مشروح اخبار


» پیام تبریک مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بمناسبت روز زمین پاکمدیرکل حفاظت محیط زیست استان طی پیامی فرا سیدن دوم اردیبهشت، بیست و دوم آوریل روز جهانی زمین پاک را تبریک گفت.


به گزارش راک نیوز، متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند مهربان، زمین را به‌عنوان ودیعه و میراث مشترک در اختیار بشریت قرار داده است تا با استقرار بر روی آن،‌ بتواند از مواهب طبیعی آن بهره جسته و با رسیدن به آرامش، ثبات و امنیت در زندگی صلح‌آمیز با طبیعت و محیط زیست خود به سر برد.با این حال، ناآگاهی و غفلت بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بهره‌مندی صحیح از منابع طبیعی موجود در این کره خاکی شده و عده‌ای از انسان‌ها با ناسپاسی و جسارت، زمین را زباله‌دان فرض کرده و با رهاکردن زباله‌های تولیدی،محیط زیست خود را آلوده می‌کنند.
لذا بر ماست تا با ایجاد و توسعه آگاهی‌ها و ترویج فرهنگ سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن، حس مسئولیت‌پذیری عمومی شهروندان در قبال طبیعت و محیط زیست را برانگیخته و با عزم عمومی در تعهدات خود در برابر زمین تجدید نظر کنیم.اینجانب ضمن تبریک این روز ،از عموم شهروندان دعوت می‌کنم با اندیشه در باره نعمت زمین و ارزش محیط زیست سالم و پاک،دولت را یاری نموده و با همدلی و همکاری و مسئولیت­ پذیری بیشتر برای داشتن محیط زیستی عاری از آلاینده‌ها و «شهری بی زباله» و زمینی پاک مشارکت نمایند.
در همین فرصت، لازم می‌دانم از مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های زیست محیطی که برای افزایش آگاهی و ترغیب حس مشارکت شهروندان برای حفظ محیط زیست تلاش میکنند قدردانی و تشکر نمایم.
سید اسدالله هاشمی 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان 


تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1399 20:53» اخبار مرتبط:

 • به منظور آشنایی دانش آموزان با مسائل زیست محیطی، طرح ساعتی با محیط بان در م ...
 • (5 ژوئن) ؛ مصادف با روز جهانی محیط زیست
 • باحضورمشاور عالی رئیس جمهور در سازمان محیط زیست همایش دولت سبز در گچساران ب ...
 • لزوم ایفای نقش محیط‌بان توسط روستاییان اطراف منطقه حفاظت شده دنا
 • اتاق فکر مشترک صدا و سیما و محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تشکیل می‌شود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود