مشروح اخبار


» بعد از برق این بار نوبت قبوض نجومی گاز در چاروسا و دیشموک/استانداری فریادرس محرومان شودمردم چاروسا و دیشموک که بیشتر تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده از مبلغ فیش‌های گاز ناراضی هستند.به گزارش راک نیوز"شاید یکی از خبرهای که در سالهای گذشته تیتر اول اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد شد نگرانی مردم چاروسا و دیشموک از قبوض نجومی برق بود که مبلغ بسیاری از این قبوض تا 800 هزار تومان هم می رسید اما قولی که همیشه مسئولان به مردم می دادند حل این مشکل با گازرسانی به این مناطق بود.

حال پس از گازرسانی به دو شهر قلعه رئیسی و دیشموک و بسیاری از روستاهای آنها شاهد خرسندی مردم از این نعمت هستیم و مردم از خدمات نظام و تلاش مسئولین قدردانی می کنند.

اما پس از 6 ماه از روشن شدن شعله گاز در منازل مردم در این شهرها شاهد صدور اولین قبض گاز بودیم که مبلغ آن بسیار بالاست و مردم از مبالغ قبوض نگران هستند.

این در حالی است که بسیاری از مردم این مناطق در قلعه رئیسی و دیشموک تحت حمایت کمیته امداد و بهزستی بوده و اگر کمترین مبلغ که 50 هزار تومان باشد محاسبه کنیم از پرداخت آن ناتوانند.

اگر امروز فیش گاز یک منزل مسکونی با دو بخاری و یک آبگرمکن را در این شهرها محاسبه کنیم بیش از 200 هزار تومان برای آن قبض صادر شده است.

قاسم برهمن از شهروندان شهر قلعه رئیسی با ابراز نگرانی از مبلغ اولین فیش گاز عنوان کرد: چطور امکان دارد منزلی که تنها یک بخاری گازی و آبگرمکن دارد 350 هزار تومان قبض برای آن صادر شود.

 کمال داودی از دیگر شهروندان شهر قلعه رئیسی که قبض 400 هزار تومانی صادر شده خاطرنشان کرد: اگر صدور قبض ها به این نحو باشد مجبوریم از همان بخاری نفتی استفاده کنیم چون واقعا توانایی پرداخت آن را نداریم.

اسماعیل صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی در خطبه نماز جمعه این هفته هم به این وضعیت صدور قبوض اعتراض کرد و یادآور شد: قرار بود کنتورهای گاز رایگان باشند مشخص نیست الان رایگان هستند یا نه و مشکل دیگر مناطق چاروسا و دیشموک این که آن‌ها را جزء اقلیم مناطق گرمسیری استان محسوب کردند.

وی یادآور شد: سالیان سال جریان های سیاسی این منطقه را قربانی خودشان کردند مع الاسف شرکت‌ها در قبوضی که صادر می کنند هزینه های زیادی را تحمیل می‌کنند و جای سوال اینجاست چرا مبلغ قیمت برق و گاز در دهدشت با قلعه رئیسی و دیشموک متفاوت است؟ مگر اینجا محروم‌تر نیست، اینجا فقط مدیران پروازی و شیک‌پوش خوبی دارد چرا نگاه نمی‌کنید که مردم این منطقه بسیاری از آنها مردم محروم و تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند؛ به مردم رحم کنید.

جالب‌تر در صدور قبوض آن است که مناطق چاروسا و دیشموک در طول سال فصل زمستان و پاییز سردی دارند اما اقلیم آن‌ها را جزء مناطق گرمسیری محاسبه می‌کنند.

روح الهی مدیر بهره برداری شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اقلیم گذاری مناطق عنوان کرد: محاسبه انتخاب اقلیم قبوض از سوی استانداری است که محاسبه قبوض چاروسا و دیشموک را جزء مناطق اقلیم چهار یعنی گرمسیری محاسبه کرده‌اند تا با مناطق گچساران، دهدشت و چرام یکی باشد.

وی افزود: تغییر اقلیم دست استانداری است که امیدواریم هر چه سریع تر این مشکل را برطرف کند.

روح الهی خاطرنشان کرد: شاید قبوضی باشد که کنتور آنها مشکل داشته باشد که همکاران ما در قلعه رئیسی باید بازیابی و پاسخگو این مشکل باشند تا اگر قبضی اضافه آمده یا کنتور آن مشکل داشته باشد برطرف شود.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان هم به مشکلات صدور قبوض گاز در چاروسا و دیشموک واکنش نشان داد و با اشاره به رایگان بودن کنتورهای تاکید کرد: در روز افتتاح پروژه با حضور رئیس کمیسیون انرژی مجلس و دیگر مسئولین خواستار رایگان شدن کنتورهای گاز شدند که پس از پیگیری در سال ۱۳۹۷ مکاتبه ای جهت رایگان بودن حق انشعاب با وزیر محترم نفت از طرف نماینده محترم کهگیلویه بزرگ صورت گرفت که وزیر در همان سال دستور صادر کرد که برای یکسال این هزینه تقسیط شود و این مکاتبات به استان ارسال شد.

وی گفت: وقتی موضوع تقسیط مطرح شد نماینده مردم برای بار دوم مکاتبه ای با وزیر نفت داشت و وزیر نفت مرقوم کردند که با توجه به داشتن هزینه تقریبا به مبلغ ۳ میلیارد تومان، مجوز چنین کاری ندارند و مقرر شد که در مصوبات بودجه سال ۱۳۹۹ پیگیری گردد.

وی افزود: بحث تقسیط یک سال برای هزینه انشعاب فرصت لازم برای پیگیری و مصوب شدن در بودجه سالیانه و تصویب آن توسط مجلس شورای اسلامی نیاز دادر که امیدواریم با حسن نیت کمیسیون های تخصصی و نماینده مردم محقق گردد.

مدیر راوبط عمومی شرکت گاز استان بیان کرد: تلاش خواهیم کرد تا کارشناسانی از شرکت گاز در مناطق چاروسا و دیشموک حضور پیدا کنند و در نماز جمعه در خصوص چگونگی مصرف توضیح دهند ضمن اینکه اگر قبضی مبلغ آن نامتعارف صادر شده باشد اصلاح می شود.

به گزارش فارس؛ یکی از دلایلی که باعث افزایش مبلغ قبوض گاز در این مناطق شده اقلیمی است که از سوی استانداری برای این مناطق ثبت شده و امید است استانداری با تجدید نظر در این خصوص قدمی در راه کمک به مردم محروم چاروسا و دیشموک بردارد.

گزارش:سید حسن آرمندتاریخ انتشار : 8 بهمن 1398 11:51» اخبار مرتبط:

 • 86 روستای بخش قلعه رئیسی و دیشموک از نعمت گاز برخوردار می شوند
 • قبض‌های نجومی برق در چاروسا/وقتی مبلغ قبض‌ها از قیمت خانه‌ها بیشتر است/ قبض ...
 • مردم در قلعه رئیسی با قبض برق در نمازجمعه شرکت کردند+تصاویر
 • بزرگواری: قول میدهم گاز رسانی به قلعه رئیسی ودیشموک هر چه سریع تر انجام پذی ...
 • تذکر"بزرگواری"به مسئولان گاز استان /مسئولان به جای ابهام پیگیرگازرسانی قل ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام