مشروح اخبار


» واکنش مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش به وجود قرص دربسته بندی کیکمدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: گزارشی از برخی استان‌ها مبنی بر وجود قرص‌هایی به دست ما رسیده که این گزارش را برای بررسی بیشتر به وزارت اعلام کرده ایم تا صحت و سقم آن را به آموزش و پرورش اعلام کنند.


به گزارش راک نیوز ازشیراز ؛ حسن ضیا الدینی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با میزان، درباره خبر پخش شده در فضای مجازی مبنی بر ارسال بخشنامه به تمام مدارس به ممنوعیت پخش تیتاب، تاینی، مینو، شیرین عسل، پچ پچ و... گفت: ارسال بخشنامه‌ای به مدارس با این مضمون صحت ندارد.

شایعه یا واقعیت ؟

ضیا الدینی در ادامه بیان کرد: گزارشی از برخی استان‌ها مبنی بر وجود قرص‌هایی به دست ما رسیده که این گزارش را برای بررسی بیشتر به وزارت اعلام کرده ایم تا صحت و سقم آن را به آموزش و پرورش اعلام کنند.

کدام استان های گزارش کردند؟

مدیر کل سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: این مسائلی که مطرح شده شایعاتی است که نباید به آن‌ها توجه کرد، ولی با این وجود از برخی از استان‌ها مثل هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی گزارش شده که این گزارش را برای پیگیری بیشتر منعکس کرده ایم.

 امکان جاسازی بعداز باز شدن بسته بندی


ضیا الدینی در ادامه در پاسخ به این سوال که ادارات اموزش و پرورش استانی این موضوع را تائید کرده اند یا خیر؟ گفت: استان‌ها اعلام کرده اند که چند نفر از دانش آموزان این موضوع را گزارش کرده اند، ولی امکان اینکه این قرص‌ها بعد از باز شدن در داخل کیک‌ها گذاشته شده باشد وجود دارد.

چه قرص هایی جاسازی شده است؟


وی در ادامه در پاسخ به این سوال که مشخص شده است که این قرص‌ها از چه نوعی بوده اند؟ افزود: این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی هیستامین و رانیتیدین بود و گزارشی از مسمومیت دانش‌آموزان نداشته ایم و منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم و البته حراست آموزش و پرورش برای پیگیری موضوع نیز در جریان قرار گرفته است.

تاریخ انتشار : 21 آذر 1398 01:04» اخبار مرتبط:

 • توضیحات وزارت آموزش وپرورش درباره «تعطیلی مدارس در روز یکشنبه ۲۱ بهمن»
 • فردی که متهم به تجاوز به دانش آموزان است در اصفهان بازداشت شد
 • دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد کوتاه قدتراز سایر استان ها!
 • اولین تغییرات مدیریتی در فارس به آموزش وپرورش رسید
 • مدارس روز شنبه 21 بهمن تعطیل نیست
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام