مشروح اخبار
 » نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد تک رقمی شد

 مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس اعلام مركز آمار، نرخ بیكاری استان در پایان تابستان امسال به 9.9 درصد رسیده و تك رقمی شد.پروانه نیکمرام در گفتگو با راک نیوز با بیان اینکه نرخ بیکاری استان کهگیلویه و بویراحمد در تابستان امسال با 5.9 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 9.9 درصد رسید افزود : دستیابی به این دستاورد مهم بیانگر مشارکت همگانی همه مسئولان و رونق و شکوفایی بخش های مختلف است. 

وی تصریح کرد : نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد در تابستان سال گذشته 15.8 درصد بود که امسال با 5.9 درصد کاهش به 9.9 درصد رسید.

وی ادامه داد : براساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، در تابستان ۹۸ نرخ بیکاری، اشتغال و مشارکت اقتصادی محاسبه شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اجرای صحیح برنامه های اشتغالزایی دولت، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری و اجرای طرح کارورزی را دلایل این کاهش برشمرد.

نیکمرام همچنین از در دست اجرا بودن طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

وی اظهار داشت: دستورالعمل ابلاغی یارانه دستمزد بهترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که اخیرا با ساز و کار راحت ابلاغ و تدوین شده است.

نیکمرام با بیان اینکه این طرح توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان‌ها و با نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور اجرا می‌شود، افزود: این طرح بر اساس حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شده و وجهی است که توسط دولت به موجب شیوه نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۵ سال به کارفرما پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد هدف از اجرای این طرح را کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بازار کار، ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار عنوان کرد.

نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار تابستان ١٣٩۸ مرکز آمار نشان می‌دهد از نظر نرخ بیکاری در کل کشور کهگیلویه و بویراحمد در رتبه شانزدهم قرار دارد و میانگین نرخ بیکاری در کشور ۱۰.5 درصد است.

نرخ بیکاری عبارت است از نسبت جمعیت بیکار به جمعیت فعال (شاغل و بیکار) و نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت در سن کار، نسبت اشتغال می باشد.

 برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال راک نیوز در تلگرام به نشانیRAAKNEWS@همراه شویدتاریخ انتشار : 16 مهر 1398 23:19» اخبار مرتبط:

 • خروجی نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد و وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی. ب ...
 • نیکمرام حکم داد؛انتصاب مدیر جدید کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و ر ...
 • 2567 طرح اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در کارا ثبت شد
 • طرح اشتغالزای روستایی کهگیلویه و بویراحمد به بانک‌ها معرفی شدند
 • عدم علاقمندی بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای طرح کارورزی فارغ‌التح ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس