مشروح اخبار


» آخرین آمار از داوطلبانی که رد صلاحیت شدندگام سوم برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) با اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های نظارت برداشته شد و افرادی که صلاحیتشان تایید نشده پنج روز فرصت دارند اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کنند.


به گزارش راک نیوز ،بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، نظر هیات های نظارت درباره تایید یا رد صلاحیت داوطلبان امروز به افراد اعلام می‌شود و آن دسته از داوطلبانی که صلاحیتشان تایید نشده تا ۲۶ دی ماه فرصت دارند شکایت خود را به همراه مدارک به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان و یا هیات مربوطه در تهران ارایه کرده و رسید دریافت کنند.
آنطور که مسئولان هیات‌های نظارت در استانها گفته اند، تخلفات مالی، اظهارنظر خلاف منافع کشور، استعفا ندادن در موعد قانونی و نقص در پرونده از علل اصلی رد صلاحیت‌هاست و گرایش‌های سیاسی افراد در آن نقش ندارد.
آذربایجان شرقی: در استان آذربایجان شرقی ۱۳ درصد داوطلبان انتخابات قبل از بررسی‌ صلاحیت انصراف دادند و از بین ۸۷ درصد باقی مانده، صلاحیت ۴۰ درصد افراد تایید شد. در بین رد صلاحیت شدگان نمایندگان فعلی شامل معصومه آقاپور، بیت الله عبداللهی، الله قلی قلی زاده دیده می شود ضمن آنکه اکبر اعلمی و مهدی دواتگری نمایندگان ادوار نیز رد صلاحیت شده اند.
آذربایجان غربی: در این استان از مجموع ۵۳۱ نامزد ثبت‌نامی ۴۴ نفر توسط هیات اجرایی رد صلاحیت شده بودند و ۲۵ داوطلب دیگر نیز از حضور در عرصه انتخابات مجلس یازدهم انصراف دادند.
در مجموع و پس از بررسی هیات‌های نظارت شهرستانی، ۲۲۳ نامزد در آذربایجان‌غربی رد صلاحیت شدند و صلاحیت ۱۵۰ نامزد دیگر نیز احراز نشد.
اردبیل: صلاحیت ۱۱۸ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در هیات نظارت استان اردبیل رد شده و یا احراز صلاحیت نشد که از این تعداد ۹۱ نفر رد صلاحیت شده و صلاحیت ۲۷ نفر نیز احراز نشد.
بر این اساس صلاحیت ۹۵ نفر از داوطلبان نیز در هیات نظارت استان اردبیل به تایید رسید ضمن آنکه ۲۸ نفر از داوطلبان نیز در زمان بررسی پرونده آن‌ها در هیات نظارت از شرکت در انتخابات انصراف دادند.
ایلام: از مجموع ۱۲۵ داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان، ۳۸ داوطلب در ۲ حوزه انتخابیه ایلام و دهلران تایید صلاحیت شدند. همچنین ۵۶ نفر از داوطلبان رد صلاحیت و ۳۱ نفر نیز عدم احراز صلاحیت شدند.
اصفهان: در این استان همه نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند. 
خراسان شمالی: صلاحیت ۳۶ تن از داوطلبان استان خراسان شمالی برای نامزدی در این دوره از انتخابات تایید شد و صلاحیت ۸۸ نفر دیگر رد شده و یا احراز نشد.
۱۴۰ نفر برای کسب چهار کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه این استان نامنویسی کرده بودند که از این تعداد ۱۶ نفر پیش از رسیدگی به صلاحیت ها، خود از حضور در این عرصه انصراف داده بودند.
خراسان جنوبی: ۱۲۷ داوطلب در استان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند از این تعداد صلاحیت ۵۱ نفر تایید شد؛ بر این اساس ۳۴ نفر رد صلاحیت شدند و صلاحیت ۲۹ نفر احراز نشد؛ ۱۳ نفر  نیز در این مدت انصراف دادند.
خراسان رضوی: به گفته کمال سروی ها مسوول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی، از بین نمایندگان فعلی این استان در مجلس شورای اسلامی که برای نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس ثبت‌ نام کرده بودند صلاحیت هشت نفر تایید نشد.
از مجموع ۱۰۵۴ داوطلب نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان ۴۷ درصد معادل ۴۹۷ نفر از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند. ۲۷۳ نفر معادل ۲۶ درصد از این افراد رد صلاحیت شده و همچنین صلاحیت ۲۸۴ داوطلب نیز از سوی شورای نگهبان احراز نشده است.
خوزستان: در خوزستان آمار جمع‌بندی از تعداد تایید صلاحیت‌شدگان در کل استان داده نشده اما در اهواز که مهمترین حوزه انتخابیه آن به شمار می رود حدود ۲۸ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس تایید صلاحیت شده اند. گفته شده به جز «هدایت‌الله خادمی» و «حبیب‌الله کشت‌زر» بقیه نمایندگان استان خوزستان رد صلاحیت شدند 
زنجان: از مجموع ۲۳۱ داوطلب ثبت‌نامی برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان ۱۵ نفر انصراف خود را اعلام کردند و پس از بررسی نهایی در دفتر نظارت، ۸۹ نفر به میزان ۴۱ درصد تایید صلاحیت شدند. به گفته حسین میرزاپور رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان زنجان صلاحیت ۸۷ نفر به میزان بیش از ۴۰ درصد رد صلاحیت شده و صلاحیت ۳۹ نفر یعنی بیش از ۱۸ درصد نیز احراز نشده است.
سمنان: آمار تجمعی از بررسی صلاحیت ها در استان سمنان منتشر نشده اما در حوزه انتخابیه سمنان صلاحیت ۳۱ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی تایید نشد.
در سمنان علاوه بر رد صلاحیت دو تن از نمایندگان فعلی یعنی احمد همتی و غلامرضا کاتب، افراد شاخصی چون روح‌الله جمعه‌ای، رحمان سعادت، حسن ملک محمدی نتوانستند از این مرحله بررسی صلاحیت ها عبور کنند.
قزوین: در این استان صلاحیت پنج تن از چهره‌های شاخص انتخاباتی استان برای تصدی کرسی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی احراز نشد و از بین نمایندگان کنونی صلاحیت سیده حمیده زرآبادی و بهمن طاهرخانی نماینده فعلی قزوین احراز نشده و قدرت الله علیخانی، امیر طاهرخانی و رجب رحمانی نمایندگان ادوار استان در مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شده اند.
قم: از ۲۰۱ نفر نام نویسی شده برای شرکت در رقابت‌های انتخابات مجلس شورای‌ اسلامی در این استان،‌ صلاحیت ۷۹ داوطلب در قم توسط هیات نظارت تایید و ۱۱۵ نفر دیگر رد شد و هفت نفر نیز انصراف دادند؛ در بین تایید شدگان اسامی چهره های مطرح جریان اصولگرا دیده می شود.
کرمان: از مجموع ۳۶۲ نفر داوطلب ثبت‌نامی برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان، ۶۳ نفر انصراف خود را اعلام کردند و پس از بررسی نهایی ۴۷ درصد تایید صلاحیت شدند.
کرمانشاه: از ۲۸۱ داوطلب ۱۸۹ نفر ردصلاحیت شده و تنها ۹۲ نفر تایید شده اند که در بین آنها اسامی برخی نمایندگان فعلی نیز دیده می شود.
کهگیلویه وبویراحمد: بر اساس اعلام دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان کهگیلویه وبویراحمد از مجموع ۹۳ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، باشت و گچساران و کهگیلویه بزرگ تعداد ۳۶ نفر معادل ۳۹ درصد آنها تایید صلاحیت شدند؛ همچنین تعداد ۳۷ نفر معادل ۴۰ درصد آنها نیز رد صلاحیت شدند.
تعداد ۱۰نفر معادل ۱۱ درصد عدم احراز صلاحیت و همچنین ۹ نفر معادل ۱۰ درصد این داوطلبان طی فرآیند صلاحیت در شورای نگهبان از ادامه فعالیت و حضور در این عرص انصراف داده بودند.
گیلان: صلاحیت ۱۵۹ داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان تایید شد؛ از مجموع ۴۶۵ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۵۹ نفر تایید و ۱۲۱ نفر رد صلاحیت شده اند. همچنین ۶۱ نفر از داوطلبان انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان انصراف داده و ۱۲۴ نفر نیز صلاحیت شان احراز نشد.
مازندران: هیات نظارت بر انتخابات استان مازندران از تایید صلاحیت ۱۲۶ تن از نامزدهای نمایندگی مجلس در استان خبر داد و اعلام کرد که این هیات موفق نشده است صلاحیت ۶۷ نفر از نامزدهای معرفی شده را احراز کند؛ در بین داوطلبانی که صلاحیت آنها رد شده، اسامی چند تن از نمایندگان فعلی مجلس دیده می شود.
مرکزی: مجموع داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان مرکزی ۳۸۸ نفر بودند که بیش از ۴۱.۰۴ این افراد یعنی ۱۶۱ نفر تایید صلاحیت شدند. در این مرحله صلاحیت ۱۳۹ نفر معادل ۳۵.۸ درصد تایید و صلاحت ۷۳ نفر احراز نشد؛ ۱۵ نفر نیز در فرآیند بررسی صلاحیت‌ها از شرکت در انتخابات انصراف دادند.
هرمزگان: از مجموع ۱۱۳ داوطلب نمایندگی این دوره مجلس شورای اسلامی صلاحیت ۳۰ نفر تایید شد و به گفته سعید ناجی معاون سیاسی استاندار،  در این مرحله ۱۹ نفر انصراف داده و صلاحیت ۶۴ نفر رد شده و یا صلاحیت آنان توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی احراز نشده است.
همدان: در استان همدان ۱۲۹ تن از ۴۳۹ داوطلب نمایندگی مجلس در این استان رد صلاحیت شدند؛ بنابراین ۲۹.۴۵ درصد داوطلبان نمایندگی در همدان رد صلاحیت و مابقی تایید یا عدم احراز صلاحیت شدند.
پیش از این از مجموع داوطلبان این استان، ۵۲ تن انصراف خود را از ادامه رقابت در انتخابات اعلام کرده بودند.


تاریخ انتشار : 22 دی 1398 19:48» اخبار مرتبط:

 • تایید صلاحیت ۳۶ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس در کهگیلویه و بویراحمد
 • رد صلاحیت 2نفر در حوزه انتخابیه گچساران وباشت
 • تایید صلاحیت 95 درصد داوطلبان شورای اسلامی شهر گچساران
 • نتیجه نهایی بررسی صلاحیت ها دراستان کهگیلویه وبویراحمد مشخص شد/59 نفر تأیید ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام