مشروح اخبار


» نشست روشنفکر با محسن رضایی/ فساد و رانت‌خواری به غول هفت سری تبدیل شده است؛ اصلاح ساختارهای فسادزا اولویت باشدنشست مهدی روشنفکر منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.


نشست مهدی روشنفکر منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
به گزارش راک نیوز .، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست تاکید کرد: امیدوارم مجلس یازدهم کارآمد، قوی، انقلابی و ارزشی باشد و در یک رقابت برادرانه هیئت رئیسه آن تعیین شود.
وی اظهار داشت: مردم از مجلس انقلابی یازدهم توقع کارهای بزرگ دارند در حالی این مجلس در بدترین موقعیت و زمان فعالیت می‌کند و یک و نیم سال باید با یک دولت فشل کار کند.
رضایی با اشاره به اینکه امیدورام مجلس آینده پاسخگوی امید مردم باشد، عنوان کرد: هیئت رئیسه باید در یک رقابت برادرانه انتخاب زیرا در این صورت شاهد افزایش هعم افزایی و شایستگی‌ها هستیم و در غیر این صورت هم افزایی‌و توان‌ها کاهش می‌یابد و شایستگی از بین می‌رود.
منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون نیز در این نشست افزود: بزرگرتین خطر فراروی مجلس جدید خطر چنددستگی و کشمکش‌های خطی و باندی و بزرگترین فرصت حفظ وحدت و انسجام مجلس در راستای حل مشکلات مردم است.
مهدی روشنفکر ادامه داد: ضروری است اختلاف سلیقه‌ها قبل از شروع کار مجلس به اتفاق نظر حول ترکیب هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها تبدیل شود و البته باید نمایندگان مناطق محروم و کمتر برخودار در ترکیب کمیسیون‌ها دیده شود تا به توزیع عادلانه اعتبارات و رفع محرومیت‌ها کمک شود.
وی با تاکید بر اینکه خط قرمز مجلس باید خط کشی‌های دسته‌ای و باندی باشد، خاطرنشان کرد: مشکلات مردم در مناطق محروم به برکت عملکرد برخی مسئولان و بیکاری کرونایی آرام آرام به سمت رسیدن به بحران بوده که باید بفکر بسته‌های فوری و کوتاه مدت برای رفع مشکلات معیشتی مردم باشیم.
روشنفکر بیان کرد: توسعه منهای عدالت در توزیع اعتبارات و استفاده از نیروی انسانی منجر به عمیق تر شدن شکاف‌ها می‌شود که باید مجلس جدید حامی مناطق محروم و استان‌های کمتر برخوردار باشد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه اصلاح ساختارهای فسادزا را جزو ضروریات دستور کار مجلس یازدهم دانست و گفت: امروز فساد و رانت‌خواری به غول هفت سری تبدیل شده است.
رونشفکر بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن نیروهای انسانی کم نظیر، بیش از 20 درصد نفت و گاز، 10 درصد آب‌های سطحی، 20 درصد جنگل‌های حوزه زاگرس، تفرجگاه‌های کم نظیر طبیعی و ...هنوز از محرومیت رنج می‌برد.


تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1399 15:59» اخبار مرتبط:

 • نشست روشنفکر با مدیرعامل بانک رفاه کشور؛ از درخواست افزایش سهم تسهیلات اشتغ ...
 • اولویت شبکه استانی دنا پیگیری مطالبات مردمی باشد/ ضرورت امیدبخشی و تشویق به ...
 • در راستای کمک به محرومیت زدایی صورت گرفت نشست مشترک فرمانده سپاه فتح کهگیلو ...
 • تاجگردون رئیس فراکسیون زاگرس نشینان مجلس دهم شد
 • مجلس نهم به هیئت رئیسه‌ای قوی‌تر نیاز دارد/سید علی محمدبزرگواری
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود