مشروح اخبار
 » گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

رسیدن به آرامش، امنیت، تعالی و پیشرفت حقیقی در گرو تصحیح وضعیت سبک زندگی، رفتار اجتماعی و شیوه زیستن است و یک حکومت یا ملت زمانی می‌تواند ادعای توسعه و پیشرفت به معنای دقیق کلمه داشته باشد که در دو بخش ابزاری و حقیقی به دستاوردهای قابل قبولی رسیده باشد.


حجت‌الاسلام سیدنورالله موسوی‌نیا عصر امروز در نشست روسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سراسر استان بوشهر در بندر کنگان اظهار داشت: گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی با تشریح سیاست‌های فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی و تبیین بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با سبک زندگی اسلامی افزود: رسیدن به آرامش، امنیت، تعالی و پیشرفت حقیقی در گرو تصحیح وضعیت سبک زندگی، رفتار اجتماعی و شیوه زیستن است و یک حکومت یا ملت زمانی می‌تواند ادعای توسعه و پیشرفت به معنای دقیق کلمه داشته باشد که در دو بخش ابزاری و حقیقی به دستاوردهای قابل قبولی رسیده باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های علمی و صنعتی اگر چه بسیار مهم و کلیدی است، اما زمانی دارای ارزش واقعی خواهند بود که منجر به ایجاد و گسترش سبک و فرهنگ صحیح زندگی در جوامع شود و از همین رو ما نیز نباید مفهوم توسعه و رشد را بدون تعیین نسبت این دو با حاکمیت ازرش‌های متعالی در جوامع مختلف بررسی کنیم.

وی با اشاره به نقش کلیدی سازمان تبلیغات اسلامی در تحقق منویات مقام معظم رهبری افزود: در طول این سه دهه سازمان تبلیغات اسلامی همواره یکی از دستگاه‌های فرهنگی و دینی بوده که بیشترین تلاش را برای برنامه‌ریزی و همچنین عملیاتی کردن رهنمودهای داهیانه معظم‌له داشته و در این زمینه روحانیون مستقر و بومی همواره به عنوان بازوان فکری و در عین حال اجرایی، بیشترین نقش را به عهده داشته‌اند.

موسوی‌نیا با بیان اینکه زندگی اهل بیت (ع) بهترین الگوی عملی برای انسان‌ها در تمامی جوامع و زمان‌هاست، گفت: هر جامعه‌ای که زندگی ائمه (ع) را سرلوحه و الگوی زندگی خود قرار دهد به راحتی می‌تواند ضمن رعایت سبک زندگی اصیل اسلامی، در ارتباط با استحکام خانواده و ازدواج پایدار نیز موفق عمل کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی بوشهر در ادامه به ظرفیت بالای مبلغین و مبلغات و همچنین روحانیون مستقر برای ترویج و توسعه فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت: حرکت تمام امکانات و اعتبارات و نیروی انسانی سازمان تبلیغات اسلامی به‌شکل هدفمند در مسیر تحقق دغدغه‌های مقام معظم رهبری در جامعه بوده و هست و در این زمینه نیز شاهد موفقیت چشمگیری خواهیم بود.

فارس/تاریخ انتشار : 12 آبان 1391 01:16» اخبار مرتبط:

 • نشست ستاد یادواره شهدای فدائیان اسلام با مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر
 • رصد و آسیب‌شناسی معضلات فرهنگی ضروری است
 • تحصیل معرفت نسبت به آموزه‌های قرآنی زمینه ساز دستیابی به جامعه‌ای سالم است
 • نقش سازمان تبلیغات اسلامی در توسعه فرهنگ دینی راهبردی است
 • کیفیت تبلیغات دینی نباید فدای کمیت شود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس