مشروح اخبار


» آمارجدید ابتلا به کروناویروس در استان فارسدکتر «عبدالرسول همتی» بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس در استان فارس را در گروه های سنی ۳۰ تا ۵۹ سال و بالای ۶۰ عنوان کرد.


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شناسایی هشت مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس، گفت: با شناسایی موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۳۵ نفر رسید.

به گزارش راک نیوز از مرکز استان فارس وبه نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس در استان فارس را در گروه های سنی ۳۰ تا ۵۹ سال و بالای ۶۰ عنوان کرد.

او افزود: از مبتلایانی که تاکنون شناسایی شده اند، متاسفانه امروز و روز گذشته یک نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی ناشی از کهولت سن و بیماری های زمینه ای فوت کرده است.

این مقام مسوول در دانشگاه اعلام کرد: از تعداد ۳۵ مورد مبتلا، سه نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، ۱۵ نفر نیز با توجه به وضعیت جسمانی مطلوب در شرایط ایزوله خانگی تحت نظر هستند.

دکتر همتی بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون همکاران آزمایشگاه مرجع معاونت بهداشت، نمونه ۲۳۴ فرد مشکوک را مورد آزمایش قرار داده اند که خوشبختانه جواب آزمایش ۲۰۱ نفر منفی بوده است، دو نمونه مثبت هم توسط انستیتو پاستور از نمونه های ارسال شده از دیگر دانشگاه های استان اعلام شده است.

او ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توصیه کرد: هم استانی ها لازم است در این ایام از ترددهای غیرضروری پرهیز کرده، در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیریم و بلافاصله دستمال را در یک پلاستک گره زده دور انداخته و دست ‌های خود را بشوییم، از دست دادن و روبوسی بشدت پرهیز کرده و از تماس نزدیک با بیماران دارای علائم تب و سرفه خودداری کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه یادآور شد: اگر تب، سرفه یا هرگونه مشکلی در تنفس داریم، باید به پزشک خانواده خود مراجعه کرده و در صورت داشتن سابقه سفر، به پزشک اطلاع دهیم./تاریخ انتشار : 14 اسفند 1398 09:38» اخبار مرتبط:

 • افزایش آمار ابتلا به کروناویروس در استان فارس
 • تست ۵بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شیراز مثبت اعلام شد+ مراکز مراجعه
 • تکذیب شایعه وجود موارد ابتلا به ویروس کرونا در لنده
 • فوری / مرگ ۲نفر براثر کرونا در ایران تایید شد+ جزئیات
 • خبرفوری ‌| دو نمونه مثبت کرونا در ایران در نتایج آزمایش اولیه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود