مشروح اخبار


» نامشخص بودن وضعیت جایزه کتاب سال فارس و جشنواره مطبوعاتبه گزارش راک نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، قرار بود اسفندماه ۱۳۹۸ برگزیدگان جایزه کتاب سال استان فارس حوزه «ادبیات»، «تاریخ» و «هنر و معماری» معرفی شوند.

با شدت یافتن همه گیری ویروس کووید ۱۹ که همه برنامه‌های فرهنگی و هنری را تحت شعاع خود قرار داد این رویداد فرهنگی هم به تعویق افتاد.

این جایزه که قرار بود جایگزینی برای «جشن فرهنگ فارس» در دهه ۷۰ خورشیدی باشد به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با مشارکت خانه کتاب و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد و فرصتی است تا پس از دوره نخست هر دو سال یکبار در گرایش‌های ادبیات، دین، ترجمه، کودک و نوجوان، تاریخ، فرهنگ با محوریت معرفی تبیین و تشریح فرهنگ جنوب تعیین شده است برگزار شود.

صابر سهرابی افزود: در بخش ویژه نیز آثاری که صرفاً به استان فارس پرداخته باشد، به رقابت خواهند پرداخت.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با توجه به توقف برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری در سراسر کشور، معلوم نیست چه زمانی برگزیدگان کتاب سال استان فارس معرفی شوند.

این در حالیست که پیشتر مهدی امیدبخش از ارسال بیش از یک‌هزار جلد کتاب به دبیرخانه کتاب‌سال فارس خبر داده بود.

وی گفت: در فکر این هستیم که جایزه کتاب سال و معرفی برگزیدگان جشنواره مطبوعات را مجازی برگزار کنیم.

امیدبخش پیرامون جشنواره مطبوعات استان فارس که فراخوان آن سال گذشته منتشر شد، یادآوری کرد: این جشنواره با هدف هم افزایی ظرفیت‌های رسانه‌ای، بررسی آسیب‌ها و چالش‌های مهم استان در رسانه‌ها، ارائه راهکار برای آسیب‌ها و مشکلات موجود، بیان ظرفیت‌ها و جریان سازی رسانه‌ای به منظور ایجاد ارتباط مؤثر میان مردم و مسئولان برای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری فعال در استان فارس برگزار می‌شود.

با این وجود علیرغم اینکه تاریخ برگزاری اختتامیه پایان آذرماه ۱۳۹۸ اعلام شده بود، اما اکنون معاون مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس تاریخی برای معرفی برگزیدگان اعلام نکرد و به این بسنده کرد که ممکن است این رویداد نیز مجازی برگزار شود.

انتهاییامتاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1399 11:42» اخبار مرتبط:

 • نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد بهمن ماه برپا می شود
 • فیلم‌های جشنواره فجر در یاسوج و دهدشت اکران می شود
 • آغاز تغییرمدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی/مریدی راهی تهران شد
 • آغاز نخستین جشنواره مد و لباس درِشیراز
 • جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استانی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام