مشروح اخبار
 » چند خبر کوتاه از استان کهگیلویه و بویراحمد

آیت الله حسینی به اهمیت تفکر و تعقل پرداخت و گفت: تعقل و تفکر انسان را از انحراف و کج روی باز می دارد.


رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نام ۱۷داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در این استان طی سومین روز خبر داد.

«احد جمالی» در گفت‌وگو با خبرنگار ان، گفت: تا آخر وقت سومین روز، ۱۷ نفر با مراجعه به فرمانداری‌های سه حوزه اصلی انتخابیه استان برای کاندیداتوری در انتخابات اسفندماه ثبت‌نام کردند.

وی افزود: از این تعداد ۴ نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، ۵ نفر گچساران و باشت و ۸ نفر کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده بوده اند.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۷ نفر ثبت نامی استان یک نفر از داوطلبان زن و ۱۶ نفر مرد هستند.

جمالی با بیان اینکه ثبت‌نام تا ساعت ۱۸ روز ۱۶آذر ادامه دارد، بیان کرد: داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند


*****************************************
«آیت الله سیدعلی اصغر حسینی»
امروز (13 آذر) در دیدر مدیرکل و مجموعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: هر فردی با خلوص نیت کاری را انجام دهد، خداوند متعال او را در به ثمر رسیدن تلاش هایش یاری می کند.

 

امام جمعه یاسوج گفت: در بین همه مخلوقات عالم، انسان بهترین و اشرف مخلوقات عالم هستی است.

 

وی ابراز داشت: همه آنچه در عالم هستی خلق شده در خدمت انسان و برای پیشرفت و تعالی بشریت بوده تا به تکامل برسد.

 

آیت الله حسینی ضمن اشاره به اهمیت مسئولیت پذیری، گفت: انسان به دلیل داشتن قوه تعقل و داشتن اختیار اشرف مخلوقات است و همین امر مقتضی این است که تکلیف هم دارد.

 

امام جمعه یاسوج به اهمیت تفکر و تعقل پرداخت و گفت: تعقل و تفکر انسان را از انحراف و کج روی باز می دارد.

 

«مجید صفایی»، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از تعداد موارد ثبت شده در حوزه میراث استان و روستاهای با هدف پذیرش گردشگر، عملکرد مجموعه خود را تشریح کردند

**************************************************
علیرضا اتابک امروز در شورای سلامت شهرستان اظهار داشت: با حمایت و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی آمادگی کامل برای کنترل بیماری آنفلوانزا در این شهرستان وجود داشته باشد.

فرماندار کهگیلویه گفت : بیماری در سطح شهرستان در سطح زیادی شیوع دارد و با توجه به مسری بودن برای مقابله با آن باید آمادگی کامل داشته باشیم.

وی مراقبت و رعایت مهارت‌های اجتماعی و تلاش آموزش وپرورش درجهت فرهنگ سازی و تبلیغات و اطلاع رسانی شبکه بهداشت و بیمارستان را ضروری خواند و افزود: اطلاع‌رسانی پیشگیرانه مهم است و باعث کاهش مراجعات به مراکز درمانی می‌شود.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه تاکید کرد: همه نهادها و ادارات در کنترل این بیماری همکاری لازم را داشته باشند.


**************************************************
محمدطاهر طبیب‌زادگان امروز در نشست شورای  سلامت که با محوریت کنترل بیماری آنفولوانزا در فرمانداری برگزار شده بود، اظهار داشت: با شیوع این بیماری در سطح کشور شهرستان کهگیلویه نیز درگیر ویروس شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: این بیماری به مراقبت زیاد نیاز دارد و برای کنترل همکاری ادارات را می‌طلبد.

وی گفت: واقعیت این است که ما در شرایط بحرانی و اضطرار نیستیم و این بیماری قابل پیش بینی بود اما تفاوت آن با گدشته این است که امسال زودتر شروع شد.

وی با بیان اینکه شرایط در کنترل است و آمارهای رسانه‌ها واقعی نیست، ادامه دهد: اغراق‌گویی در آمار مبتلایان با ایجاد فضای روانی شرایط را سخت کرده است.

این مسئول تصریح کرد: در اوراژنس تعداد پزشکان را افزایش دادیم ولی مردم بدانند شرایط تحت کنترل است و از مراجعه بی‌جهت به اورژانس خوداری کنند.

وی گفت: این بیماری در گروه‌های پر خطر آسیب‌زاست که مشخص است و نهادها و ادارات بر اساس پروتکل وزارت بهداشت همکاری کنند.
 وی با انتقاد از تعطیلی مدارس گفت که این شیوه برخورد با بحران درست نبود و باعث التهاب جامعه می شود.

طبیب‌زادگان بیان داشت:
داروی انفولوانزا به اندازه کافی داریم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد ضمن اینکه واکسن این بیماری صرفا برای بیماری پرخطر است و زمان تزریق آن قبل از شروع بیماری است.

به گفته رییس شبکه بهداشت و درمان کادر پرستاری و متخصص عفونی با غربالگری موارد مشکوک را تشخیص و با بستری تحت مراقبت قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت سعی کردیم با کار تبلیغاتی و رسانه‌ای و حضور در مدارس نسبت به فرهنگ سازی تلاش کنیم.

این‌مسئول گفت: انتظار داریم آموزش و پرورش نسبت به آموزش دانش‌آموزان بیشتر تلاش کند و به دانش آموزان مشکوک به بیماری اجازه استراحت و مراقبت در خانه داده شود.


**************************************************

آیت الله افشار مهر روز چهار شنبه در آئین بهره برداری از یک باب واحد مسکونی ۲معلولی در روستای سراب ننیز  گچساران اظهار داشت: این تعداد واحدهای مسکونی برای ۲۲ خانواده ۲ معلولی و ۸۴ خانواده یک معلولی ساخته شده است.

وی بیان کرد: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی بیش از هفت میلیارد ریال کمک بلاعوض از سوی این نهاد حمایتی هزینه شد.

افشار مهر ادامه داد: همچین ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بنیاد مسکن با سود چهار درصد به این مددجویان پرداخت شد.

وی بیان کرد: هم اکنون ۳۰۰ واحد مسکن مهر برای مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی خریداری شده که پس از تکمیل به آنها واگذار خواهد شد.

افشار مهر تصریح کرد:  ظرف سه سال گذشته حدود ۳۰۰ منزل مسکونی مددجویان برای خانواده‌های ۲ معلولی و بالاتر در سطح استان احداث شده است.

وی تصریح کرد:  از مجموع حدود ۵۰۰ خانواده بالای ۲ معلولی در سطح استان تاکنون بیش از نیمی از آنها صاحب مسکن شده اند.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان برای ساخت منازل مسکونی شهری حدود ۳۰۰ میلیون ریال و در روستاها نیز ۱۸۰ میلیون ریال بوده است.

رئیس اداره بهزستی گچساران اظهار داشت: ۱۱ باب واحد مسکونی امسال برای خانوارهای مددجوی دارای دو معلول ساخته شد.

سید مهران کشاورز گفت: به نمایندگی از این تعداد واحدهای مسکونی یک باب واحد در روستای سرابننیز این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی ۱۸۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بنیاد مسکن پرداخت شد.

کشاورز تصریح کرد: همچنین ۲۴ قطعه زمین در مناطق شهری و روستایی با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره راه و شهرسازی برای ساخت منزل مسکونی برای خانوارهای ۲ معلولی و بیشتر در این شهرستان اختصاص یافته است.

وی گفت: این میزان اراضی در قطعه های ۱۸۰ متر مربعی برای ساخت واحدهای مسکونی ۲ طبقه  ۴۸ خانوار دارای ۲ معلول یا بیشتر در نظر گرفته شده است.


**************************************************
نماینده ولی فقیه در این استان در جلسه بصیرت افزایی سپاه فتح گفت: مسئولیت پذیری، صداقت و نوع دوستی از خصوصیات انسانهای وارسته است که این مهم باید در جامعه نهادینه شود.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی پایبندی به توحید و امامت را رمز موفقیت جامعه بشری دانست و افزود: دفاع از ارزش به لحاظ مادی و معنوی از خصوصیات انسان های مسئولیت پذیر است .

وی گفت: مراقبت از فکر و وجدان از خصوصیات انسانهای معتقد به توحید و معاد است.


**************************************************
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه گل و گیاهان دارویی برای دومین بار در قالب ۷۵غرفه از ۱۳ استان کشور در شهر دوگنبدان برپا شده است.
بابک درست افزود: این نمایشگاه در حوزه گل و گیاه، گل‌های آپارتمانی و دارویی به همراه غرفه‌های خوراکی‌های محلی، گیاهان دارویی و عرقیات برگزار شده است.
وی اظهار داشت: تعداد گونه‌های گیاهی موجود در این نمایشگاه ۱۵۰ نوع است و این نمایشگاه تا روز ۱۵ آذر سال جاری از ساعت ۱۶ الی ۲۲ دایر خواهد بود.
درست، برقراری ارتباط بین تولیدکننده با مصرف کنندگان، ارائه توانمندی‌های مشارکت کنندگان و فعالان، ایجاد فضا برای برقراری ارتباط مستقیم بین مصرف کننده و تولید کننده را از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد.
وی ابراز کرد: شرکت کنندگان از استان‌های مازندران، اصفهان، اردبیل، گیلان، سمنان، تهران و البرز محصولات و تولیدات خود را ۲۵ درصد کمتر از قیمت بازار به معرض فروش گذاشته‌اند.
این نمایشگاه با حضور جمعی از مسئولان اجرایی این شهرستان افتتاح شد.
در این نمایشگاه انواع خوراکی‌های محلی، گیاهان دارویی، عرقیات و گل‌های زینتی و آپارتمانی هم عرضه می‌شود.
**************************************************

هدایت‌الله آویزش در گفت‌وگو با خبرنگاران در کهگیلویه اظهار داشت: همزمان با کاشت ۱۴ میلیون نهال در عرصه‌های ملی کشور کاشت ۳۴ هزار و ۵۰۰ اصله در منطقه کل‌قیصر از توابع بخش مرکزی شهرستان آغاز می‌شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه افزود: نهال کاری همگانی فردا پنج‌شنبه ساعت ۹:۳۰ اجرا خواهد شد.

وی گفت: در این طرح ۱۱۵ هکتار از عرصه‌های ملی شهرستان به کاشت نهال اختصاص می‌یابد.

آویزش با بیان اینکه درختکاری محدود به زمان خاصی نیست، مشارکت مردم در توسعه جنگلکاری را ضروری دانست.

این مسئول تصریح کرد: طرح نهالکاری با مشارکت مردم، سازمان مردم نهاد، دوستداران طبیعت و سایر اقشار اجرایی می‌شود.

وی، توسعه فرهنگ درختکاری و ترغیب مردم به کاشت نهال، حفاظت از عرصه‌های ملی و ایجاد دغدغه جلوگیری از تخریب جنگل و مراتع را از اهداف این طرح اعلام کرد.


**************************************************
سیصد و پنجاه هزار خانه روستایی در استان های خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تحت پوشش «بیمه برکت» قرار گرفتند.
**************************************************
همایش روز جهانی ایدز با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان گچساران برگزار شد.

 در این آیین سهراب صیدی با بیان اینکه 9 الی15 آذر امسال در ایران با عنوان هفته ایدز نامگذاری شده است، اظهار کرد: امسال در شهرستان گچساران از  2200 نفر آزمایش ایدز به صورت رایگان گرفته شده است.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران  از تعداد زنان آسیب پذیر زیر پوشش خدمات بهداشتی این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: تاکنون تعداد 517  نفر تشکیل پرونده داده‌اند.

 صیدی ابراز کرد: بیماری ایدز یک نوعی ویرورس است که باعث کاهش  عملکرد ایمنی بدن می شود.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت:  بیماری ایدز از طریق تماس جنسی، مادر به فرزند در دوران بارداری و شیردهی، خون آلوده  و یا استفاده از سرنگ مشترک در معتادان تزریقی انتقال داده می شود.

 وی اذعان کرد: بیماری ایدز از طریق مدفوع، ترشحات بینی، بزاق، خلطف عرق، اشک، ادرا و یا استفراغ انتقال داده نمی شود مگر اینکه با خون آلوده شده باشند..

 صیدی افزود: بیماری ایدز از طریق گزش حشرات، دست دادن، روبوسی، از طریق خوراکیف استفاده از لباس ، ظروف و توالت مشترک قابل انتقال نیست.

این مسوول خاطرنشان کرد: گروه های پرخطر همچون معتادان تزریقی، افراد با روابط جنسی محافظت نشده، همسر افراد آلوده یا همسر معتادان تزریقی، دریافت کنندگان مکرر خون، شاغلان در مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی که با خون و تزریقات سروکار دارند مانند جراحان، دندانپزشکان، کارکنان آزمایشگاه در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار دارند.


**************************************************
مدیرکل امور شهری استانداری گفت: به دلیل نبود میدان میوه و تره بار قیمت میوه با اختلاف بسیار زیادی در مقایسه با شهر شیراز و استانهای همجوار در کهگیلویه وبویراحمد به فروش می رسد و در این خصوص به مردم شهر یاسوج اجحاف می‌شود.
آقای کاظمی با بیان اینکه پیش از این یک میدان میوه و تره بار در کنار پلیس راه قدیم راه اندازی شد افزود: این میدان به علت بی توجهی و نبود حمایت از سوی دستگاه های ذیربط تعطیل شد.
وی با اشاره به گران بودن قیمت میوه در یاسوج ادامه داد: مکانی که اکنون شهرداری یاسوج برای راه اندازی میدان میوه و تره بار تدارک دیده مناسب است و یک سرمایه گذار هم برای راه اندازی این میدان اعلام آمادگی کرد.
آقای کاظمی اضافه کرد: راه اندازی این میدان موجب عرضه میوه با قیمت مناسب به مصرف کننده می شود .

مدیرکل امور شهری استانداری به حلقه مفقود میدان میوه و تره بار اشاره کرد و افزود: گرانی و چند نرخی بودن قیمت میوه در شهر یاسوج به دلیل نبود میدان میوه و تره بار در این شهر است .
شهردار یاسوج هم در این جلسه گفت: زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی میدان میوه و تره بار آماده شد .
نستهن مقدم با بیان اینکه برای این میدان چهار بار فراخوان اعلام شد گفت: هم اکنون دو سرمایه گذار پای کار است تا این میدان را راه‌اندازی کنند.
شهردار یاسوج با اشاره به فعالیت وانت بار‌های میوه فروش هم گفت: با همکاری اتحادیه میوه و تره بار وانت‌های میوه فروش هم موظفند میوه مورد نیاز بازار را از این میدان تامین کنند.
وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات باید به وانت بارها و مغازه‌های که میوه خود را از میدان های میوه و تربار دیگری غیر از این میدان تامین می کنند
اجازه فعالیت ندهند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم در این جلسه گفت: اگر زیرساخت‌ها و کالا‌های با کیفیت در این میدان تأمین شود، قیمت میوه توسط این سازمان تعیین مشخص خواهد شد و از عرضه میوۀ بی کیفیت و چند نرخی در بازار جلوگیری می کنیم.
حسین پور افزود: سرمایه گذاری که در این میدان فعالیت می کند باید همه اقلام موجود را تامین کند و اگر یک روز میوه ای در این بازار وجود نداشته باشد سرمایه گذار مقصر بوده و هیچ دلیلی هم قابل پذیرش نیست.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهر یاسوج هم در این جلسه با اشاره به اینکه راه اندازی میدان میوه و تره بار برای ۵۰۰ خانوار به صورت مستقیم شغل ایجاد می کند گفت: برطرف شدن دغدغه فروش محصولات کشاورزان و باغداران در استان و مقابله با گرانفروشی و چندنرخی بودن میوه از دیگر مزایای راه اندازی میدان میوه و تره بار در شهر یاسوج است .
اسفندیاری با تاکید بر اینکه نباید این بازار انحصاری شود افزود: میدان میوه و تره بار شهر یاسوج باید مانند سایر میادین کشور این غرفه‌ها را به صورت نقد و اقساط به بخش خصوصی واگذار کند و اولویت با کسانی است که سابقه بیشتری در این بازار دارند .
وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته این میدان در شهر یاسوج راه اندازی شد گفت: متاسفانه این میدان به دلیل انحصاری بودن تعطیل شد زیرا  یک نفر نمی‌تواند آن را راه اندازی و نگهداری کند.
رئیس اتحادیه میوه فروشان شهر یاسوج با اشاره به اینکه در این میدان روزانه باید حدود ۵۰۰ تن میوه عرضه شود گفت: ۶۴ قلم از محصولات موجود در این میدان باید به صورت مستقیم از مزرعه، کشاورزان و باغداران تامین شود .
اسفندیاری ادامه داد: ۱۷ نفر را برای واگذاری این غرفه‌ها معرفی می‌کنم و یکی از این غرفه‌ها را هم به سرمایه‌گذار نوروزی و نیک پی واگذار می کنیم و این افراد توانایی تامین میوه این میدان را دارند اما باید برایشان انگیزه ایجادشود.
سرمایه گذار این میدان هم در این جلسه گفت: شهرداری برای راه اندازی این میدان ابراز امیدواری کرده که هیچ مشکلی برای راه‌اندازی آن وجود ندارد و فقط موضوع، تامین میوه وانت‌بار‌های هست که روزانه بار خود را از این میدان تهیه کنند تا ما دچار مشکل نشویم.
نوروزی با اشاره به تعیین قیمت میوه هم افزود: برای قیمت گذاری باید یک اتحادیه فروش بار تشکیل و قیمت میوه تعیین و به اتحادیه میوه فروشان اعلام شود تا با همین قیمت به دست مردم برسد.
وی اضافه کرد: با راه اندازی این میدان میوه با یک دوم قیمت کنونی به دست مردم خواهد رسید.

نوروزی همچنین به واگذاری غرفه‌ها اشاره کرد و گفت: این غرفه‌ها در حال حاضر پنج سال است که واگذار شدو باید مدت قرارداد‌ها افزایش یابد تا در آینده برای برگشت سرمایه در این میدان دچار مشکل نشویم.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هم در این جلسه افزود: باید سرمایه گذارانی برای این میدان انتخاب شوند که سرمایه، تعهد و توانایی اداره آن را داشته باشند تا میدان برای ادامه فعالیت دچار مشکل نشود.
حسنی به زمان قرارداد‌ها هم اشاره کرد و گفت: حداقل قرارداد این سرمایه‌گذاران باید ۱۰ ساله باشد تا برای بازگشت سرمایه دچار مشکل نشوند، ولی باید از انحصار طلبی افراد خاص در این میدان جلوگیری شود.
وی همچنین به ساماندهی وانت بار‌های میوه فروش در شهر یاسوج اشاره کرد و افزود: وانت بار‌ها میوه فروش فرصتی برای این میدان هستند زیرا علاوه بر تامین بار خود از این میدان، می‌توانند از کشاورزان و باغداران استان نیز میوه تامین کنند.
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار هم در این جلسه با بیان اینکه مسئولیت راه اندازی این میدان با شهرداری است گفت: باید بخش خصوصی توانمند در این میدان فعالیت کنند و سرمایه گذاران هم باید در این میدان علاوه بر کمیت ، کیفیت و تنوع میوه را مد نظر قرار دهند.
فیلی با اشاره به ضرورت همکاری سرمایه گذار، شهرداری و اتحادیه میوه و تره بار مرکز استان برای ادامه فعالیت در این میدان افزود: کهگیلویه و بویراحمد خود تولیدکننده میوه است و این میدان باید از این فرصت استفاده کند چرا که در سالهای اخیر شاهدیم که میوه در فصل برداشت توسط دلالان با قیمت ارزان از این استان خارج بعد از چند ماه دوباره به بازار استان وارد با چند برابر قیمت به مردم عرضه می شود.
وی همچنین به وجود وانت بار‌ها در همه شهر‌های کشور اشاره کرد و گفت: این وانت بار‌ها باید ساماندهی و شناسنامه دار شوند.
فیلی بر لزوم تشکیل یک کمیته ویژه پیگیری و راه‌اندازی میدان در یاسوج تاکید کرد و افزود: این کمیته باید با مسئولیت حوزه اقتصادی استانداری تشکیل شود و در مرحله اول باید انگیزه‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران به وجود آورد.
وی با بیان اینکه باید تعامل و همکاری در بخش‌های مختلف بین اتحادیه، سرمایه دار و شهردار برای فعالیت آن وجود داشته باشد گفت: توافق و نحوه واگذاری میدان باید حداقل ۱۰ ساله باشد تا در دراز مدت برای واگذاری غرفه‌ها تصمیم‌گیری و عمل شود.

**************************************************
حسین کلانتری ظهر چهارشنبه در نشست شورای سوادآموزی استان، افزود: ارتقای زیرساختی و رفع مشکلات کلاس ها و مدارس درسی استان ضروری است.

کلانتری به اهمیت شتاب بخشی به سوادآموزی در استان اشاره کرد و بیان داشت: باید استان هرچه سریعتر به میانگین کشوری برسد.

کلانتری تصریح کرد: در همین راستا تعامل و تزریق اعتبار ‌با هدف توسعه برنامه ها انجام خواهد شد.

وی افزود: ‌برای توسعه و پیشرفت باید از هزینه، تلاش، برنامه محوری و توان بهره برد.

استاندار مهارت آموزی را یک نیاز مهم دانست و اظهار کرد: آموزش ها باید با در نظر گرفتن مهارت آموزی محقق شود.


**************************************************
امام جمعه قلعه‌رئیسی در نشست شورای اداری چاروسا، گفت: یادواره شهدا بهترین راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: یاد شهدا همیشه در ذهن و خاطر نسل‌های بعد ماندگار بوده و رمز این ماندگاری در این است که شهادت در راه حق خلاصه شده و شهدا با معبود خود معامله کردند.
امام جمعه قلعه‌رئیسی از برگزاری یادواره ۶۵ شهید بخش چاروسا در روز پنجشنبه، ۲۱ آذرماه ساعت ۱۴ در مصلای محمد رسول الله (ص) قلعه‌رئیسی خبر داد و بیان کرد: صادق آهنگران یادگار هشت سال دوران دفاع مقدس به‌عنوان مداح حضور دارد.
وی ادامه داد: عظیم ابراهیم‌پور، فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران کشور و آیت‌الله ملک حسینی، نماینده ولی فقیه استان، سخنرانان این مراسم هستند.
**************************************************
 با همکاری بسیج دانش آموزی به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با مناطق عملیاتی کشور و توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تعداد ۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر مدارس متوسطه دوم مناطق چاروسا و دیشموک در قالب ۵ دستگاه اتوبوس عازم اردوی راهیان نور، سرزمین شهدا و ایثارگران هشت سال دوران دفاع مقدس شدند.
شکوهی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه چاروسا هدف از برگزاری اردوی راهیان نور را آشنائی دانش آموزان با ایثار، فداکاری و جانبازی رزمندگان دفاع مقدس در دوران ۸ ساله دانست و گفت: در این اردو دانش آموزان از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید و راویان خاطرات دوران دفاع مقدس را برای آنان بازگو می‌کنند.
مسلم آفتابی فرمانده بسیج دانش آموزی چاروسا نیز گفت: هشت سال دفاع مقدس مقطعی تاریخی و بسیار مهم است که به جز صدر اسلام در هیچ مقطعی از تاریخ اسلام تکرار نشده است.
گفتنی است در این اردو سه روزه ۱۲۰ دانش آموز از بخش دیشموک و ۸۰ دانش آموز از بخش چاروسا حضور دارند.
**************************************************
ارسلان عباسی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نحوه عرضه کالا و خدمات در باشت اظهار داشت: در این مدت ۲۱۵بازدید از بازار باشت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه درج نشدن قیمت و گرانی عمده ترین تخلف بازاریان بوده است گفت: همه پرونده های تشکیل شده در این شهرستان منجر به صدور حکم شده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان های گچساران و باشت تصریح کرد: حقوق شهروندی در اولویت است و با متخلفان بازار در این شهرستان برخورد قانونی خواهد شد.

عباسی بیان کرد: در قالب گشت های مشترک با همکاری دستگاه های اجرایی متولی نظارت بر نحوه فروش کالا و خدمات در باشت ادامه دارد.

وی ابراز داشت: افزایش هر گونه قیمت بدون مجوز، براساس مصوبه سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان غیرقانونی است و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

وی افزود: بازرسان تعزیرات حکومتی این شهرستان هر روز ساعت  ۱۳-۸ و ۱۶ تا ۲۰وضعیت بازار و کالاهای اساسی را پایش می کنند.


**************************************************
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بهمئی با اشاره به ضرورت بهسازی و آسفالت معابر روستایی گفت: در ادامه این طرح آسفالت معابر روستای سیاهشیر در حال اجرا است.
آرمان خوب افزود: در ادامه آسفالت معابر هفت روستا از شهرستان، هفت هزار و ۵۰۰ متر از معابر روستای سیاهشیر با اعتباری در حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تا پایان هفته اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: برای آبادانی روستاها، بنیاد مسکن شهرستان در سال ۹۸ آسفالت معابر روستایی را با متراژ ۵۵ هزار متر مربع و اعتباری در حدود سی و پنج میلیارد ریال در دستور کار خود قرار داده که تا پایان سال به تعهدات خود عمل می‌کنیم.

**************************************************
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد گفت: کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان در بازدید از یکی از کشتارگاه‌های طیور و مشاهده محموله ۸۰۰ کیلو گرمی پای مرغ ضایعاتی که فاقد هویت و به صورت غیرمجاز از استان فارس بارگیری شده بود،آن را توقیف و معدوم کردند.

دکتر علی روئین تن افزود: بازدید‌های ادواری از مراکز تولید، تهیه و توزیع مواد خام دامی در سطح شهرستان با قوت در حال اجرا است و با موارد غیر بهداشتی موجود بدون هیچ گونه اغماضی طبق قانون برخورد می شود.
تاریخ انتشار : 13 آذر 1398 21:32» اخبار مرتبط:

 • عرضه کالای خارجی در نمایشگاه پاییزه کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد
 • ذخیره سازی 650 تن میوه شب عید در کهگیلویه و بویراحمد
 • شهردار: میدان میوه و تره بار یاسوج طی سه ماه آینده راه اندازی می شود
 • عرضه میوه بی کیفیت با بالاترین قیمت در قلعه رئیسی/ هیچ نهادی نظارت نمی کند
 • این میوه کیلویی ۹۰ هزار تومان است!
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام