مشروح اخبار


» تحلیلی بر یک شایعه و گذری بر پیشینه سیاسی منتخب کهگیلویه بزرگبا انتشار یک شایعه وقت را مناسب دیدیم که تحلیلی بر گذشته و حال و پیشینه سیاسی منتخب مردم و نماینده 5 دوره مجلس در حوزه کهگیلویه بزرگ داشته باشیم.

راک نیوز:داریوش بهنیا

امروز در فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد متنی منتشر شد با این عنوان که حجت‌الاسلام سید محمد موحد منتخب اصولگرای شهرستان‌های چهارگانه استان کهگیلویه و بویراحمد با غلامرضا تاجگردون منتخب اصلاح طلب و نماینده فعلی شهرستان گچساران نشستی برگزار کرده‌ که طی آن به تفاهمی برای تغییر استاندار کنونی و جایگزینی حسین کلانتری رسیده‌‌اند.

در باب این موضوع و صحت و سقم آن ابتدا به موضع خود حجت‌الاسلام موحد در قبال این خبر اشاره می‌کنیم که در گفت‌وگویی کوتاه اعلام کرده «اکنون وقت این حرف‌ها نیست و در برهه‌ای که عده‌ای در کشور جان خود را برای سلامتی مردم در طبق اخلاص گذاشته‌اند و همه کشور درگیر این ویروس است چه جای این حرف‌ها» که این گونه موضع‌گیری شفاف و سریع از منتخب مردم جای بسی خوشحالی و امیدواری بیشتر است.
اما با  انتشار این خبر کذب وقت را مناسب دیدیم که گریزی به گذشته و حال و پیشینه سیاسی منتخب مردم و نماینده 5 دوره گذشته مجلس بزنیم.
موحد کیست؛ موحد در حال حاضر و در مجلس آینده با تجربه‌ترین نماینده است چرا که هر چند دو تا سه منتخب 5 دوره‌ای دیگر مثل مفتح و حاجی بابایی در این دوره با موحد هم دوره‌ای شده‌اند اما موحد قبل از این‌ها یعنی از دوره چهارم مجلس و از سال 70 تجربه نمایندگی دارد و به همین دلیل او را باید با تجربه‌ترین نماینده مجلس در دوره جدید دانست.
موحد علاوه بر این در دوره‌ای که بسیاری از اصولگرایان در مجلس ششم یا همان دوره خاص با استعفاها و ساختارشکنی‌ها حضور نداشتند تجربه نمایندگی مردم را داشته و عملکرد وی در روزی که قرار بود طرح جنجالی مطبوعات در مجلس رسیدگی شود برای همه روشن است.
حجت‌الاسلام موحد علاوه بر این که با تجربه‌ترین نماینده مجلس در دوره کنونی به شمار می‌رود از حیث دیگر شاخص‌تر از بقیه است چرا که تجربه نمایندگی 3 حوزه انتخابیه متفاوت گچساران و کهگیلویه؛ کهگیلویه بزرگ و بهبهان را در کارنامه دارد پس با احتساب همه این شاخص‌ها نباید او را نماینده‌ای کم تجربه و یا با بینش سیاسی پایین دانست.
مهم‌تر از همه به این دوره که رجوع کنیم موحد هم در دوره کنونی و هم در دوره قبل کاندیدای جریان اصولگرایی بود و به عبارتی موحد از آن دسته منتخبانی است که مهر اصولگرایی را نه از این دوره بلکه از دوره چهارم مجلس یعنی از 28 سال پیش بر پیشانی خود دارد.
با این تفاسیر به خبر امروز که موحد خود آن را شایعه و کذب دانسته می‌پردازیم با تحلیل سرانگشتی موحد به عنوان نماینده 5 دوره  و تجربه گرانسنگ 20 ساله و منتخب کنونی که کوله‌باری از تلخ و شیرین مجالس گذشته با خود به همراه دارد هرگز نقد را به نسیه نخواهد فروخت و قطعا اقدامی این چنین و یا به عبارتی پیوندی این گونه بدون اندیشیدن به پیشینه سیاسی و عدم مشورت با جریان اصولگرایی استان نخواهد داشت.
علاوه بر این خود موحد بهتر از همه می‌داند که شرایط سیاسی کشور در آینده نزدیک به منوال و بر مدار کنونی نخواهد بود و لذا هر نشست و برخاست سیاسی را با تیزبینی و شم سیاسی حاصل از قریب 3 دهه فعالیت پارلمانی - سیاسی برنامه‌ریزی می‌کند و بر همین اساس در مجلس آینده تنها حول مشی سیاسی شناسنامه‌دار خود حرکت خواهد کرد و خلاف مسیر جریان فکری حاکم بر مجلس آینده و تحولات عن قریب سیاسی در استان پارو نخواهد زد.تاریخ انتشار : 13 فروردین 1399 22:26» اخبار مرتبط:

 • تکذیب یک شایعه از سوی سید محمد موحد منتخب مردم کهگیلویه بزرگ/ اکنون وقت سیا ...
 • پیشنهاد منتخب کهگیلویه بزرگ جهت برون رفت شهر دهدشت از وضعیت نامطلوب کنونی
 • منتخبان کهگیلویه و بویراحمد به کدام کمیسیون می‌روند
 • با سابقه‌‌ترین نماینده مجلس یازدهم کیست؟/نماینده‌ای با 2 رکورد در مجلس آیند ...
 • نتیجه انتخابات در کهگیلویه بزرگ مشخص شد + اسامی و میزان آرا
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام