مشروح اخبار
 » قیمت کرایه ها از مرزهای ایران تا کربلا و نجف چقدر است ؟

برغم خیریه و رایگان بودن خدماتی مانند خوراک و اقامت در موکب ها در ایام اربعین، چند و چون هزینه حمل و نقل میان شهرهای عراق موضوعی است که برخی زائران با آن مواجه هستند.به گزارش راک نیوز از مرکز استان فارس ؛ هر چند زائران ایرانی در کربلا و نجف می توانند به راحتی با مراجعه به صرافی های متعدد، اقدام به تبدیل دلار به دینار عراقی کنند اما لحظه ورود به عراق در نقطه صفر مرزی بهتر است مبلغی میان 20 تا 50 هزار دینار با خود داشته باشند تا برای انتقال از مرز به داخل عراق دچار مشکلات احتمالی نشوند.

درحال حاضر کرایه هر مسافر از مرز مهران با کاظمین با خودروی ون 15 هزار دینار و تا نجف اشرف 17 هزار دینار و با تاکسی 20 تا 25 هزار دینار است.

کرایه هر مسافر از مهران تا سامرا نیز با ون 30 هزار دینار و با تاکسی 40 هزار دینار است.

از شهر نجف تا کربلا نیز در صورتی که زائر بخواهد این مسیر را با خودرو طی کند با ون ۳ هزار و ۵۰۰ دینار و تاکسی شش هزار دینار برای هر نفر باید پرداخت کند.

از گذرگاه چذابه - شیب تا نجف اشرف نیز خودروی های ون 20 هزار دینار و تاکسی 30 هزار دینار طلب می کنند و کرایه به مقصد کاظمین و سامرا نیز با استفاده از خودروی ون به ترتیب 25 و 40 و با تاکسی 40 و 55 هزار دینار است.

کرایه ون از شلمچه تا کاظمین و سامرا به ترتیب 25 و 40 هزار دینار و با تاکسی 60 و 75 هزار دینار است.

همچنین از شلمچه تا نجف اشرف هر مسافر باید با ون 20 هزار دینار و با تاکسی 30 هزار دینار پرداخت کند.

بر این اساس زائر ایرانی نیاز به آوردن مبلغ زیادی از پول عراقی ندارد بلکه مقداری که بتواند از نقطه صفر مرزی به یکی از شهرهای عراق سفر کند کفایت می کند و برای بقیه هزینه ها می توان از تبدیل دلار به دینار در صرافی های پرتعداد شهرهای عراق استفاده کرد.تاریخ انتشار : 17 مهر 1398 01:08» اخبار مرتبط:

 • زائرین اربعین چگونه دینار عراقی از بانک دریافت کنند+محل دریافت
 • کرایه حمل و نقل زائران اربعین از مرزهای خوزستان تا عتبات عالیات اعلام شد
 • نرخ خرید و فروش ارزهای خارجی در عراق
 • داعش منتشرکرد: قیمت فروش زنان باتوجه به سن وسال!
 • هر هزار دينار عراقی، ۳هزار تومان شد!
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس