مشروح اخبار


» خبرخوش معاون گمرک ایران در شرایط کرونایی کشور: واردات 15میلیون ماسک طی 2روزمعاون گمرک ایران از ورود بیش از 15 میلیون ماسک به کشور طی دو روز آینده و ترخیص 100 دستگاه ونتیلاتور و 1000 دستگاه کمک تنفسی خبر داد.به گزارش خبرنگار اقتصادی راک نیوز ؛ معاون فنی گمرک ایران از ورود بیش از 15 میلیون عدد ماسک سه لایه و N95 طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 28 و 29 اسفندماه به کشور خبر داد.

 

به گفتۀ مهرداد جمال ارونقی ، علاوه بر محموله هایی که پیش از این اطلاع رسانی شد ، محمولۀ ماسک سه لایه به تعداد 4 میلیون عدد روز چهارشنبه 28 اسفندماه از کشور چین به طریق هوایی وارد فرودگاه امام خمینی (ره) و محمولۀ بزرگ بعدی ماسک سه لایه به تعداد 11 میلیون عدد و 700 هزار ماسک N95 روز پنجشنبه وارد کشور خواهد شد.

 

شایان ذکر است به همراه این محموله های عظیم ، 10 دستگاه تولید ماسک نیز در آستانۀ ورود به کشور است که ظرفیت تولید هر دستگاه ، 120 هزار ماسک در روز می باشد.

 

این مقام مسئول افزود: گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) به صورت شبانه روزی نسبت به انجام تشریفات گمرکی کالاهای مذکور اقدام نموده و مقرر گردیده کالاهای مذکور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظارت گمرک مزبور بصورت حمل یکسره در اختیار مراجع ذیربط قرار گیرد.

 

مهردادجمال ارونقی همچنین از ترخیص 100 دستگاه ونتیلاتور تنفسی طی شب گذشته از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد. بنابر اعلام ارونقی ، علاوه بر 1000 دستگاه کمک تنفسی ترخیص شده از گمرک قزوین، هم اکنون محمولۀ دیگری طی 6 فقره اظهارنامه مشتمل بر 1000 دستگاه کمک تنفسی و ماسک های مربوطه که برای بیماران کرونایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و امروز صبح به گمرک بندر انزلی اظهار شده در پایان تشریفات ترخیص قرار گرفته که این محموله ظرف یوم جاری ترخیص می گردد.

 

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران درخاتمه افزود: تشریفات بیش از 100 هزار ماسک مخصوص لارنژیال پزشکی نیز با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گمرک شهید رجائی بندرعباس در حال انجام می باشد که نسبت به ترخیص این تعداد ماسک نیز از طریق گمرک مذکور ظرف یوم جاری اقدام خواهد شد.تاریخ انتشار : 27 اسفند 1398 19:53» اخبار مرتبط:

 • ۲خبر خوب معاون گمرک ایران ؛ مشکل کاغذهای وارداتی حل شد/تشریفات ترخیص برنج ه ...
 • معاون گمرک ایران خبر داد : تسهیلات ویژه گمرک به واحدهای تولیدی در راستای تح ...
 • توضیحات مدیر کل گمرک شهید رجایی بندرعباس درباره دپوی 100 هزار کانتینر
 • ترخیص شبانه روزی4700 تن دارو و کره از گمرک رجایی
 • ترخیص دارو در کمتر از 2 ساعت در گمرک بندرعباس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود