مشروح اخبار


» بهبودی 50 بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از بهبودی 50 بیمار کرونایی خبر داد. 


به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر پرویز یزدان‌پناه اظهار داشت: از ۶۷۰ بیمار مشکوک به کرونا  در بیمارستان، ۶۱۳ نفر ترخیص و هم اکنون ۵۷ نفر بستری هستند.
وی ادامه داد:   از تعداد دو هزار و ۷۰۰ نمونه اخذ شده پاسخ دو هزار و ۱۵۰ مورد را دریافت کرده‌ایم و تعداد بیماران مثبت کرونایی در این استان به 176 نفر رسیده است.
وی افزود: تاکنون ۸ مرگ در استان به دلیل ابتلا به کرونا ثبت شده است، میزان مرگ و میر کرونایی‌ها در این استان ۵ درصد و  افراد فوت شده دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد:  بیماریابی فعال، نمونه گیری از خانواده افراد بیمار، افرادی که با آنان در تماس بوده‌اند و افرادی که از شهرهای آلوده آمده‌اند، از مهمترین برنامه‌های در دستور کار است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: 98 درصد از جمعیت استان تا کنون  غربالگری شده که بالاترین درصد در کشور را داریم و همچنین  در زمینه تعداد نمونه نسبت به جمعیت پیشرو هستیم.
دکتر یزدان پناه، با توجه به اینکه  میزان پراکندگی بیماران کرونایی در مناطق مختلف استان حضور دارند،  اذعان داشت: بیشترین آمار ابتلا به کرونا در یاسوج با داران بودن ۸۵ بیمار  و با میزان بروز ۲۳٫۷ دهم در یک‌صد هزار نفرمی باشد در کشور ۶۳ در یک‌صد هزار نفر است.
وی در پایان خواستار رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم شد و گفت: امیدوارم با نمونه گیری کافی افراد ناقل را شناسایی و شاهد ریشه کن شدن کرونا باشیم.


تاریخ انتشار : 15 فروردین 1399 23:43» اخبار مرتبط:

 • تقدیر معاون وزیر بهداشت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ دکتر یزدانپناه؛ ...
 • افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد: ثبت پنجمین مورد فوت بیماران کرونای ...
 • فوت اولین بیمار کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین اخبار کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام