مشروح اخبار


» نوشتاری از دکتر سیاوش نریمان با عنوان:وفاق و همدلی،نیاز امروز جامعهنخست راهیابی آقایان:جناب حاج سید محمد موحد،جناب دکتر مهدی روشنفکر و جناب دکتر تاجگردون را به مجلس شورای اسلامی از شهرستان های کهگیلویه بزرگ،بویراحمد و دنا و گچساران و باشت تهنیت و شادباش می گویم و توفیق هر سه منتخب منتجب را در ارائه خدماتی چشمگیر و خلق تحولی نوین در این جغرافیای مستعد و فخیم از ساحت ایزد پاکیها خواهانیم.


مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

باسمه الحق.دروووووووودتان باد و سلام مردم صبور،دل آگاه و مهرورز استان کهگیلویه و بویراحمد،با اهداء تحیات و آرزوی دوام توفیقات برای همه شما خوبان که سلسله جنبان فرهنگ،تدین و معرفت اید.

نخست راهیابی آقایان:جناب حاج سید محمد موحد،جناب دکتر مهدی روشنفکر و جناب دکتر تاجگردون را به مجلس شورای اسلامی از شهرستان های کهگیلویه بزرگ،بویراحمد و دنا و گچساران و باشت تهنیت و شادباش می گویم و توفیق هر سه منتخب منتجب را در ارائه خدماتی چشمگیر و خلق تحولی نوین در این جغرافیای مستعد و فخیم از ساحت ایزد پاکیها خواهانیم.

زیبنده است عناصر متفکر دانشگاهی ،روشنفکران، ،فرهنگیان و دانشجویان،بیش و پیش از دگران،علم وفاق و همدلی را بر بام دل ها به اهتزاز در آورده،روح هم افزایی ،رایحه سلم و سداد و مهرورزی را به کالبد جامعه بدمند و در تلطیف روابط انسانی که متاثر از فضای انتخابات اخیر،قدری مکدر شده ،تشریک مساعی کنند.

پدیده انتخابات با همه فراز و نشیب هایش سپری شده و بالطبع برخی در این آوردگاه نفسگیر ،قبول عام یافته و به مجلس راه یافته اند که صد البته نمایندگی هم موافقان و هم مخالفان را یدک خواهند کشید و این فرصت هیچگاه در انحصار نحله،ایل و مشی خاص سیاسی نخواهد بود.

بنابراین پسندیده است زنگارهای ناشی از تقابلات و مناقشات انتخاباتی از آینه دلها،زدوده شده،پدیده های نابهنجاری نظیر:نفار،انشقاق و دو دستگی به وفاق، همدلی و صلح و سداد،مبدل گردد که گفته اند:/از حجاز و شام و ایرانیم ما/شبنم یک صبح خندانیم ما/جان گرگان و بدان از هم جداست/متحد،جان های شیران خداست/همگان نیک واقف اند که از منظر نظام معرفتی و هندسه دینی ما،مناصبی نظیر:وزارت و وکالت و امثالهم فی نفسه،زمانی هویت و اعتبار می یابند که وافی به خدمت مردم بوده و صاحبان این مناصب با عرق روح و طهارت نفس،"گره از کار فروبسته خلق بگشایند و گل تبسم بر لبان مجروح و مغموم فرودستان بنشانند؛که در غیر این صورت،به تعبیر امیر بیان علی"ع"این منصب های فانی از "آب عطسه گوسفند" و "کفش وصله زده "هم بی مقدارتر است.:/این داشتنی ها همه بگذاشتنی ست/جز روشنی دل،که نگهداشتنی ست/سعدی نیز طریقتی را نافع برای خلق الله می داند که"بی مزد و منت"منجر به خدمت مردم شود که گفته است:/طریقت به جز خدمت خلق نیست/به تسبیح و سجاده و دلق نیست/بنابراین،به چیزی که جاودان و مخلد نیست هرگز نباید دل بست که مهر فنا و ناپایداری بر جبین تمام کائنات حک شده است؛چه نیکو فرموده است خدای پاکی ها که:"ما عندکم ینفد و ما عندالله باق":آنچه نزد شماست،نابود شدنی، و تنها آنچه نزد خداست باقی می ماند و: "لکیلا تاسوا علی مافاتکم و لا تفرحوا بما آتاکم":هرگز بدانچه از دست داده اید، غمگین مباشید و بدانچه فراچنگ آورده اید مسرور نشوید.

و باز هم سعدی شیرازی به شیوایی گفته است:"آنچه را نپاید،دلبستگی را نشاید" .یا"هر چه زود برآید،دیر نپاید"حسن ختام را هم با ابیات حافظ راز شیراز بیاراییم که:/بیا که قصر امل،سخت سست بنیاد است/بیار باده که بنیاد عمر،بر باد است/مجو درستی عهد از جهان سست نهاد/که این عجوزه عروس هزار داماد است/و.../نه عمر خضر بماند نه ملک اسکندر/نزاع بر سر دنیی دون مکن درویش/ناگفته پیداست که قصد نگارنده این سطور،هرگز دعوت به کناره گیری از مواهب و معیشت دنیوی و اعراض از فرصت ها نیست،بلکه آنچه مطمح نظر است عدم دلبستگی به تمنیات زودگذر دنیوی ست.

فرصت ها و منصبها اگر موقوف به رفاه و تامین زندگی مردم باشد،ممدوح است و مورد پسند خدا و خلق عزیزش.در پایان،چشم به راهیم تا با معاضدت وکلای منتخب این استان بالقوه غنی اما بالفعل فقیر،شاهد تحولی نوین در توسعه پایدار این سامان از کشورمان باشیم و برای برون رفت از معضلات موجود به ویژه حل معضل مزمن اشتغال و بیکاری نسل جوان تحصیلکرده،تدابیر و تمهیداتی عاجل اندیشیده شود.

با احترام:سیاوش نریمان استادیار دانشگاه

تاریخ انتشار : 7 اسفند 1398 14:07» اخبار مرتبط:

 • اتحاد شاه کلید عزت
 • موحد به صلابت خائیز و نیر، به سخاوت چشمه بلقیس، زلالی مارون و ابهت بلادشاپو ...
 • واکنش کارگردان هم استانی نسبت به ویدیوی اخیر عدل هاشمی پور
 • بازگشت موحد بازگشت عزت به کهگیلویه
 • فعالان سیاسی در خصوص احمدی‌نژاد انصاف داشته باشند/بقلم کیان دهراب پور
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام