مشروح اخبار


» پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد/ بانک ها در پرداخت و جذب تسهیلات تبصره ۱۸ شتاب کنندمعاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار بازنگری جدی در رفتار، سرعت عمل و همت در پرداخت تسهیلات بانکی شد و گفت: در جلسه‌ بعدی انتظار داریم شاهد رشد عملکرد بانک‌ها باشیم.به گزارش راک نیوز"معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار بازنگری جدی در رفتار، سرعت عمل و همت در پرداخت تسهیلات بانکی شد و گفت: در جلسه‌ بعدی انتظار داریم شاهد رشد عملکرد بانک‌ها باشیم.

سید حشمت الله صمیمی دوست در نشست بررسی تصویب بند الف تبصره 18 قانون بودجه، اظهار داشت: یکی از ظرفیت های قانونی جهت تامین تسهیلات بنگاه های اقتصادی، موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه است.

معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نرخ این تسهیلات 12 درصد است، بیان کرد: دستگاه های اقتصادی و بانک های عامل استان موظفند تا حداکثر استفاده از این ظرفیت قانونی را برای ایجاد طرح های جدید با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و به منظور بازسازی و نوسازی خطوط فرسوده  کارخانجات  و همچنین تامین سرمایه در گردش فراهم نمایند.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات در بین استان های  کشور شناور است، عنوان کرد: بنابراین دستگاه های اجرایی و بانک های عامل باید با جدیت موارد را پیگیری  و با تشکیل جلسات کارشناسی با سرمایه گذاران نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کرده تا زمینه جذب تسهیلات در راستای افزایش تولید و ایجاد اشتغال فراهم شود.


صمیمی دوست یادآور شد: در طی دو ماه گذشته و تاکنون ۱۲ طرح و واحد صنعتی موفق به اخذ تسهیلات به میزان ۲۰۰ میلیارد ریال  شده اند.

وی بر شتاب بخشی سرعت جذب تسهیلات از سوی بانک های عامل تاکید کرد و افزود: بانک های عامل و دستگاه های اجرایی موظفند ظرف ۱۵ روز آینده گزارشی در این خصوص ارائه دهند.


معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد: هرگونه سهل انگاری و کوتاهی در این خصوص از سوی بانک های عامل و دستگاه های اجرایی پذیرفتنی نیست.


صمیمی با اشاره به اینکه بانک های عامل استان از جمله بانک های صنعت و معدن، آینده، ملی، سپه، تجارت، پست بانک و توسعه تعاون موظف به پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ هستند، اظهار داشت: بانک صنعت و معدن با بالاترین میزان پرداخت تا کنون جزو بانک های پیش رو است.

معاون اقتصادی استاندار تصریح کرد: در صورتی که سایر بانک های عامل در پرداخت تسهیلات عملکرد مطلوبی نداشته باشند به طور قطع تصمیم های دیگر در این خصوص لحاظ می شود.

تاریخ انتشار : 1 بهمن 1398 11:24» اخبار مرتبط:

 • تسهیلات بانک توسعه تعاون با سهولت بیشتر به کشاورزان اعطا می گردد 
 • تسهیلات بانک توسعه تعاون با سهولت بیشتر به کشاورزان اعطا می گردد 
 • سود و جریمه تسهیلات بانک مسکن بخشیده می شود/جزییات
 • پایان تیرماه مهلت جذب تسهیلات ایجاد اشتغال روستایی در استان/ نظارت بر تسهیل ...
 • استاندار: تسهیل در ارائه تسهیلات توسط بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد ضروری اس ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام