مشروح اخبار


» نشست خبری رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد برگزارشدبه منظور ارائه گزارش عملکردی از اقدامات انجام گرفته قضایی در دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد ،رئیس کل ،دادستان ،و رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز استان و تعدادی از معاونین در یک نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت کردند.


به منظور ارائه گزارش عملکردی از اقدامات انجام گرفته قضایی در دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد ،رئیس کل ،دادستان ،و رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز استان و تعدادی از معاونین در یک نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت کردند.در 7 شهریور ماه 1398 بود که حضرت آیت الله رئیسی در حکمی، دکتر حسن نگین تاجی را به سمت رئیس کلی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ،منصوب نمودند.از آن تاریخ تاکنون ،6 ماه گذشته و دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این مدت توانسته با مدیریت جدید،به موفقیت هایی در زمینه های مختلف دست یابد.به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد دکتر نگین تاجی در این نشست از اصحاب رسانه به خاطر حضور در این نشست خبری تشکر کرد.
به منظور ارائه گزارش عملکردی از اقدامات انجام گرفته قضایی در دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد ،رئیس کل ،دادستان ،و رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز استان و تعدادی از معاونین در یک نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت کردند.
در 7 شهریور ماه 1398 بود که حضرت آیت الله رئیسی در حکمی، دکتر حسن نگین تاجی را به سمت رئیس کلی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ،منصوب نمودند.
از آن تاریخ تاکنون ،6 ماه گذشته و دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این مدت توانسته با مدیریت جدید،به موفقیت هایی در زمینه های مختلف دست یابد.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد دکتر نگین تاجی در این نشست از اصحاب رسانه به خاطر حضور در این نشست خبری تشکر کرد.
رئیس کل دادگستری استان در ابتداء با اشاره به اینکه با شروع ریاست آیت الله رئیسی واژه ای که زیاد تکرار می شود و در مورد آن صحبت زیاد می شود، بحث تحول در نظام قضایی ایران است و به قول ایشان این بحث تحول یک بحث شعاری نیست اظهار کرد: همانطور که می بینیم عملاً اتفاقات بسیار خوبی در دستگاه قضایی ایجاد شده که موجب اعتماد مردم شده و امید را در مردم زنده کرده است. تحول نه تنها در نظام قضایی بلکه هر نوع تحولی نیاز به الزاماتی دارد و برنامه محوری، تغییر در روش ها، ابزارها و اخلاق‌مداری الزاماتی است که حتماً باید رعایت شود.
وی افزود: در دستگاه قضایی استان به واسطه همین سند تحولی که تقدیم رهبر  معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای شد دستگاه قضایی استان بر اساس این محورها و البته با اولویت بندی خودش اقداماتی را انجام داد.
نگین تاجی افزود: اولین بحث در همین موضوع تحول مسئله ی اخلاق‌مداری است و روی آن خیلی تأکید دارم اخلاق مداری هم در حوزه خودِ دستگاه قضایی استان و هم نسبت به مردم مد نظر ما بود، یعنی ما احساس کردیم ابتدائاً این بحث اخلاق و توجه به این موضوع و آرامش در مجموعه دستگاه قضایی به عنوان یکی از مهم ترین هدف های من بود که محیطی در دادگستری استان، یک محیط آرام همراه با صداقت باشد که کارها با کیفیت بهتر انجام می شود، داشته باشیم.
دکتر حسن نگین تاجی به نامه شماره 53 نهج البلاغه در خصوص مردم داری قضات اشاره نمود و بیان داشت: احترام به مردمداری قضات است که قاضی باید از چنان شخصیت قضات است که متانت، صبر، حوصله و از کسرت مراجعه ارباب رجوع عصبانی و خشمگین نشود، صبر و حوصله اش از بقیه مردم باید بیشتر باشد. این ویژگی را در بحث ارزشیابی ها، و ارتقاء جایگاه قضات توجه داریم.
رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگری از این نشست خبری به موضوع آموزش پرداخت و بیان داشت: آنچه که بسیار مورد تاکید قرار گرفته موضوع آموزش هست در هیچ نظام حقوقی نظام قضایی و سایر نظام‌ها تا نظام آموزش جدی گرفته نشود تحول ایجاد نخواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: برگزاری نشست های قضایی در مدت 5 ماه گذشته از تعداد نشست های سال 94 تا 98 بیشتر است.
وی افزود: در پایان هر ماه نظریات جمع بندی شده و در پایان سال می‌توانیم مجموعه ی نشست ها را به صورت یک کتاب منتشر کنیم تا در سراسر کشور همه همکاران قضایی بتوانند از آن استفاده کنند.
وی افزود:در این کتاب نوآوری های قانونی، از قبیل جدیدترین آرای وحدت رویه، نظریه اداره حقوقی قرار داده و در سطح استان توزیع می نماییم.
مقام ارشد قضایی استان به ایجاد طرح هر مسجد یک حقوقدان اشاره نمود و گفت: هر هفته درهر مسجد یک حقوقدان حضور دارد و مردم می‌توانند ابهامات و سوالات حقوقی خود را مطرح کنند و علاوه بر مباحث علمی و آگاهی‌ بخشی های حقوقی ممکنست خیلی از معضلاتی که در شهرها و روستاها وجود دارد در همین نشست های مسجدی حقوقدانان، حل و فصل شود.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص افزایش دانش حقوقی مردم همچنین گفت: روزهای دوشنبه هر هفته، در صدای استانی شبکه دنا، همکاران قضایی به فراخور موضوع حقوقی مطروحه، حاضر و به سئوالات مردم به صورت تماس تلفنی پاسخ می دهند.
دکتر حسن نگین تاجی از ورود دستگاه قضایی استان به موضوع حقوق عامه خبر داد و اظهار کرد: در خصوص حقوق عامه از قبیل آب، خاک، جنگل،کوه و بهداشت که متعلق به همه ی مردم است،دستگاه قضایی استان ورود کرده است.
وی افزود: شایسته است متولیان برای صیانت و حفاظت از این منابع مانند آب منطقه‌ای، منابع طبیعی، بهداشت و سایر سازمان­ها که وظیفه ذاتی شان است ، نسبت به صیانت از این منابع طبیعی اقدام کنند.
وی گفت: فعالیت های بسیاری صورت گرفته و برای تمام مباحث عمومی آسیب‌شناسی و جواب های اصلی را در حوزه پیشگیری اولویت بندی و در زمینه زمینه تصرف اراضی ملی، تصرف بستر رودخانه ها، مباحث شهر ،در ابتدای سال نو ورود خواهیم کرد.
رئیس کل دادگستری استان در خصوص تنگه ی مهریان یاسوج اظهار کرد: برای این تنگه ی جذاب و تفریحی یکی از محورها و برنامه هایی را برای آن در دست داریم ، تصرف اراضی در تنگه ی مهریان و در تمام جاهای دیگر که تصرف وجود دارد.
نگین تاجی گفت:در صیانت از حقوق عامه و بیت المال  به کمک  اصحاب رسانه را نیاز داریم و هر جایی که اراضی ملی و بستر رودخانه تجاوزی می شود رسانه‌ها می‌توانند به کمک دستگاه قضایی آمده و به ما منتقل کنند.
دکتر حسن نگین تاجی به مسئله جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی تا پایان بهمن ماه 98 اشاره نمود و افزود: ما بیش از ۴۰ واحد تولیدی را با جلسات متعددی که داشتیم و پرونده ی آنها در اجرای احکام مدنی، در اجرای ثبت و در بانک ها، به گونه‌ای پیش میرفت که باعث تعطیلی کارگاه و کارخانه تولیدی می شد ، با جلسات و حضور میدانی و با حضورشان در جلساتی که در دادگستری برگزار و راهکارهایی که ارائه شد از تعطیلی 40 واحد تولیدی جلوگیری شد.
وی افزود: ما این نوید را به مردم می‌دهیم که در اوایل سال جدید کار گروهی تشکیل دهیم و با اولویت بندی و حرکت رو به جلو، اقدامات بسیار خوبی صورت خواهد گرفت.
دکتر حسن نگین تاجی به ورود دادستان مرکز استان به پیست اسکی یاسوج اشاره نمود و گفت: دادستان به مسئله پیست اسکی ورود پیدا کردند و بحث پارکینگ آن را تحت بررسی دارد.
رئیس کل دادگستری استان در خصوص روز برگزاری انتخابات اظهار کرد: در روز انتخابات به اتفاق دادستان و معاون پیشگییری از وقوع جرم دادگستری استان بیشتر به میان مردم رفتیم و بازدید می‌کردیم و همکارانم در آنجا مستقر بودند و چنانچه اقدام و تخلفی می‌خواست شکل بگیرد این افراد با دادستان مرکز استان تماس گرفته و یا با شورای تأمین ارتباط پیدا می کردیم. در واقع هم این همراهی و همدلی که بین اعضای شورای تأمین استان و اقدامات بسیار موثری که دادستان های محترم در سراسر استان، خصوصاً دادستان مرکز استان داشت و به گفته همه مردم و مسئولین واقعاً یک انتخابات بسیار خوبی داشتیم.
دکتر حسن نگین تاجی به موضوع شیطنت فردی به پخش کلیپی در فضای مجازی در جشن نامزد منتخب در یاسوج اظهار کرد: الان دیگر وظیفه همه مردم حمایت از این کاندیداها به عنوان نماینده خودشان است و نیاز به فضاسازی و حاشیه‌سازی ندارد.
 وی گفت:در همین کلیپی که پخش شد به این نتیجه رسیدیم که شیطنت فردی یک شخص بود که فیلمبرداری کرد و اینکه قلب واقعیت کرده بود، واقعیت این بود.
دکتر نگین تاجی تصریح کرد: قطعاً دستگاه قضایی این موضوع را تعقیب و وقتی این شخص شناسایی شد، دادستان محترم شدیدترین برخورد را خواهند داشت و ما احساس می‌کنیم ، این زمانی است که ما باید با هم وحدت داشته و در کنار هم باشیم، استان ما به مرام ، اخلاق و صداقت معروف است مباحثی مطرح نشود که آبروی اشخاص را زیر سوال ببرد.
دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به اقدامات انجام گرفته در 6 ماهه گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: در این مدت با تلاش و همکاری قضایی و اداری اتفاقات بسیار خوبی رخ داد ما از لحاظ عملکرد قضایی نسبت به ۶ ماه قبل اقدامات و عملکرد خوبی در دستگاه قضایی استان انجام گرفته است و اظهار داشت:  کسب عملکرد 2092+ در واحدهای قضایی استان طی مدت حضور شش ماهه رئیس کل جدید دادگستری و در نتیجه افزایش سه برابری عملکرد نسبت به مدت 6 ماهه قبل از ایشان (اسفند 97 تا پایان بهمن 98).
دکتر نگین تاجی از افزایش میزان خروجی پرونده در واحدهای قضایی استان خبر داد و افزود: به میزان 8470 فقره (رشد 12 درصدی) در مدت حضور شش ماهه حضور رییس کل جدید دادگستری استان نسبت به مدت مشابه (شش ماهه آخر) قبل از ایشان.
وی گفت: مختومه نمودن قریب به 60 درصد (5239 پرونده) از پرونده های مشمول دستورالعمل رئیس محترم قوه قضائیه در خصوص پرونده های معوق که تاریخ تشکیل آنها قبل 1/7/98 می باشد و در راستای تلاش مضاعف و تمرکز بر مختومه نمودن پرونده های معوق مشمول دستورالعمل، در حاضر تنها 32 پرونده مربوط به سالهای 95و قبل از آن موجود می باشد.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میانگین ابلاغ الکترونیک در استان 91 درصد می باشد،افزود: ابلاغ اوراق قضایی به صورت الکترونیک (تعداد 343146 ابلاغیه الکترونیک) بوده که در نتیجه منجر به کسب رتبه سوم تا پنجم کشوری در طول این مدت شده است.
نگین تاجی گفت:  افزایش 3 درصدی ابلاغ الکترونیک نسبت به مدت مشابه از تلاش های همکاران قضایی و اداری در این مدت بوده است.
مقام ارشد قضایی استان از کسب رتبه های اول تا سوم کشوری در رابطه با خروجی (مختومه) پرونده های دادسراهای استان با میانگین خروجی 165 پرونده به ازای هر شعبه در طول این مدتخبر داد و در خصوص میزان مانده در شعب اجرای احکام مدنی گفت: کسب رتبه سوم کشوری از منظر کمترین میزان مانده پرونده به ازای هر شعبه در اجرای احکام مدنی از موفقیت های دادگستری استان در این مدت بوده است.
وی افزود: کسب رتبه پنجم کشوری از منظر کمترین میزان مانده پرونده به ازای هر شعبه در شعب تجدیدنظر، دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری یک استان و افزایش میانگین خروجی در دادگاههای کیفری 2 مرکز استان به قریب 200 فقره به ازای هر شعبه. همچنین افزایش میانگین خروجی دادگاههای حقوقی به قریب 155 فقره پرونده به ازای هر شعبه و افزایش میانگین خروجی دادگاههای تجدیدنظر استان به 180  فقره به ازای هر شعبه و افزایش میانگین خروجی دادگاههای تجددینظر استان به 180 فقره به ازای هر شعبه در این مدت بوده است.
دکتر حسن نگین تاجی از  افزایش میزان خروجی پرونده در دادگاههای تجدیدنظر استان خبر داد و گفت: میزان 1022 فقره پرونده در شعب تجدیدنظر استان و در نتیجه کسب عملکرد به مدت مشابه (شش ماهه آخر) ما قبل از فعالیت های مجدانه همکاران محترم قضایی در این شعب بوده است..
وی افزود: در راستای عملیات مربوط به آرشیو الکترونیک در این مدت، تعداد 11701 پرونده مورد بررسی مجدد، تعداد 9925 پرونده رفع ایراد شده، تعداد 4879 مورد ثبت سیستم، تعداد 12263 پرونده پالایش و تعداد 21956 مورد اسکن پرونده صورت گرفته است و قریب به 95 متر از فضای بایگانی راکد در راستای عملیات مربوط به آرشیو الکترونیک آزاد سازی گردیده است.
دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد  با اظهار اینکه در همین مدت دادگستری استان موفق به کسب رتبه اول تا سوم کشوری از منظر امتیاز عملکرد اداری و قضایی در دادسراهای استان شده است  ازکسب رتبه پنجم و ششم و سوم کشوری از منظر امتیاز عملکرد اداری و قضایی به ترتیب در دادگاههای حقوقی ودادگاههای تجدیدنظر استان و در دادگاههای کیفری 2 استان خبر داد.


تاریخ انتشار : 6 اسفند 1398 17:08» اخبار مرتبط:

 • نشست هم اندیشی نخبگان بسیجی و انقلابی با رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و ...
 • رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد: فضای مجازی رصد می شود /انتشار ف ...
 • کسب مقام اول رسیدگی دادسراهای استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور
 • کسب مقام اول رسیدگی دادسراهای استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور
 • رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یاسوج منصوب شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام