مشروح اخبار


» نایب رییس سابق فدراسیون فوتبال:امضاکنندگان قرارداد ویلموتس باید پاسخگو باشندراک نیوز/ نایب رییس سابق فدراسیون فوتبال اعلام کرد: کسانی که پای قرارداد زیانبار مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران را امضا کردند باید پاسخگوی این همه خسارت سنگین به بیت المال باشند.سید محمد هادی آیت‌اللهی که نایب رییس اول فدراسیون در دوره کفاشیان بود، سه‌شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: اینکه سرمربی سابق و بلژیکی تیم ملی قراردادش طوری تنظیم شده  که می توانست یک طرفه آن را فسخ کند، طبیعی است در این امر نیز فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه مقصر بوده است.

وی به نقش نهادهای نظارتی در فدراسیون ها  اشاره کرد و افزود: زمانی که ما می خواستیم کی روش مربی پرتغالی را به  ایران بیاوریم، سوابق این مربی و مقدار پولی را که قرار بود بگیرد به تمام نهادهای نظارتی، امنیتی و حتی به کمیسیون اصل ۹۰  مجلس ارسال کردیم و پاسخگو بودیم و حال اینکه اگر در قرارداد ویلموتس خوب نظارت نشده، جای بحث دارد.

آیت اللهی اضافه کرد: هم اینک نه فدراسیون فوتبال و نه دیگر نهادهای نظارتی که یک زمان در فدراسیون یقه ما را می گرفتند، در این زمان نقش اصلی را ایفا نمی کنند و این درد است.

او در ادامه به عملکرد این مربی طی چهار بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطراشاره کرد و بیان داشت: تیم ملی هم اینک با ۲ شکستی که مقابل عراق و بحرین کسب کرد در آستانه حذف در مرحله مقدماتی قرار گرفته که این هم دردناک است.

قرداد کی روش ، یک دهم  ویلموتس بود

نایب رییس سابق فدراسیون فوتبال افزود: کی روش در ردیف ۱۰ مربی برتر دنیا بود و قراردادش یک دهم ویلموتس بود و جایگاهی هم که کی روش برای فوتبال ایران به ارمغان آورد نیز بی سابقه است.

آیت اللهی با بیان اینکه تحولی که کی روش در فوتبال ایران به وجود آورد ماندگاراست، اظهار داشت: او نیز بازیکنان جوان و زیادی را کشف کرد و به تیم ملی آورد که هیچ مربی جرات آن را نداشت ضمن اینکه با بازیکن سالاری هم مبارزه کرد و بسیاری را کنار گذاشت.

وی اضافه کرد:  همچنین کی روش ترس را از بازیکنان ایرانی دور کرد و آنها را به خودباوری رساند و نتیجه این تفکر این بود که در برابرتیم های بزرگی همچون آرژانتین، پرتغال و اسپانیا  در۲  دوره جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸  بازی های درخشانی ارایه شد و اگر بدنشانس نبودیم در جام جهانی روسیه از گروه خود به مرحله بعد صعود می کردیم.

آیت اللهی در بخش دیگر از سخنانس به بد اخلاقی های این مربی پرتغالی هم اشاره کرد و گفت : خصوصیات اخلاقی او حرفه ای بود و اگر هم عصبانی می شد به این دلیل بود که امکانات ما ناچیز و خواسته های منطقی بود و او را نمی توانستیم برآورده کنیم برای همین هم عصبانی می شد.

سرنوشت پنج ستاره فدراسیون چه شد 

نایب رییس سابق فدراسیون ادامه داد: در دوره هشت ساله کفاشیان، فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا) به لحاظ صعود پنج تیم مختلف از ایران به جام جهانی ، کشورمان را پنج ستاره  کرد که می توان به صعود تیم ملی بزرگسالان به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ، صعود تیم ملی زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال به جام جهانی و همچنین صعود تیم ملی فوتسال و فوتبال ساحلی اشاره کرد که هم اینک دیگر خبری از این موفقیت ها نیست.

 وی بیان کرد: بذر ۸ ساله ای که کاشته شد، مسوولان فدراسیون بعدی باید آن را حفظ می کردند و بعد هم ارتقا می دادند که اینگونه نشد و بسیاری از کرسی ها را هم از دست دادند و آب از آب هم تکان نخورد.

آیت اللهی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا اساسنامه فدراسیون در دوران کفاشیان اصلاح و به فیفا ارسال نشد، افزود : چندین  بار برای اصلاح اساسنامه اقدام کردیم که هر بار با مقاومت وزارت ورزش و جوانان مواجه شدیم.

فوتبال ایران تعلیق نمی شود

وی گفت: خوشبختانه بندهایی که فیفا به اساسنامه اشکال گرفته بود، اصلاح شده است و خطر تعلیق، فوتبال ایران را تهدید نمی کند و باید زود مجمع تشکیل شود و اساسنامه به تایید برسد.

آیت اللهی افزود: امیدوارم فردی ریاست فدراسیون را برعهده بگیرد که شایسته این پُست مهم باشد و دوباره شاهد درخشش تیم های مختلف در مسابقات جهانی باشیم ضمن اینکه  جایگاه نخست خود را در فوتبال آسیا  که ۱۰ سال برعهده داشتیم دوباره بدست بیاوریم.تاریخ انتشار : 20 خرداد 1399 11:05» اخبار مرتبط:

 • اعتراض رسمی مراکش به فیفا به خاطر اشتباهات داوری
 • یک نماینده مجلس:کی روش کار خوبی کرد رفت
 • سرانجام داور بازی ایران و آرژانتین اخراج شد+عکس
 • پاسخ منفی لیونل مسی به درخواست رئیس فدراسیون فوتبال ایران +عکس
 • کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال پرتغال به توافق رسید
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود