مشروح اخبار


» 18فروردین و مهمترین اخبار کرونا در استان‌ کهگیلویه و بویراحمدمدیرشبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: برای آگاهی از سلامت تمامی کارگران مشغول در کشتارگاه مرغ گچساران تست و آزمایش گرفته شده است که خوشبختانه جواب آزمایش این کارگران منفی بوده و تنها یک کارگر به ویروس کرونا مبتلا شده است.به گزارش راک نیوز "در هجدهمین روز از فروردین ماه سال 99  آمارمبتلایان به کرونا ویروس همان تعداد ۱۸۸ نفر می باشد.

**********************************
آقای کیانوش جهانپور در گفتگو با خبر نیمروز شبکه یک سیما، تردد‌های غیر ضروری دیروز در تهران و افزایش ترافیک در برخی مناطق پایتخت را مغایر با سیاست‌ها و مصوبات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا برای کنترل و پیشگیری این بیماری دانست.
وی گفت: مسئولان نظام سلامت و ستاد مقابله با بیماری کرونا از این موضوع نگرانی جدی دارند که برخی هموطنان تصور کنند که با اتمام تعطیلات، احتمالاً همه گیری این بیماری رفع شده است.
آقای جهانپور با اشاره به مصوبات امروز این ستاد مبنی بر رفع برخی محدودیت‌ها از ۲۳ فروردین در برخی شهرستان‌ها و از ۳۰ فروردین در تهران، افزود: به مردم هشدار می‌دهیم که این مشکل همچنان جدی است و ما صرفاً در مرحله مدیریت آن هستیم که توفیق در این زمینه به علت مشارکت جمعی بوده است.
وی بار دیگر هشدار داد: اگر مشارکت مردم در رعایت بهداشت فردی و عمومی که در هفته‌های اخیر معمول بود، شکسته شود احتمالاً در روز‌های بعد به ویژه هفته آینده با مشکلاتی به خصوص جهش مجدد بیماری و افزایش شمار مبتلایان در شهر‌های مختلف مواجه خواهیم شد.
سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: این موضوعی بسیار جدی است و ما هشدار می‌دهیم که مردم عزیزمان خودمراقبتی و مراقبت از دیگران به ویژه اعضای خانواده را رعایت کنند.
آقای جهانپور گفت: شاید برخی از اعضای جامعه به علت آنکه در هفته‌های اخیر در خانه ماندن را تجربه کرده اند، تصور کنند که با اتمام تعطیلات رسمی باید زندگی عادی را از سر بگیرند در حالی که وضع کنونی، عادی نیست و قاعدتاً زندگی را هم نمی‌توانیم به طور عادی در پیش بگیریم.
وی در پایان افزود: البته این مشکل، ویژه کشور ما نیست. بلکه شامل همه کشور‌هایی است که به نوعی درگیر و مبتلا به این بیماری هستند.

*****************************************************

سید طاها حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:  این میزان تجهیزات بهداشتی در قالب  پنج دستگاه مانیتورینگ سیار ، ۱۰ دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی، دستکش جراحی و معاینه، لباس ایزوله، کلاه و محافظ صورت و عینک و  شیلد محافظ بوده است.

وی بیان کرد: هم اکنون بیمارستان شهید رجایی این شهرستان به دستگاه اکسیژن ساز مجهز است.

حسینی با بیان اینکه بیمارستان شهید رجایی شرایط و امکانات لازم برای پذیرش و درمان بیماران کرونا را دارد گفت: این دستگاه ظرفیت تولید اکسیژن ۱۵۰ تخت بیمارستانی را دارد.

وی با اشاره به اینکه این ویروس سیستم تنفسی بیماران را دچار مشکل می کند ، گفت: این دستگاه،  ظرفیت تامین اکسیژن کمکی برای بیماران کرونایی را دارد.

رئیس بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان گفت: ۵۱تخت برای بستری بیماران مشکوک به کرونا در این بیمارستان در نظر گرفته شده است.

حسینی تصریح کرد:بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان از نظر تجهیزاتی مانند سی تی اسکن،نیروی انسانی پزشک و پرستار نیز کمبودی ندارد.

وی عنوان کرد: در بیمارستان شهید رجایی یک پزشک متخصص عفونی، چهار پزشک متخصص داخلی ، چهار پزشک عمومی و طب اورژانس و ۱۰۰ پرستار مداوی بیماران کرونایی را بر عهده دارند.


*****************************************************

اسحاق آقایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: متولی برگزاری این مسابقه استانی واحد آموزش حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد است.

وی افزود: افراد علاقه مند به عکاسی و عکاسان حرفه ‌ای و غیرحرفه ای تمامی رده های سنی کهگیلویه و بویراحمد می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

مدیر واحد آموزش حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: موضوع های این مسابقه شامل تمامی فعالیت‌ های مربوط به ماندن در خانه اعم از سرگرمی، بازی، تفریح، مطالعه، بهداشت فردی، آشپزی، کلاس ‌های آنلاین و همکاری در انجام امور خانه داری است.

آقایی عنوان کرد: آثار ارسالی به این مسابقه باید با دوربین عکاسی یا گوشی تلفن همراه تهیه شوند. 

وی ابراز داشت: متقاضیان شرکت در این مسابقه باید در هر کدام از بخش های دوربین عکاسی یا گوشی تلفن همراه حداکثر هفت اثر ارسال کنند.

مدیر واحد آموزش حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آثار بخش گوشی تلفن همراه این مسابقه به شماره واتساپ ۰۹۱۷۳۴۱۱۰۸۰ و آثار بخش دوربین عکاسی آن نیز به ایمیل shaghaghaei۲۰@gmail.com ارسال شود.

آقایی اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال آثار به این مسابقه روز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ خواهد بود.  

وی افزود: آثار ارسالی به این مسابقه نیز روز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه امسال از سوی هیأت سه نفره داوران ارزیابی می شوند.

مدیر واحد آموزش حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سه برگزیده بخش گوشی تلفن همراه این مسابقه هر کدام ۲ میلیون ریال به عنوان جایزه نقدی دریافت می کنند.

آقایی عنوان کرد: جایزه نقدی افراد اول تا سوم بخش دوربین عکاسی این مسابقه نیز به ترتیب ۱۰، هفت و پنج میلیون ریال است.


*****************************************************

فخرالدین رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این اقدام با همکاری سازمان بسیج رسانه و قرارگاه شهید سردار  قاسم سلیمانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

وی افزود: اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد از زمان شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور و این استان تلاش ها و اقدام هایی ارزنده برای آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به منظور جلوگیری از گسترش آن داشته اند. 

مدیر سازمان بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: خبرگزاری ها، مطبوعات، صدا و سیما و پایگاه های خبری این استان با استفاده از تمامی ظرفیت ها و توان رسانه ای به وظایف خود عمل کرده و تعطیلی نداشتند.

رضایی عنوان کرد: این امر سبب شد که اخبار و اطلاعیه های مربوط به مقابله با بیماری کرونا ویروس به طور مطلوب و در کمترین زمان ممکن به اطلاع مردم استان برسد.

وی ابراز داشت: پوشش اخبار و اطلاعیه های دانشگاه علوم پزشکی و شورای مقابله با بیماری کرونا ویروس کهگیلویه و بویراحمد، مصاحبه با پزشکان و متخصصان امر در مورد روش های پیشگیری از این بیماری، بازتاب خدمات کادر درمانی، استفاده از ظرفیت هنرمندان و ورزشکاران برای تشویق مردم به ماندن در خانه و انعکاس خبری بخشش کرایه از سوی صاحبان منازل و مغازه ها بخشی از اقدام های خبرنگاران استان بوده است.

مدیر سازمان بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد گفت: اطلاع رسانی خدمات نیروهای نظامی و انتظامی این استان در زمینه غربالگری در مبادی ورودی و خروجی شهرها، حفظ امنیت و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و انعکاس خبری نیروهای جهادی در امر ضد عفونی کردن معابر عمومی و تولید ماسک، دستکش و انواع لوازم بهداشتی از دیگر فعالیت های اصحاب رسانه استان است. 

رضایی اظهار داشت: انتظار می رود با توجه به خدمات چشمگیر خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در این ایام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نگاه ویژه ای به وضعیت معیشتی آنان داشته و اقدام هایی مناسب در این زمینه انجام دهد.

وی افزود: سازمان بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد با همکاری گروه های جهادی بسیج و قرارگاه شهید سردار قاسم سلیمانی سپاه فتح این استان نسبت به ضدعفونی دفاتر رسانه های استان اقدام کرده و می کند. 

رضایی بیان کرد: جشنواره رسانه ای مقابله با بیماری کرونا ویروس نیز با همکاری حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان بسیج رسانه و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد آغاز به کار کرده و خبرنگاران استان می توانند در آن شرکت کرده و از جوایز ارزنده ای بهره مند شوند.


*****************************************************

نستهن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج، گفت: شهرداری یاسوج از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون پای به پای سایر دستگاه‌ها و حوزه بهداشت و درمان در حال مبارزه با این ویروس منحوس بوده است.

شهردار یاسوج عنوان کرد: شهرداری علاوه بر ضدعفونی سطح شهر، زیباسازی جداول و بلوارها را با توجه به آغاز سال جدید از یاد نبرده و گل‌کاری و رنگ‌آمیزی جداول در دست انجام است.

وی همچنین از نصب ۴۰۰ تابلوی جدید در شرف‌آبادها، بخشی از منطقه اکبرآباد، محمودآباد و انقلاب‌ها اشاره کرد و گفت: ۴۰۰ تابلو در این مکان‌ها نصب و ۲۵۰ خیابان تحت پوشش قرار گرفت.

این مسوول با بیان اینکه سال گذشته ۴۶۰ تابلو نصب شد، عنوان کرد: به وسیله سامانه نام‌گذاری معابر تمام کوچه‌ها و معابری که نام‌گذاری نشده یا اسامی تکراری داشتند شناسایی شدند و تابلوهایی از نام شهدا، بزرگان، مفاخر ورزشی، فرهنگی و هنری و نام طبیعت و نام‌های محلی نام‌گذاری شد.


*****************************************************
مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد طی اطلاعیه ای جهت مقابله با کروناویروس از مردم استمداد طلبید.

به گزارش ایسنا در این اطلاعیه آمده است؛

حال که به حول و قوه الهی و با کمک چند میلیارد تومانی بخش‌های دولتی و غیر دولتی با مدیریت و محوریت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در همین روزهای سخت کرونایی اتفاقات خوبی در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری سلامت استان بخصوص راه اندازی کامل سی تی اسکن مرکز آموزشی درمانی شهدای دولت آباد - بیمارستان شهید جلیل در چند روز آینده و راه اندازی بخش ویروس شناسی آزمایشگاه مرجع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که از آرزوهای دیرینه مدیران حوزه سلامت در استان بود بوقوع پیوسته است، اما با این حال با توجه به اعتبارات بسیار محدود وزارت بهداشت، بخش‌های مختلف درمانی و بهداشتی استان منتظر کمک خیرین عزیز برای تامین لوازم حفاظتی از قببل لباس‌های ویژه برای پیشگیری از انتقال ویروس به پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان و دیگر پرسنل درگیر در مراکز درمانی و بهداشتی، ماسک N ۹۵ و دیگر انواع ماسکها، دستکش، مواد ضد عفونی کننده و ... هستند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بنابراین از مردم نوع دوست و خیرین عزیز خواهشمند است کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را با هماهنگی مجمع خیرین سلامت اهدا کنند.

در همین راستا وزارت کشور با دستوری که به استانداران محترم سراسر استهان‌های کشور داده است ضمن دعوت از نماینده خیرین سلامت هر استان در ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در هر استان، این مجمع را موظف به مدیریت و هماهنگ کننده کمک‌های خیرین عزیز به صورت متمرکز کرده است تا با نظم بخشیدن به جمع آوری کمک‌های مردمی و جلوگیری از پراکندگی و عدم توارن و تعادل در توزیع این کمک‌ها بتواند به صورت کاملا عادلانه خدمتی بسیار مناسب و خداپسندانه را ارائه کند.

در پایان این اطلاعیه بیان شده است؛ بدینوسیله این مجمع آماده پاسخگویی به خیرین استان در جمع آوری کمک‌ها بوده و شماره کارت مجمع خیرین سلامت استان به شماره ۵۸۹۴۶۳۱۵۰۰۱۴۰۰۱۷ را به عنوان تنها حساب متمرکز جهت جمع آوری کمک‌های مردمی و خیرین عزیز اعلام می کند.

گفتنی است که خیابان ورزش جنب شرکت گاز، کوچه مولوی اول، ساختمان مجمع خیرین سلامت استان آدرس مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد است.


*****************************************************
محمد شریعتمداری گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با استانداری‌های کشور این افراد که فاقد درآمد و شغل ثابت هستند، شناسایی و از دریافت تسهیلات که به صورت کارت‌های اعتباری خرید است بهره‌مند می شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت: همچنین سه میلیون نفر از جمعیت کشور که کمترین میزان درآمدی را داشته و تحت پوشش نهاد و مستمری بگیر هیچ نهادی نبودند، ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب آن‌ها واریز شده است.
وی در خصوص حمایت از کسب و کار‌هایی که به دلیل بروز ویروس کرونا آسیب دیده اند، نیز گفت: برخی واحد‌های تولیدی کشور هم به سبب بروز کرونا دچار خسارت‌هایی در حوزه تولید شده اند که دولت برای جبران این خسارت‌ها برنامه ریزی کرده است.
شریعتمداری افزود: به همین منظور هم وام‌هایی با سود ۱۲ درصد برای این واحد‌ها پیش بینی شده است تا بتوانند بخشی از خسارت‌های خود را جبران و مشکلی در زمینه پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان خود نداشته باشند.
وی گفت: مصوبه‌هایی هم در خصوص استمرار بدهی‌های مالیاتی و پرداخت تسهیلات در این بخش در نظر گرفته شده و تعویق پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای این رسته‌ها به مدت سه ماه هم اختصاص یافته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: افرادی که به سبب کرونا بیکار شده و شغل خود را از دست داده اند هم باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند تا بتوانیم مقدمات پرداخت بیمه بیکاری آن‌ها را فراهم کنیم.
شریعتمداری به زحمات و اقدامات مدیران گلستان در مهار بیماری کرونا هم اشاره کرد و گفت: با تلاش جهادی همه دستگاه‌های تعداد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی این استان کاهش یافته است.
وی بیان کرد: کاهش مرگ و میر، افزایش بهبودی و کاهش مراجعه نشان دهنده آن است که توفیق خوبی در استان رقم خورده که نشان دهنده همراهی و همدلی همه مدیران و مردم استان است.
شریعتمداری اضافه کرد: کاهش شدت شیوع بیماری نباید سبب شود که موارد بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن را فراموش کنیم؛ یقینا اگر تصمیم‌های هیجانی بگیریم عبور از پیک کرونا سخت خواهد شد.
وی بیان کرد: ۴۹ هزار سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی در کشور نگهداری می‌شوند که از این میزان تنها ۲۰۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند که نشان دهنده عزم دستگاه‌ها در حمایت از این قشر است.

*****************************************************
مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با کار جهادی، مداخله مددکاران، کمیته های صلح و سازش مستقر در زندان ها و همچنین همراهی مسئولین قضایی در مرکز استان و شهرستان ها طی سال ۹۸ در مجموع ۲۵۰۰ زندانی از زندان های استان آزاد شدند. "اسماعیل جمیاری" نظام قضایی و سیستم زندانبانی در کشور را مبتنی بر رأفت اسلامی و توجه به کرامت انسانی زندانیان دانست و افزود: بعد از اینکه زندانیان به حکم قانون و توسط مراجع قضایی به زندان معرفی شدند، مراقبت و نگهداری از آنان همراه با اقدامات متعدد و متنوع اصلاحی و تربیتی شروع شده و بدون توجه به نوع جرم و میزان مجازات خدمات و تسهیلات تعریف شده ارائه می شود.
وی بازسازی شخصیت زندانیان و تلاش در جهت بازاجتماعی آنان را از جمله تکالیف و مأموریت های سازمانی برشمرد و اظهار کرد: نقش همه کارکنان در زندان ها نقش مددکاری و حمایتی است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی شود، البته میزان پیشرفت و موفقیت به همکاری و همراهی زندانیان، مشارکت آنان در برنامه های فرهنگی، آموزشی و حرفه آموزی و …، رعایت نظم و مقررات و نیز داشتن حسن رفتار و کردار دارد.
مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد تأمین نیازمندی های زندانیان از قبیل خوراک، پوشاک، بهداشت و درمان، ورزش و تربیت بدنی، فرهنگی و تربیتی، روانشناسی و مددکاری، اشتغال و حرفه آموزی در کنار رفاهیاتی همچون ملاقات، مرخصی و آزادی قبل از موعد از طریق اعطای تسهیلات ارفاقی و … را در راستای توجه به کرامت انسانی و رعایت حقوق شهروندی مددجویان ذکر کرد.
جمیاری تصریح کرد: تلاش در جهت کمک و گره گشایی از زندانیان از مهمترین اموراتی است که به صورت مستمر پیگیری و در همین خصوص از همه ظرفیت ها استفاده می شود.
وی با قدردانی از تعامل و همکاری صمیمانه رئیس کل دادگستری استان و دیگر مقامات قضایی خاطرنشان کرد: با کار جهادی و مداخله مددکاران و کمیته های صلح و سازش مستقر در زندان ها و همچنین همراهی مسئولین قضایی در مرکز استان و شهرستان ها طی سال ۹۸ در مجموع ۲۵۰۰ زندانی از زندان های استان آزاد که این اقدام در کنار ده ها فعالیت دیگر نشانه رأفت اسلامی نظام قضایی و سیستم نوین زندانبانی است.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد : ۱۵۷۲ نفر از این تعداد با اعطای مرخصی پایان حبس، ۲۰۹ نفر از محل کمک های ستاد دیه، ۲۱۳ نفر با پذیرش اعسار، ۱۰۴ نفر با بهره مندی از عفوهای عمومی و موردی و مابقی به تعداد ۴۰۲ نفر هم از دیگر تأسیسات حقوقی مانند آزادی مشروط، تعلیق و تخفیف مجازات و یا توقف در حکم منتفع و از زندان آزاد شده اند.
*****************************************************
علی خوانپایه ظهر امروز در نشست شورای سلامت مبارزه به ویروس کرونا با تبریک روز جوان اظهار کرد: از همه کسانی که در این مدت برای مقابله با ویروس کرونا همکاری و همیاری داشته‌اند کمال تقدیر و تشکر دارم.

 وی با بیان اینکه اگر هم گلایه ای وجود دارد این از دغدغه‌های مردم است، افزود: بیش از 45 روز است که کشور ما و به تبع آن استان و شهرستان گچساران با ویروس کرونا درگیر هستیم.

فرماندار گچساران  با اشاره به اینکه این شهرستان دارای شرایط ویژه و نقطه اتصال محورهای مواصلاتی جنوب به شمال است، گفت:  محورهای مواصلاتی همیشه در ایام عادی از پرترددترین محورها بوده است و می‌توان به عنوان مثال به  محور گچساران - بابامیدان  اشاره کرد که از پرترددترین محورها است و خواه و ناخواه بایستی این محور کنترل شود.

خوانپایه عنوان کرد: در این مقطع زمانی  و شرایط آب و هوایی این شهرستان مناطق گردشگری سیاحتی و زیارتی زیادی دارد که می‌توان به مرقد مطهر بی بی حکیمه اشاره کرد که هر ساله میزبان کثیری از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و کشورهای خارجه است.

 بالاترین مقام اجرایی شهرستان گچساران  با اشاره به شیوع ویروس کرونا  اذعان کرد:  شهرستان گچساران یک شهرستان صنعتی و نفتی است که می‌توان به صنعت نفت  گچساران اشاره کرد که بیش از هفت هزار نفر در این صنعت از اقصی نقاط کشور در این صنعت مشغول به کار هستند.

 خوانپایه عنوان کرد:  علاوه بر صنعت نفت ، کارخانه‌های دیگری مانند پتروشیمی، سد چم شیر که کارگران این سد بخشی از کشور چین است و به مرکز لرزه نگاری می‌توان اشاره کرد که برخی از کارگران آن غیربومی هستند.

وی با بیان اینکه این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان‌های استان دارای شرایط ویژه‌ای است، گفت: عملکرد شهرستان  در مقابله و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تا کنون مثبت بوده و این عملکرد با همت و همکاری مردم به وجود آمده که ما کمال تقدیر و تشکر داریم.

 فرماندار گچساران ابراز کرد: بازاریان  در این راستا همکاری خوبی دارند در حالی که زمان فروش بود اما اصناف منافع عمومی را بر منافع شخصی خود ترجیح داده و مغازه های خود را تعطیل کردند.

خوانپایه ادامه داد: خوشبختانه شهرستان در این زمینه عملکرد نسبتا مثبتی داشته و این همکاری با همت مردم و مسوولان به وجود آمده است.
وی افزود: شهرستان گچساران به نسبت دیگر شهرستان‌ها که جمعیت کمتری دارند افراد مبتلا به ویروس کرونا کمتر بوده و تا کنون یک فوتی بر اثر ویروس کرونا در این شهرستان به ثبت نرسیده است.

خوانپایه با انتقاد از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران  در زمینه همکاری در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا  در سطح شهرستان ابراز کرد:  در این شهرستان یک بخشی به عنوان صنعت نفت داریم که جا تعجب دارد ما آنها را به جلسات دعوت می‌کنیم اما  متاسفانه در جلسات شرکت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیماری کووید_ 19  یک  موضوع ملی است، گفت: متاسفانه شرکت نفت برای چند پرس غذا برای افرادی که در ایستگاه غربالگری  و ورودی شهرستان هستند  جلوگیری می‌کنند.

 خوانپایه افزود: در این شرایط که مردم همکاری دارند این جای تعجب است که صنعت نفت برای چند پرس غذا امتناع می کند.

 فرماندار گچساران با بیان اینکه صنعت نفت بیش از چند صد دستگاه خودرو دارد، ابراز کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون شهرداری دوگنبدان در حال ضدعفونی شهر است و برای کمک به شهرداری دوگنبدان  درخواست یک دستگاه خودرو آتش نشانی کرده که امتناع می‌کنند.

 خوانپایه ادامه داد: این ویروس دنیا را تکان داده ولی مدیرعامل در این جلسات  شرکت نمی‌کند و کارمند رده چندم را در این جلسات می فرستد.

وی با بیان اینکه مگر کارکنان نفت و خانواده آنها از جاده و امنیت این شهرستان استفاده نمی‌کند، افزود:  صنعت نفت ملک و میراث شخصی کسی نیست همانطور که فرمانداری ملک من نیست.

فرماندار گچساران ادامه داد: ما منافع شخصی نداریم ما به دنبال منافع عمومی هستیم ما به دنبال جزیره ای عمل کردن نیستیم .

 خوانپایه اظهار کرد: ما این گلایه را داریم  و همه را به آرامش دعوت کرده ایم و نخواسته این تنش در این شهرستان به وجود آید اما یک جاهایی دیگر سکوت جایز نیست.

 وی با اشاره به اینکه این نظام متعلق به مردم است و همه ما خادمان این نظام هستیم، تصریح کرد: چه توقعه‌ای داریم از بازاریانی که یک ماه کسب و کار خود را تعطیل کرده و به این مصوبات تمکین کرده است اما در جایی دیگر همکاری وجود ندارد.

خوانپایه با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است و نبایستی جزیره ای عمل کرد، افزود:  ما باید مردان دوران سخت باشیم و شعار هم ندهیم و باید در صحنه باقی بمانیم.

فرماندار گچساران  وی با تقدیر و تشکر از فرمانده نیروی انتظامی که از زمان شیوع ویروس تا کنون همکاری خوبی داشته است، گفت: در این چهل و دو ساله عمر انقلاب  با توجه به حوادثی که رخ داده است  موجب نشده که نماز جمعه تعطیل  شود اما این ویروس کاری کرده که نماز جمعه تعطیل شود.

 وی ادامه داد: گلایه ما از مدیرعامل صنعت نفت است که در سطح شهرستان همکاری و کمک نکرده است و تنها به مسائل داخلی خود پرداخته است.

 خوانپایه با بیان اینکه تا روز بیست و سوم فروردین ماه ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا هستیم و همچنان این دستور کاری بایستی عملی شود، عنوان کرد:  دستور العمل فاصله گذاری هوشمند در چند روز آینده اجرایی خواهد شود.

 فرماندار گچساران ادامه داد: کارکنان تا آخر این هفته با یک سوم و هفته آینده تا دو سوم به فعالیت خود ادامه می دهند.

 وی افزود: براساس پروتکل بهداشتی نیروهایی که بازگشت به کار هستند بایستی پروتکل های بهداشتی را رعایت و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

 خوانپایه با اشاره به اینکه در این چند روز روند نزولی مبتلایان به ویروس کرونا  در کشور مشاهده می شود، خاطرنشان کرد: روند تعطیلی بازار همچنان ادامه دارد و برخی صنوف با رعایت پروتکل بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.

 فرماندار گچساران ادامه داد: تفرجگاه ها، بوستان‌ها  تا اطلاع ثانوی تعطیل و ورودی ها شهر مانند روزهای گذشته کنترل خواهند شد.


*****************************************************
حجت الاسلام سیدرضا افتخاری مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان گفت: جشن‌های نیمه شعبان در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سیدرضا افتخاری در جلسه هم اندیشی نیمه شعبان با اشاره به مناسبت‌های پیش رو و وضعیت موجود افزود: مشکلاتی از جمله شیوع ویروس کرونا و به تبع آن وضع محدودیت‌ها و محرومیت‌ها دلیل رفع تکلیف و سلب مسئولیت در عرصه فرهنگی از ما نمی‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: لازم است با احترام به اتخاذ تدابیر ستاد مقابله با کرونا، با استفاده از شیوه‌های نوین و ابتکاراتی که تعارضی با ممنوعیت‌ها ندارد، برای فضاسازی فرهنگی و ایام نیمه شعبان برنامه ریزی کنیم.

افتخاری، فضای مجازی را ظرفیت مناسبی برای ترویج شعائر دینی و مذهبی دانست و گفت: امروز بخش وسیعی از مخاطبین ما در فضای مجازی حضور دارند و آماده پذیرش مسائل دینی و مذهبی هستند و با برنامه ریزی صحیح می‌توان از این قابلیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح برگزاری طرح بهار در بهار افزود: در طرح بهار در بهار ویژه برنامه‌هایی از جمله جشن‌های خانگی، نصب پرچم یا مهدی (عج) بر سردرب منازل، برگزاری مسابقه نقاشی در رده‌های سنی مختلف، مقالات و دلنوشته‌های مهدوی تدارک دیده شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، تولید محتوا در قالب پوستر و مقوا و پاسخ به شبهات دینی توسط روحانیان مستقر و ائمه جماعات را از دیگر برنامه‌های طرح بهار در بهار عنوان کرد.


*****************************************************
استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: این تلاش ها باعث شده است تا به نسبت سایر استان های کشور در وضعیت قابل قبولی قرار بگیریم و در حال حاضر بیمار بدحال کرونایی در ICU  نداشته باشیم.
حسین کلانتری با تاکید به اینکه شعار «در خانه بمانیم» به قوت خود باقی است، گفت: همچنان مشارکت مردم، رعایت پروتکل های بهداشتی، توجه جدی به توصیه مسئولان اجرایی و کارشناسان بهداشتی راه پیشگیری و مقابله با ویروس کروناست.
وی با بیان اینکه آمار و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا امیدوار کننده است، اظهار داشت: بهبود وضعیت کرونایی در استان با همکاری و مشارکت مردم ادامه می یابد.
به گفته حسین کلانتری برنامه های ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت همچنان این است که در خانه بمانیم و همه موارد بهداشتی را رعایت کنیم، چون کرونا همچنان جدی است.
وی تصریح کرد: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا تا ۲۳ فرودین ماه طرح فاصله گذاری اجتماعی با اعمال محدودیت ها ادامه دارد و مدارس و دانشگاه ها تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل است.
وی با بیان اینکه آموزش ها برای دانش آموزان و دانشجویان به صورت مجازی برقرار است، گفت: بعد از ۳۰ فروردین ماه و براساس مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی تصمیم گیری می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرایی شدن طرح فاصله گذاری هوشمند در روزهای آینده خبر داد.
حسین کلانتری تصریح کرد: این طرح به بهداشتی شدن فضاهای کسب و کار، ابزار و وسایل آنها و به رعایت کامل مسائل بهداشتی و ایمنی فروشندگان، کارکنان و ارائه کنندگان خدمت و همچنین مشتریان و خدمات گیرندگان است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد در خصوص فعالیت واحدهای اقتصادی بعد از ۲۳ فروردین ماه هم گفت: فعاليت واحدهای توليدی استان در تاریخ تعیین شده و با شرط رعايت پروتكل های بهداشتی عملیاتی می شود.
کلانتری در خصوص فعالیت کادر اداری در دستگاه های اجرایی، گفت: همچنان تعداد كاركنان حاضر در ادارات با نوبت‌ بندی، اعمال مرخصی و انجام دوركاری به ميزان یک سوم است و از ۲۳ فروردین ساعت کاری ۷ صبح تا ۱۴ می باشد.
استاندار تاکید کرد: این ستاد در شهرستان و یا مناطقی که براساس آمارها شیوع و تعداد مبتلایان به بیماری را بیشتر نشان می دهد با توجه بیشتر، اقدامات پیشگیرانه و کنترلی جدی تری نیز اعمال کند.
استاندار با بیان اینکه، تاکنون در بررسی های مختلف استان جزو رتبه های اول و دوم کشور بوده که این مهم بدون همکاری ستودنی مردم امکان پذیر نبود از عملکرد مراقبین بهداشتی، پزشکان، پرستاران، بهورزان و دانشگاه علوم پزشکی در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تقدیر کرد.
استاندار از مشارکت و تلاش سازنده، خوب و مستمر مردم استان برای کنترل شیوع بیماری کرونا در استان تقدیر کرد و گفت: حقیقتا مردم استان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اراده وتلاش جدی داشتند.
حسین کلانتری از تلاش ها و اقدامات رسانه ها و خبرنگاران استان در تولید و ارائه اطلاعات و اخبار و آگاهی بخشی های انجام شده در طول چند هفته گذشته در رابطه با پیشگیری و مقابله با کرونا هم قدردانی کرد.

*****************************************************
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پویش پیک امید مجازی مربیان کانون کهگیلویه و بویراحمد ،از ابتدای شیوع کرونا و خانه نشینی کودکان و نوجوانان تاکنون بیش از ۱۷۰ برنامه فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان این استان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد کبری اخلاقی نیا اظهار کرد: هم زمان با حرکت جهادی پیک امید در کانون کشور،مربیان کانون استان کهگیلویه و بویراحمد  نیز به این پویش پیوستند و از زمان آغاز خانه نشینی کودکان ونوجوانان تا امروز۱۸ فروردین بیش از ۱۷۰ مورد فعالیت و آموزش فرهنگی، هنری وادبی را در اختیار کودکان و نوجوانان در منزل  گذاشتند تا این روزها نیزبتوانند از فعالیت های کانون به صورت مجازی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه قصه گویی،معرفی کتاب،نمایش،عروسک سازی،نقاشی،شعر ، داستان و  عکاسی از راه دور از مهم ترین فعالیت هایی به شمار می روند که در این شرایط در کانون کهگیلویه و بویراحمد  به صورت مجازی انجام می گیرد، گفت: کارگاهها و انجمن های کانون نیز با حضور بچه ها به صورت مجازی برگزار می شوند.
اخلاقی نیا  ادامه داد: این برنامه های مجازی شامل فعالیت هایی مانند  قصه گویی مربیان،  قصه گویی اعضا، قصه گویی صوتی ، کاردستی، معرفی کتاب، معرفی سرزمین ، عکاسی و ..  است.

وی تصریح کرد: کانون استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای ارتباط با با کودکان و نوجوانان  همگام با کانون کشور در برنامه پیک امید مجازی حضوری پررنگ داشته و مربیان به صورت مجازی آموزش های خود را در این امداد فرهنگی برای کودکان و نوجوانان در خانه برگزار می کنند و کودکان و نوجوانان  به صورت مجازی از آموزش نقاشی، کاردستی، شعر، قصه گویی،معرفی کتاب، دست سازه ها و کار با کاغذ و داستان مربیان استفاده می کنند.
وی در پایان به دو مسابقه و جشنواره مجازی با همکاری حوزه هنری اشاره کرد و افزود: حوزه هنری استان جشنواره مجازی نمایش عروسکی و مسابقه نقاشی را با موضوع در خانه بمانیم با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می کند.

*****************************************************
شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد از مردم خواسته کد اشتراک خود را جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و محاسبه گازبها مطابق تعرفه سرد سال و عدم ارسال صورتحساب علی الحساب  لطفا ارقام سیاه رنگ شمارنده کنتور خود را بصورت رقم کنتور*شماره اشتراک به شماره 200074194 پیامک و یا از طریق تماس با سامانه تلفنی 33336900 اعلام کنند.
*****************************************************

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، به اقدامات بسیج در حوزه عشایر اشاره کرد و گفت: در ۵ کارگاه با ظرفیت روزانه ۵ هزار عدد ماسک افزون بر ۱۵۰ هزار ماسک تولید و برخی میان عشایر استان و برخی میان کادر پزشکی و درمانی بیمارستان‌ها توزیع شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین دو هزار جفت دستکش میان مناطق عشایری و محروم استان توزیع شد.

وی با اشاره به ۶ مرحله ضدعفونی مناطق تحت پوشش عشایر کهگیلویه و بویراحمد از زمان شیوع این بیماری افزود: در همین راستا جلوگیری از ترددهای غیرضروری به مناطق عشایری و جلوگیری از کوچ عشایر در دستور کار بسیج قرار گرفت.

این مسوول عنوان کرد: تهیه سبد کالا از منابع مردمی و خیرین به تعداد یک هزار و ۵۰۰ سبد، اعزام ۱۰ اکیپ سفیران سلامت به مناطق عشایری و آموزش مردم این مناطق، تشویق به خوداظهاری در سامانه ۴۰۳۰ وزارت بهداشت به تعداد ۳۰ هزار نفر  و تامین سه عدد تب سنج از خیرین و کارخانه سیمان در منطقه عشایری مارگون از جمله اقدامات در حوزه عشایر است.

محمدی عنوان کرد: برای جلوگیری از تردد عشایر به شهر جهت تامین مایحتاج، گروه‌های جهادی این کار را به عهده گرفتند و در همین راستا ۴۵ گروه جهادی به مناطق مختلف استان اعزام شدند.


*****************************************************
سهراب صیدی ظهر امروز در نشست شورای سلامت گچساران که با حضور فرماندار و دیگر اعضای  شورای سلامت که در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد، اظهار کرد: در چند روز گذشته خبری مبنی بر اینکه یکی از کارگران کشتارگاه مرغ گچساران به ویروس کرونا گزارش شد که ما بلافاصله با همکاری شهرداری،  نیروی انتظامی و با حکم دادستانی این کشتارگاه در همان نیمه شب ساعت 3 بامداد پلمب شد.

 وی  با بیان اینکه مرغ کشتار شده بلافاصله به سردخانه منتقل شد، گفت: برای آگاهی  از سلامت تمامی کارگران مشغول  در کشتارگاه مرغ گچساران  تست و آزمایش گرفته شده است که خوشبختانه  جواب آزمایش این کارگران منفی بوده  و تنها یک کارگر به ویروس کرونا  مبتلا شده است.

مدیرشبکه بهداشت و درمان گچساران با بیان  اینکه جواب تست  فرد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا  در کشتارگاه مرغ گچساران مثبت بوده است، عنوان کرد:  این فرد به علت اینکه یکی از اهالی  خانواده‌ آن به ویروس کرونا مبتلا شده بود  درگیر شد چرا که  این ویروس همه‌گیر است.

صیدی در ادامه به مرغ کشتار شده  اشاره کرد و گفت:  هم اکنون 1400 کیلوگرم مرغ کشتار شده در سردخانه کشتارگاه موجود است که به زودی در خصوص این موضوع توسط اداره دامپزشکی و علوم پزشکی استان تصمیم گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه کشتارگاه گچساران تا اطلاع ثانوی پلمب است، اذعان کرد: مرغ موجود در بازار گچساران کاملا سالم است و شهروندان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

صیدی با تقدیر و تشکر از همکاری خوب شهروندان در مبارزه با ویروس کرونا خاطرنشان کرد: شهروندان فهیم گچسارانی توجه داشته باشند که بحران این بیماری کشنده به پایان نرسیده و هنوز امکان مبتلا به این بیماری و خطر مرگ شهروندان را تهدید می‌کند پس بهترین راهکار برای ریشه کن شدن این ویروس  در خانه ماندن و رعایت توصیه‌های بهداشتی است.


*****************************************************

 ششمین جلسه اضطراری شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بهمئی با محوریت پیشگیری و مقابله با کرونا، با حضور فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و مسئولین سایر دستگاههای اجرایی شهرستان و در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهمئی؛ مهندس علی آبشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: ششمین جلسه شورای سلامت شهرستان با محوریت کرونا وبا حضور کلیه اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

آبشنگ افزود: تصمیم قطعی و عزم جدی همه اعضای جلسه بر اجرایی شدن کلیه مصوبات جلسه قبل و ادامه روند طرح فاصله گذاری اجتماعی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

او بیان کرد: از دیگر مصوبات این جلسه واگذاری قطعی امنیت ایستگاه غربالگری ورودی شهر لیکک به نیروی انتظامی بوده.

آبشنگ در ادامه افزود: نخستین راه پیشگیری، آموزش خود مراقبتی در خصوص این بیماری به افراد جامعه بوده و آگاه سازی و پیشگیری از شیوع این ویروس در جهت حفظ سلامت جامعه و نیز رعایت نکات بهداشتی در محیط ها و فضاهای اداری و آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان در پایان بیان داشت: همه دستگاههای اجرایی در برابر سلامت مردم بخصوص مسئله ویروس کرونا مسئولیت دارند و  تنها با همکاری سایر ادارات میتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

*******************************************

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: آن چیزی تاکنون توانسته جلوی پیشروری این ویروس را بگیرد یاری خداوند متعال و همت بلند دستگاه های درون بخشی و برون بخشی بخش های خصوصی و همکاری مردم بوده که توانستیم نمره قابل قبولی در غربلگری و کنترل بیماری دریافت کردیم.

 دکتر محمد مهدی بانشی،افزود: در این بین سربازان گمنام از بهورز تا مراقب سلامت و پزشکان ما در دور ترین نقاط استان در مراکز شبانه روزی که بدور از خانه و خانواده در صف مقدم مبارزه با این مهمان ناخوانده به مبارزه برخاستند که زبان تشکر از این عزیزان کافی نیست.

وی تصریح کرد: مرحله دوم غربلگری با هدف نظارت مطلوب بر گروه های آسیب پذیر و در معرض خطر آغاز شده که برنامه داریم بصورت دو بار در هفته غربالگری بشوند.

دکتر بانشی، ادامه داد: در غربلگری مرحله اول خوشبختانه در کشور در رتبه سوم را بگیریم، همانطور که در جلسه وب کنفراس کشوری با ریاست محترم جمهوری اسلامی و معاون پارلمانی ریس جمهور از عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی تقدیر شد.

وی یادآور شد: از همه مردم عاجزانه استدعا دارم که جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سوال با سامانه شماره4030، 190 تماس گرفته شود و از مردم عزیز تقاضا دارم اگر فرزندان شما در حوزه بهداشت و درمان با شماره 4030تماس گرفته شد پاسخگو باشید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تا زمانی که این بیماری ریشه کن نشود شبانه روز در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم پای کار هستیم اما از آنجا که این بیماری داروی خاصی ندارد اما بهترین راه جلوگیری از شیوع و پراکندگی این بیماری در بین افراد جامعه و خانواده رعایت فاصله کاهش تماس  حتی در خانه بین افراد خانواده رعایت بشود.

به گزارش وب دا: کمیته درون بخشی به منظور بررسی و پیشگیری از چگونگی کنترل بیماری کووید 19 با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، معاون فنی و سایر مدیران واحد های  واحد های این مرکز بهداشت استان در سالن اجلاس این معاونت برگزار شد.تاریخ انتشار : 18 فروردین 1399 19:41» اخبار مرتبط:

 • تداوم همراهی مردم به سیر نزولی ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد منج ...
 • تازه ترین واکنش ها به ابتلای کارگران یک مرغداری به کرونا در کهگیلویه و بویر ...
 • فوت دومین بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد
 • غربالگری ۲۴ ساعته کرونا در شش محور ورودی استان/هیچگونه پذیرش گردشگری در ایا ...
 • سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با همه توان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می‌کند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام