مشروح اخبار


» مرگ در يك قدمى ست، زندگى بايد كرد. ( اعلام خطر جمعى از اهالى فرهنگ و هنر و رسانه ىِ استان )روزی نیست که سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در استان های مختلف کشور خبر ندهد و پشت بندآن متاسفانه از بسته شدن دفتر زندگی چنده هموطن خبر میدهد.
اهلی فرهنگ ،هنر و رسانه با صدور اطلاعیه ای دغدغه و خواسته های خود را منتشر کردند.


به گزارش راک نیوز از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دراین بیانیه :
مردم شريف و عزيز استانِ كهگيلويه و بويراحمد!
همانطور كه مى دانيد، بيمارى مرگبارِ كرونا كه مدتى پيش در چين شايع شد، به سبب پاره ای سهل انگاری ها وارد ايران عزيزمان شده و به دليلِ ناكارآمدىِ مزمن با روندِ شتابناكى از ابتلا و مرگِ هموطنان، به استان ما نیز سرایت كرده است.

در همين رابطه ما جمعى از اهالىِ فرهنگ و هنر و رسانه ىِ استان با توجه به پيگيرى هایی که از نزديك در اين ايام از شرايطِ استان داشته و داريم، آشکارا اعلام خطر مى كنيم. خطر بسیار جدی و از رگِ گردن به ما نزدیک تر است. 
اين بيمارى، مرگی ست كه زن و مرد نمى شناسد و به خرد و درشت هم رحم نمى كند و خطر آن برای پدر و مادرهاى پا به سن گذاشته، زنانِ باردار و شيرخواران، بيمارانِ مبتلا به ديابت و فشار خون، آسمى ها و همه ى كسانى كه بيمارىِ قليى - ريوى دارند، همچنين مبتلايان به نقص سیستم ایمنی، كم كارىِ تيروييد و آنهايى كه كمبود ويتامين دى دارند ( كه متأسفانه در استان ما فراوانند ) بسيار بسيار بيشتر از ديگران است. 
اى بسا به خاطر سهل انگاری و عدم رعايت قرنطينه و ارتباط نزديك با ديگران، ندانسته به اين ويروس آلوده شده، آن را با خود به خانه هايمان ببريم و عزیزانمان را مبتلا كنيم. 

پزشكان، پرستاران و ديگر كاركنانِ زحمتكشِ بيمارستان ها با احساس مسئوليت و فداكارى مشغول به مراقبت از بيماران هستند. ( از آنها صميمانه سپاسگزاريم. ) 
آنها به هزار زبان به ما مى گويند كه ويروس در مكان هاى عمومى مثل مراسم فاتحه خوانى، عروسى ها، بازار يا ديد و بازديدهاى خانوادگى و تجمعات مذهبى و همچنین از سطوح آلوده در پمپ بنزين ها، سوپر ماركت ها، پارك ها، ادارات، بانك ها، كلينيك هاى پزشكى، بيمارستان ها و زباله هاى رها شده در كوى و برزن و مسيرهاى بينِ شهرى ( مانندِ ماسك ها و دستكش هاى يكبار مصرف و سطوح آلوده به اَخ و تُفِ بيماران )به ديگران منتقل مى شود و آنها را بيمار مى كند.

ما بايد با همكارىِ هم اين زنجيره ى انتقال مرگ را در يك دوره ى فشرده ى چند هفته اى بشكنيم. همان كارى كه چين كرد و ديگر کشورهای توسعه یافته ىِ جهان در حال انجام آن هستند. 
مردمِ عزيز! كرونا درمان ندارد.

به سرعت شيوع پيدا مى كند و كشنده است و تا زمانى كه دارويى يا واكسنى براى آن ساخته شود، تنها و تنها سه راه براى كنترلِ آن يا همان شكستن زنجيره ىِ انتقالش وجود دارد؛ 
اول پيشگيرى. 
دوم پيشگيرى. 
و سوم پيشگيرى. 
و پيشگيرى يعنى قرنطينه كردن خود و خانواده ى خود! یعنی در خانه ماندنِ همه ىِ مردم و رعايت بهداشت فردى بر اساسِ دستورالعمل هاى مراكز بهداشتى - درمانى تا زمان اعلانِ رفع خطر!
هم استانى هاى گرامى!
خطر جدى ست و معلوم نيست اگر مراعات نکنیم چند ده يا چند صد نفر از ما قربانىِ مرگ شوند و چه خانواده هايى براى هميشه عزادار عزيزانشان.
پس به خود بياييم.
عزيزان! 
جان از نان عزيزتر است.
اگر پدر و مادرانمان را دوست داريم؛
اگر عاشقِ همسر و فرزندانمان هستيم؛
اگر می خواهيم ناخواسته، قاتلِ عزیزان و همنوعان خود نباشيم؛
در اين هفته های پيشِ رو، تا اعلان وضعیت امن از سوى مراكزِ عالىِ بهداشت و درمان، بايد و بايد سه كار بكنيم؛
اول ؛ در خانه بمانيم. 
دوم ؛ در خانه بمانيم.
سوم ؛ در خانه بمانيم.


تاریخ انتشار : 23 اسفند 1398 18:31» اخبار مرتبط:

 • انتشار ویروس «HIV» در ایران توسط داعش؟!
 • شیوع آنفلوانزای فصلی در کشور/ ماجرای فوت مرد مبتلا در تهران
 • چـرا زنـان بيشـتر از مـردان مسـتعد ايـدز هسـتند؟
 • ايدزي‌هاي ناشناخته کشور چند نفرند؟
 • شما مى‌خواهيد دل چه كسى را خوش كنيد؟
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام