مشروح اخبار


» فعالیت رسمی آزمایشگاه ویروس شناسی استان از روز چهارشنبه/ آخرین خبرها از وضعیت بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمدسرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: نتایج آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی کرونای کهگیلویه و بویراحمد مورد تایید انستیتو پاستور تهران قرار گرفت.


به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان پناه افزود: ۵۰ تست کرونا در اختیار این آزمایشگاه قرار گرفت و نتایج آنها جهت راستی آزمایی به آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران ارسال و تایید شد.
وی ابراز داشت: 2 هزار کیت از آزمایشگاه دریافت نمودیم که فردا به یاسوج تحویل داده شده و آزمایشگاه ویروس شناسی استان، روز چهارشنبه به‌طور رسمی شروع به کار خواهد نمود.
دکتر یزدان پناه یادآو شد: طرح فاصله گذاری اجتماعی فیزیکی از ۸ فروردین ماه سال جاری آغاز شد که با همراهی و حمایت همه جانبه مردم همراه بود و موفق به کسب رتبه برتر در مشارکت مردمی در این طرح شدیم.
وی ابراز داشت: وقتی اپیدمی یا پاندمی ایجاد می‌شود مردم باید فاصله فیزیکی را رعایت کنند این فاصله حداقل یک متر بوده و حضور در هر گونه تجمع را منع می کند.
دکتر یزدان پناه ادامه داد: آمار مبتلایان به کرونا در کشور در حالت صعودی است که در این راستا تاکید سازمان بهداشت جهانی بیماریابی فعال با انجام تست بود.
وی عنوان کرد: خوشبختانه کهگیلویه و بویراحمد تاکنون سه هزار تست یعنی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۵۰ تست انجام داده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی جلسه ای که به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس‌جمهور و اعضای ستاد کرونای کشور برگزار شد، از عملکرد مطلوب ستاد مدیریت کرونای استان تقدیر شد.
وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد افراد مبتلا به کرونا از خوشه‌های قدیمی بودند، ابراز داشت: مرحله دوم طرح فاصله‌گذاری با همراهی مردم استمرار می یابد و امیدواریم از صعود بیماری در مرحله دوم طرح، پیشگیری نماییم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در کهگیلویه و بویراحمد مدارس از ۴ اسفند ماه تعطیل شدند که فعال سازی آنها و نیز فعالیت اقتصادی مشاغل کم خطر نیز باید یک برنامه‌ریزی و ارزیابی فعال صورت پذیرد، کارکنان ادارات نیز به صورت شیفتی در محل کار خود حضور یافته که این روند تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت و پس از آن با برنامه‌ریزی، تصمیمات لازم اتخاذ می گردد.
وی یادآور شد: از ابتدای ورود بیماری به استان، سعی نمودیم نیرو و تجهیزات لازم بیمارستان ها را فراهم نماییم اما پس از پیشروی بیماری در کشور و نیز جهان، سیاست سازمان بهداشت جهانی تغییر کرد و اولویت اصلی بیماریابی شد تا افراد با علائم بالینی، مسافران،  خانواده و اطرافیان بیمار که از موارد پرخطر بی علامت محسوب می شدند تحت آزمایش های تشخیص کرونا قرار بگیرند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در همین راستا تمام نیروهای بهداشتی در سراسر استان را فعال نمودیم و آمار نمونه گیری را بالا بردیم.
وی با اشاره به تعریف بیماریابی فعال، ابراز داشت: بیماریابی یعنی انجام تست زیاد در راستای شناسایی بیماران جدید که خوشبختانه اولین استان بودیم که این کار را انجام دادیم به گونه ای که اسفندماه 8۹ روزانه بین ۵۰ تا ۷۰ تست گرفته می شد، ولی در سال 99 آمار به بیش از 200 نمونه در روز رسید.
وی همچنین به آخرین وضعیت بیماران مبتلا به کرونا استان پرداخت و افزود: هم اکنون ۵۸ بیمار بهبود یافته بالینی و ۱۸بیمار به طور بهبود یافته قطعی هستند و مابقی بیماران نیز در منزل ایزوله و تحت درمان قرار گرفته‌اند.
وی خاطر نشان کرد: 9 بیمار مبتلا به کرونا نیز در بیمارستان های استان تحت درمان بوده و خوشبختانه هیچ بیمار بدحالی نداریم.


تاریخ انتشار : 18 فروردین 1399 23:09» اخبار مرتبط:

 • بهبودی 50 بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد 
 • امار جدید مبتلایان به کرونای کهگیلویه و بویراحمد در 14 فروردین ماه 99
 • افتتاح فاز اول آزمایشگاه ویروس شناسی در یاسوج
 • کهگیلویه و بویراحمد؛ دارای کمترین خوشه بیماری در کشور / 85 درصد بیماران علا ...
 • تقدیر معاون وزیر بهداشت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ دکتر یزدانپناه؛ ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام