گسترش دهیم و موجبات اشتغال‌زایی پایدار را برای جامعه هدف این نهاد فراهم کنیم. 
شایسته ذکر است در پایان این نشست اعضاء حاضر، به تبادل‌نظر و ارائه راهکارهای مناسب در خصوص سرعت بخشیدن به اجرای طرح کشت گیاهان دارویی برای مددجویان پرداختند. 


تاریخ انتشار : 16 مهر 1398 15:01» اخبار مرتبط:

 • 21 راهبر شغلی با کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد همکاری دارند
 • رئیس اتاق بازرگانی یاسوج عنوان کرد: لزوم همکاری بین بخشی برای توسعه گیاهان ...
 • توانمندسازی افراد بی‌بضاعت و فقیر مهمترین راه مقابله با فقر است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس