مشروح اخبار


» راز شکم برآمده مرد مشهدی چه بود!؟ + عکس های دلخراشحوادث راک نیوز/  توده 5 کیلویی همانژیوم کبدی در اتاق عمل بیمارستان رضوی از بدن بیمار 60 ساله استخراج شد


محمدناصر توتونی فلوشیپ جراحی پیوند کبد و جراح این بیمار در خصوص این توده گفت: این مرد ۶۰ ساله با علائم درد شکمی و تورم بر اثر ایجاد توده شکمی در حالی مراجعه کرد که این توده به صورت فیزیکی از روی پوست قابل مشاهده بود.

او افزود: منشأ این توده کبد تشخیص داده شده بود و به نظر می‌رسد که این توده با نام علمی همانژیوم خوش‌خیم بوده است. این فرد حدود یک سال پیگیر فرآیند درمان و انجام جراحی خود بوده و به دلیل خطر بالای این جراحی ناشی از امکان خونریزی فراوان، مراکز و پزشکانی که به آن‌ها مراجعه می‌کردند، انجام آن را نمی‌پذیرفتند.

خارج کردن توده 5 کیلویی از شکم بیمار 60 ساله

این متخصص ادامه داد: و اکنون این بیمار با موفقیت جراحی شده و پس از استخراج توده و ارسال به آزمایشگاه برای انجام تست‌های پاتولوژیک، در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد.

توتونی بیان کرد: در واقع، با تشخیصی که بر اساس آزمایش‌ها و تصویربرداری‌های پیش از جراحی برای این بیمار داده شد، همانژیوم خوش‌خیم بوده و بروز آن بیشتر زمینه مادرزادی دارد.

راز شکم برآمده مرد مشهدی چه بود!؟ + عکس های دلخراش

او تصریح کرد: توصیه ما به عموم جامعه این است که حتما در صورت بروز علائم غیرعادی در بدن‌شان زودتر مراجعه کرده و فرایند درمان را پیگیری کنند زیرا هرچه سن بیمار بالاتر رود امکان بدخیم شدن توده‌هایی که تشکیل می‌شوند، وجود دارد و در این صورت، جراحی آن‌ها غیرممکن یا سخت می‌شود.
این متخصص با اشاره به اینکه تشکیل توده‌های کبدی در سنین جوانی هم ممکن است، تاکید کرد: باید دقت داشت که تشکیل توده‌های این‌چنینی به بیماری کبد چرب مرتبط نبوده و می‌توان علل دیگری برای آن متصور بود.
توتونی در خصوص انتخاب اتاق عمل‌های بیمارستان رضوی برای انجام این عمل اظهار کرد: برای جراحی این توده احتمال می‌دادیم که لازم باشد بخشی از کبد را جدا کنیم و برای این کار وجود دستگاه CUSA موجود در اتاق عمل این بیمارستان بسیار کمک‌کننده بوده و هم‌چنین سایر جهات مانند پاک و ایمن بودن این اتاق‌های عمل در شرایط کنونی مد نظر بوده که توانستیم با کمک همکاران این بخش، این توده به ابعاد ۲۶*۱۸ سانتی‌متری را با موفقیت از بدن این بیمار خارج کنیم.
 


تاریخ انتشار : 17 تیر 1399 12:25» اخبار مرتبط:

 • خارج کردن توده ۸ کیلویی از شکم یک بیمار در استان کهگیلویه و بویراحمد/تصاویر
 • خارج کردن توده ۵ کیلوگرمی ازشکم یک بیمار دربیمارستان امام خمینی دهدشت +تصاو ...
 • تصاویر+خارج کردن جنین از بدن پسر 22 ساله (18+)
 • خارج کردن توده ۱۰کیلویی از شکم بیمار
 • خارج کردن توده ۱۰کیلویی از شکم بیمار
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود