مشروح اخبار


» آغاز به کار حمل و نقل عمومی شیراز تنها به یک شرط!راک نیوز/ شهردار شیراز با بیان اینکه هزینه‌های بالای رفت و آمد شهروندان آنان را با مشکل روبه‌رو کرده است، گفت: در صورتی که رفتار مردم در مورد استفاده از ماسک و رعایت حداقل‌های بهداشتی تداوم داشته باشد، سیستم حمل و نقل عمومی فعال می‌شود.


به گزارش راک نیوز حیدراسکندرپور امروز در حاشیه آغاز کمپین "من هم ماسک می‌زنم" که توسط شهرداری شیراز کلید زده شد، اظهار داشت: تعطیل شدن مترو و اتوبوس در این کلانشهر، ترددهای ضروری بخشی از شهروندان بدون خودروی شخصی را با مشکل روبرو کرده است.

وی بیان کرد: بخشی از شهروندان که شمار قابل توجهی نیز هستند، طی این روزها مجبور به پرداخت هزینه‌های بالایی برای رفتن به محل کار یا انجام امور ضروری شده‌اند.

شهردار شیراز گفت: تعطیل نشدن سیستم حمل و نقل عمومی در بخش ریلی و اتوبوس، منجر به تشدید زنجیره انتقال بیماری می‌شد و اگر این سیستم تعطیل باشد، بخشی از شهروندان آسیب اقتصادی را متحمل می‌شوند که امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دوباره فعالیت حمل و نقل آغاز شود.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز کمپین "من هم ماسک می‌زنم" اشاره کرد و گفت: مسئولیت اجتماعی همه افراد جامعه، از شهروندان عادی تا مسئولان در سطوح مختلف ایجاب می کند که نسبت به سلامت جامعه، حساس باشیم.

شهردار شیراز با اشاره به اجرایی‌شدن کمپین "من هم ماسک می‌زنم" گفت: با توجه به تاکیدات مقام‌ها و دستگاه‌های بهداشتی مبنی بر تاثیر 85 درصدی استفاده از ماسک بر کاهش میزان ابتلا به کروناویروس، این کمپین در شیراز کلید خورده و تا 2 هفته تداوم دارد.

اسکندرپور گفت: بیش از 200 نفر از پرسنل شهرداری شیراز در این برنامه همکاری دارند و در قالب اکیپ‌های دو تا سه نفره در مکان‌ها، معابر و نقاط پرازدحام و پرتردد شهر حضور یافته و مردم را به استفاده از ماسک تشویق و ترغیب می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری شیراز برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس از اسفند سال گذشته تاکنون، گفت: اگر در مرحله نخست شیوع کروناویروس، برنامه شهرداری و سایر دستگاه‌ها، تاثیرگذار بود و شیراز به نسبت کشور در مهار شیوع و کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر، موفق عمل کرد، تنها و تنها به دلیل همکاری و مشارکت کامل شهروندان بود.

شهردار شیراز با بیان اینکه اقدامات نرم افزاری شهرداری شامل اعمال دورکاری پرسنل، کاهش میزان مراجعات شهروندان، توسعه زیرساختهای شهرداری الکترونیک و ... در جای خود تاثیری بسزا در کنترل روند بیماری در سه ماه اول امسال داشت، گفت: تداوم این روند را برنامه ریزی کرده‌ایم.

اسکندرپور همچنین از هدفمند شدن ضدعفونی مراکز، معابر و مکانهای عمومی مطابق دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا خبر داد و گفت: با توجه به پیک دوم بیماری کووید19، براساس پروتکل‌ها، ضدعفونی توسط شهرداری به شکل کامل و هدفمند شده اجرایی می‌شود.

 تاریخ انتشار : 23 تیر 1399 15:25» اخبار مرتبط:

 • بررسی احتمال تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی در شیراز
 • ماسک در پایانه‌های اتوبوس و مترو شیراز عرضه می‌شود
 • آغاز به کار اتوبوس و مترو در شیراز زیر سایه کرونا
 • پایان حفاری و آغاز ریل گذاری خط دو مترو شیراز
 • فعالیت مجدد اتوبوس‌ها در شیراز
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود