مشروح اخبار


» بالگردهای سپاه و ارتش راهی ارتفاعات خائیز شدند+جزئیاتبالگردهاي سپاه و ارتش به‌منظور مهار آتش سوزی ارتفاعات کوه خائیز، راهي اين منطقه شدند.


به گزارش راک نیوز؛ اكنون یک فروند بالگرد متعلق به شرکت نفت و گاز گچساران و دو فروند بالگرد متعلق به مدیریت بحران استان خوزستان در منطقه حاضر و کار انتقال نیروهای امدادی و آبپاشی را انجام می دهند.

با توجه به سخت گذر بودن مسیر برای انتقال نیروهای امداد بالگرد متعلق به شرکت نفت و گاز گچساران نیروها را در قالب 20 سورتی پرواز به ارتفاعات درگیر آتش سوزی منتقل نمود.

همچنین با پیگیری های سیدمحمد موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی فرمانده کل سپاه به منظور پایان عملیات، مهار و جلوگیری از گسترش مجدد آتش در جنگل‌ها، دستور اعزام سه فروند بالگرد به ارتفاعات خائیز را صادر کرد.

در پی آتش سوزی بخش زیادی از ارتفاعات خائیز و تلاش بی وقفه نیروهای امدادگر، بسیج و مردم برای مهار آتش و با توجه به حجم آتش سوزی و نیاز نیروهای امدادی برای پایان بخشیدن به عملیات مهار آتش سوزی و جلوگیری از گسترش و یا شعله ور شدن مجدد آتش، به دستور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سه فروند بالگرد نیروی هوافضای سپاه به منطقه اعزام گردید.

همچنین یک فروند بالگرد متعلق به هوانیروز مسجد سلیمان راهی منطقه شده است.

ارتفاعات خائیز از عصر پنج شنبه طعمه آتش شد و تلاش بی وقفه نیروهای امدادگر، بسیج و مردم برای مهار همچنان ادامه دارد.

منطقه حفاظت شده خاییز با مساحتی بالغ بر ۳۳ هزارو ۳۸۵ هکتار طی مصوبه شماره ۱۶۳ مورخ ۲۳/‏۱۰/‏۷۷ شورای عالی حفاظت محیط زیست در ردیف مناطق حفاظت شده کشور قرار گرفت.

برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال راک نیوز در تلگرام به نشانیRAAKNEWS@همراه شوید. 

 تاریخ انتشار : 9 خرداد 1399 14:17» اخبار مرتبط:

 • فرماندار کهگیلویه خواستار کمک برای مهار آتش سوزی کوه خائیز شد
 • موحد از آخرین پیگیری ها برای کنترل اتش در کوه خائیز کهگیلویه خبر داد
 • دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام ۲ فروند بالگرد به گچساران برای مقابله با ا ...
 • فرماندار داراب:آتش سوزی را تائید می کنم ولی موضوع سقوط بالگرد در دست بررسی ...
 • "بهشت ممسنی" بوی آتش میدهد/آتش سوزي در جنگلهاي ممسني
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود