مشروح اخبار


» گفتگوی اختصای راک نیوز با یکی از نامزدهای انتخابات در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم ؛ واقع بینانه از خواسته های امروز مردم دراین حوزه انتخابیه چه می دانید ؟کاهش چشمگیر تعداد نامزدها در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم با رد صلاحیت هم در هیات اجرایی و هم نظارت از یکسو و رد صلاحیت هردو فینالیست انتخابات دور گذشته سرنوشت گزینه نهایی دور یازدهم مجلس در این حوزه انتخابیه را به اما و اگر کشانده است.


به گزارش راک نیوز از مرکز استان فارس ؛ در میان 6گزینه تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم ، خبرنگار راک نیوز با

سید علی حسینی از نامزدهای تایید شده و تقریبا دارای رزمه در یازدهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستانهای ممسنی و رستم به گفتگو مختصر نشسته است. 


حسینی چهره ای جوان   که به سخن خودش به نمایندگی از جوانان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ممسنی و رستم وارد کارزار انتخابات شده است.

فوق لیسانس حقوق در گرایش جزا، بخشدار مرکزی شهرستان رستم، رئیس اداره امور اراضی شهرستان رستم، معاونت حقوقی مدیریت امور اراضی استان، عضو حقوقی شورای اصلاحات ارضی استان و عضو حقوقی کمیسیون رفع تداخلات اراضی استان فارس را در کارنانه پیش از کاندیداتوری دارد.

پاک دستی، تعهد، تخصص و جوانی از ویژگی هایی هست که این روزها درباره ی ایشان ورد زبان مردم شده است.
راک نیوز با دعوت از ایشان سعی کرده تا مصاحبه ای کوتاه با ایشان داشته باشد.

جناب آقای حسینی انگیزه شما از حضور در صحنه ی انتخابات مجلس شورای اسلامی چه بوده؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر از رسانه ی خوب و حرفه ای راک نیوز، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در بیانیه ی گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت جوان گرایی به عنوان یک جوان تصمیم گرفتم وارد کارزار انتخابات مجلس شورای اسلامی شوم.

شما چه اهدافی را برای خود ترسیم کرده اید؟

هدف نخست بنده، کمک به توسعه ی همه جانبه ی شهرستان های ممسنی و رستم است. بدین معنی که با اجماع نخبگان ممسنی و رستم که در تمامی نقاط ایران زمین پراکنده هستند، مرکز مطالعات راهبردی توسعه را تشکیل خواهیم داد و سپس از نظرات مشورتی اعضا در راستای تامین منافع مردم استفاده خواهیم کرد.

آیا منظورتان این است که در صورت موفقیت، مرکز مطالعات راهبردی توسعه را راه اندازی می کنید؟

بله به عقیده ی بنده ممسنی و رستم دارای پتانسیلهای فوق العاده ای در حوزه ی منابع انسانی و طبیعی است. می توان با تشکیل این مرکز و دعوت از نخبگان و شایستگان هر دو شهرستان از ظرفیت های فکری و اجرایی این سرمایه ها نهایت استفاده را ببریم. در واقع نماینده را محدود می کنیم و یک تیم بسیار قوی نمایندگی شهرستانها را برعهده خواهد گرفت. بدین شکل یکه تازی و خود محوری نماینده از او سلب می شود و مجبور است که در چهارچوب تعیین شده ی مرکز راهبردی حرکت کند.گفتگوی اختصای راک نیوز با یکی از نامزدهای انتخابات در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم ؛ واقع بینانه از خواسته های امروز مردم دراین حوزه انتخابیه چه می دانید ؟

 

به نظر شما این ایده کمی آرمانی نیست؟

نه چنین نیست. در کشورهای توسعه یافته ی دنیا مجریان دولتی و نمایندگان مجالس در کنار خود از مشاوران خبره استفاده می کنند. ما نیز می توانیم در یک پروسه قانون گرایی و شایسته سالاری از توانمندی های نخبگان بی شمار و اندیشه های جوانان شهرستانهای ممسنی و رستم نهایت استفاده را داشته باشیم.

آیا شما به حزب یا گرایش خاص سیاسی تعلق دارید،؟

بگذارید جواب تان را با این شعر شاعری بدهیم که می گوید: زیر بارند درختان که تعلق دارند/ای خوشا سرو که از بار غم آزاد آمد

ببینید من فرزند شهید هستم. شهیدان متعلق به همه ی آحاد مردم هستند. کسی نمی تواند شهیدان را مصادره به مطلوب نماید. بنده به صورت آزاد وارد میدان شده ام. با همه ی احترامی که برای همه ی احزاب و گرایش های سیاسی شناسنامه دار قائل هستم، باید بگویم که چتر فکر و اندیشه و نگاه و چشم انداز این جانب فراسوی همه ی احزاب و گرایش هاست و البته آماده ی گفت و گو و تفاهم با احزاب، گروهها و گرایش های مختلف قانونی را دارم. چرا که شهیدان دارای نگاه حزبی و گرایشی نبودند و بنده خودم را میراث دار خون پاک شهدای شهرستانهای ممسنی و رستم بلکه کل ایران اسلامی می دانم.

 

از واژه ها فاصله بگیریم ؛ واقع بینانه از خواسته های امروز مردم دراین حوزه انتخابیه چه می دانید ؟

به خوبی می دانید و می دانیم که خواسته ی مردم ما چیست. مردم ما دنبال اشتغال، توسعه و محرومیت زدایی از چهره ی شهرستان هستند. ملت ما دنبال مبارزه با فساد، رانت و قوم و خویش سالاری و طایفه گرایی هستند. بنابراین در برهه ی کنونی تمایلات چپ و راستی مورد اقبال جامعه واقع نخواهد شد. مردم شخصی را می خواهند که ابتدا مایه افتخار و سربلندی آنها در مجلس شورای اسلامی باشد و بتواند در حد و تراز و بلندای نام ممسنی و رستم خوش بدرخشد. لازمه ی این امر این است که اول خود شخص این قابلیت و توانایی و استعداد را داشته باشد و آنگاه به پشتوانه ی فرهنگ و هنر و توان مردم پر افتخار ممسنی و رستم با نام و نشان ممسنی و رستم در سطح ملی و بین المللی بدرخشد.

دوم مردم ما دنبال اندیشه هایی هستند که هنوز به تمایلات دنیایی آغشته نشده اند یعنی فکر و اندیشه ی جوان. مردم دنبال درمان دردهای جامعه هستند. کسی که بتواند موتور محرکه ی توسعه ی ممسنی و رستم را راه بیندازد.تاریخ انتشار : 1 بهمن 1398 02:18» اخبار مرتبط:

 • آخرین گزینه های ثبت نامی در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم + اسامی
 • چه کسانی امروز در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم ثبت نام کردند+اسامی
 • جدیدترین گزینه های داوطلب مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم + ...
 • اولین کاندیدای مجلس در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم ثبت نام کرد + جزئیات
 • روند عجیب پیش از انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام