مشروح اخبار


» ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان : با تخلفات داروخانه‌ای که اقلام و مواد بهداشتی رااحتکار یا گران‌ می فروشند، به شدت برخورد می‌شودجلسه بررسی و هم‌اندیشی به منظور پیشگیری از تخلفات در مورد ویروس کرونا در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.


سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: بعد از راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن و انتخابات، دشمن مورد اصلی تبلیغات علیه کشور، تمامی تلاش خود را روی ویروس کرونا متمرکز و با همه امکانات علیه نظام فعالیت می‌کند.دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: دشمن امروز فضای جدیدی ایجاد کرده است که مسئولین ناکارآمد هستند و ما باید از کلیه امکانات جهت رفع مشکلات استفاده نماییم.
جلسه بررسی و هم‌اندیشی به منظور پیشگیری از تخلفات در مورد ویروس کرونا در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: بعد از راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن و انتخابات، دشمن مورد اصلی تبلیغات علیه کشور، تمامی تلاش خود را روی ویروس کرونا متمرکز و با همه امکانات علیه نظام فعالیت می‌کند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: دشمن امروز فضای جدیدی ایجاد کرده است که مسئولین ناکارآمد هستند و ما باید از کلیه امکانات جهت رفع مشکلات استفاده نماییم. 

وی در رابطه با گرانفروشی مواد و اقلام بهداشتی گفت: کسی که حتی یک ریال به مردم ظلم و گران‌فروشی می‌کند باید به شدت با او برخورد شود.

ملک حسینی اظهار کرد : با تخلفات داروخانه‌ای که اقلام و مواد بهداشتی را احتکار یا گران‌ می فروشند، به شدت برخورد می‌شود.

ملک حسینی اظهار کرد: با تخلفات داروخانه‌ای که ابتکار یا گران‌فروشی می‌کنند به شدت برخورد می‌شود.دادستان مرکز استان از کادر پزشکی استان تشکر کرد و افزود:شایسته است در حوزه رسانه، اطلاعات دقیق ، سریع و صریح به مردم داده شود.

وی ضمن هشدار به مردم در جهت رعایت بهداشت فردی و عمومی، افزود: جهت جلوگیری و پیشگیری از این ویروس، جشن های عروسی و جلسات عمومی باید به درستی ساماندهی شوند و از اجتماعات غیرضروری جلوگیری گردد.

 دادستان مرکز استان با اظهار این نکته که امکانات و محصولات ضد عفونی کننده باید به صورت نظام مند توزیع شوند، تأکید کرد: قلیان سرا ها و کافی شاپ ها باید ساماندهی و گشت‌های انتظامی، جهت پیشگیری از این موارد باید تقویت شوند.

ملک حسینی افزود: لازم است تعدادی داروخانه شاخص که ظرفیت انبار و توزیع مواد ضدعفونی کننده را داشته باشند این عمل را به عهده بگیرند و اقلام و مواد بهداشتی مورد نیاز پیشگیری با این ویروس را به صورت عادلانه و به قانونی بین مردم توزیع نمایند. 

در پایان این نشست سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: توانمندی ها باید بر آموزش عمومی گذاشته شود، چون بهترین راه پیشگیری به واسطه خود مردم صورت بگیرد و در مبارزه با افراد سودجو ریالی ملاحظه نمی‌شود تا حق مردم به آنها برسد. وی تصریح کرد: با گرانفروشان و محتکرین در این زمینه به شدت برخورد می شود. 

در این جلسه مقرر جدید همه ادارات مخصوص ادارات ارباب رجوع بیشتری دارند مواد ضدعفونی کننده و خلاق بهداشتی به آنها تحویل داده شود تا دارد تا ادارات را ضد عفونی کنند.

دکتر یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: نزدیک به 2 ماه از شروع و شیوع این ویروس می گذرد و این ویروس روز به روز در حال گسترش است. 

وی گفت بیمارستان شهید جلیل واقع در مجتمع درمانی آموزشی شهدای دولت آباد یاسوج در آمادگی کامل برای پذیرش بیماران احتمالی این ویروس می باشد و به صورت کامل مجهز گردیده استوی افزو:د با توجه به ناآرامی‌ها در بازار ماسک و لوازم ضد عفونی کننده، وزارت بهداشت توزیع این لوازم را خودش بر عهده گرفته است تا از دلال بازی و احتکار این کالا ها جلوگیری شود. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: تا الان ۱۶ مورد مشکوک به این ویروس در بیمارستان بستری شده و آزمایش سه نفر از آنها منفی اعلام شده است.

 وی در مورد پیشگیری از این ویروس گفت: رعایت اصول بهداشتی از مهمترین عوامل پیشگیری از این ویروس استیزدان‌پناه افزود: مهمانی ها رفت و آمدها باید کمتر شوند و مشکل اساسی و نیاز جامعه، جمع نشدن مردم به دور همدیگر است.

وی افزود: الکل و مواد ضدعفونی کننده به میزان لازم برای مردم در اختیار آنها قرار می گیرد. رئیس سازمان غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان در این جلسه گفت: کارخانجات تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده در حال تولید شبانه روزی هستند و همه خطوط تولید خود را به سمت تولید این مواد گذاشته‌اند.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی استان گشت های خود را فعال کرده است و شدت با احتکار و گرانفروشی مبارزه می‌کند و در این چند روز بیش از ده‌ها مورد گزارش گرانفروشی داشتیم که در همه موارد پرونده تشکیل شده است.

صالحی گفت: علت بروز نگرانی و آشفتگی در بازار ماسک و احتکار کردن این اقلام توسط افراد سودجو است و به شدت با احتکار کنندگان و متخلفین برخورد خواهد شد


تاریخ انتشار : 7 اسفند 1398 15:21» اخبار مرتبط:

 • 23 مورد مشکوک به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ توزیع الکل و محصولات ضد عفون ...
 • تدابیر فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد جهت پیشگیری از کرونا
 • پلمب ۲ واحد کالای پزشکی به علت احتکار و گرانفروشی ماسک در کهگیلویه وبویراحم ...
 • ۳نفر مشکوک به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد + توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشک ...
 • فوری / مرگ ۲نفر براثر کرونا در ایران تایید شد+ جزئیات
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام