مشروح اخبار


» شناسایی3مورد مشکوک به کرونا در باشت/آیا کرونا به باشت هم می رسد؟ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 3 بیمار مشکوک به کرونا از مناطق مختلف شهرستان باشت شناسایی شدند.فرشاد رستمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این افراد برای روند آزمایش تکمیلی به گچساران اعزام شدند.

وی ادامه داد: آزمایش این افراد برای تعیین مثبت یا منفی ‌بودن ابتلای آنان به کرونا، در حال نهایی ‌شدن می باشد که در صورت مثبت‌بودن، اقدامات لازم درمانی صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت:  برخی از واحدهای صنفی واقع در این شهرستان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل خواهند بود و این تعطیلی شامل واحد های صنفی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نانوایی ها، میوه فروشی ها، فرآورده های خام دامی و سوپرمارکت ها نمی شود.

رستمی ابراز کرد: رعایت بهداشت و مبارزه با ویروس کرونا در نانوایی های این شهرستان باید جدی گرفته شود در غیر اینصورت واحدهای متخلف پلمب می شود.

وی بیان کرد: کاهش تجمع و کنترل اجتماعات یکی از مهمترین راه های توقف چرخه انتقال ویروس کرونا است.

رستمی افزود: باید ممنوعیت فعالیت برخی از اصناف غیر ضروری از جمله دستفروش ها، واحدهای سیار عرضه مواد غذایی و آرایشگاه ها را  جدی بگیرند و تا اطلاع بعدی به هر شکل ممکن از فعالیت  آنها جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: چنانچه فردی دچار تب، تنگی نفس و سرفه‌های شدید شد، باید به مراکز درمانی مراجعه کند.

رستمی با توصیه به رعایت بهداشت فردی گفت: مردم از خانه‌های خود کمتر خارج شده و در مراکز تجمعی حاضر نشوند.

 وی ابراز کرد: ویروس کرونا از طریق قطرات ریز دهان افراد هنگام عطسه و سرفه منتقل می شود و اگر این قطرات روی سطوح بیفتد ویروس برای مدتی در روی سطوح زنده می ماند.

رستمی ادامه داد: ویروس کرونا  چند روز زنده می ماند همچنین با لمس سطوح آلوده و دست زدن به صورت از طریق بینی، دهان و چشم ها قابل انتقال است.

وی تصریح کرد:  اگر فرد مبتلا به این ویروس  به صورت مستقیم و بدون استفاده از ماسک صحبت کند با فرد سالمی که در یک متری قرار دارد از طریق گیرنده های چشم، دهان و بینی این ویروس منتقل می شود.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد؛ این ویروس تاکنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

 تاریخ انتشار : 22 اسفند 1398 15:19» اخبار مرتبط:

 • 20 بیمار مشکوک به کرونا در گچساران/مردم از خانه‌های خود کمتر خارج شوند
 • گچساران هم گرفتار کرونا شد+آمار و جزئیات
 • افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در فسا
 • فوری / پایان سفیدی استان بوشهر/ ۳نفر مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر
 • کاهش ساعات کار ادارات در پی شیوع ویروس کرونا
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود