مشروح اخبار


» توضیحات سخنگوی شعبه ۱۲ درباره اعتراض به اعتبارنامه تاجگردونراک نیوز/ سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات چند نماینده به اعتبارنامه منتخب گچساران گفت که این شعبه در همین رابطه مکاتبه‌ای را با شورای نگهبان کرده و منتظر اعلام شورای نگهبان است.


محمد علیپور اظهار کرد: از کلیه نمایندگانی که اعتبارنامه‌شان به شعبه ۱۲ ارجاع شده بود تنها در یک مورد چند نماینده اعتراضی در خصوص اعتبارنامه جناب آقای تاج‌گردون داشتند، بعضی می‌خواهند این موضوع را به نوعی برجسته کنند و در فضای مجازی به آن دامن می‌زنند در حالی که این یک مساله‌ عادی است. در آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هم قید شده که هر نماینده می‌تواند به اعتبارنامه نماینده‌ای اعتراض کند.
وی اظهار کرد: ملاک عمل ما این است که اگر چنانچه بعد از اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان مدارک جدیدی در خصوص هر کدام از منتخبین به دست بیاید در شعبه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. در مورد آقای تاج گردون هم همین اتفاق افتاد. آقایانی که مدارکی داشتند آن را به شعبه تحویل دادند و شعبه هم برابر آیین‌نامه مدارک را عینا به شورای نگهبان داده و آنها باید اعلام کنند که آیا به این مدارک رسیدگی کرده‌اند یا موارد جدیدی است.
علیپور اضافه کرد: ما بعد از اعلام نظر شورای نگهبان پنج روز فرصت داریم که در خصوص آقای تاج گردون اظهارنظر کنیم. اگر نظر شعبه مبنی بر تایید اعتبارنامه باشد گزارش در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت و اعتبارنامه تصویب می‌شود و در غیر این صورت موضوع به کمیسیون تحقیق ارجاع خواهد شد و روال خود را طی خواهد کرد تا در صحن علنی مطرح شود.
وی در پایان اضافه کرد: بعضی‌ها می‌گویند تهدید شدیم اما واقعیت این است که شعبه به این مسائل هیچ توجهی ندارد و به وظیفه خود طبق آیین‌نامه عمل می‌کند.


تاریخ انتشار : 11 خرداد 1399 14:35» اخبار مرتبط:

 • مکاتبه با شورای نگهبان برای اعتبارنامه تاجگردون
 • اعتبارنامه کدام نمایندگان مجلس یازدهم تصویب نشد؟
 • اعتبارنامه تاجگردون و دلخوش تائید نشد
 • اعتبار نامه 2 منتخب مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس یازدهم تائید شد
 • اعتبار نامه "عدل هاشمی پور " تایید گردید +چگونگی رد اعتبارنامه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود