مشروح اخبار


» برگزاری نخستین جشنواره قصه گویی کودکان روستایی و عشایرنخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر با عنوان «قصه‌گوی صبا» با هدف ترویج فرهنگ قصه‌‌گویی و ارتقای دانش اقتصادی کودکان روستایی و عشایر، از ۲۳ تیرماه آغاز شده است.


به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، همزمان با شیوع موج دوم کرونا، این صندوق با هدف پُرکردن اوقات فراغت کودکان روستایی و عشایر و نیز تقویت مهارت قصه‌گویی، گردآوری داستان‌های بومی، قصه‌های محلی و فولکلور، نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر را برگزار می‌کند.
افزایش دانش اقتصادی و آشنایی با مفهوم پس‌انداز و تقویت روحیه آینده‌نگری در کودکان از دیگر اهداف این جشنواره است.
نحوه شرکت جشنواره
تمام کودکان 5 تا 12 ساله روستایی و عشایر و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت استان کهگیلویه وبویراحمد می‌توانند برای شرکت در این جشنواره، یکی از قصه‌های بومی محل زندگی خود، یا قصه خیالی خود با محوریت شخصیت یک «قلک جادویی» را رو به دوربین تلفن همراه، تعریف کنند و ویدئوی ضبط شده را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
نحوه ارسال آثار به جشنواره
کودکان علاقه‌مند روستایی و عشایر می‌توانند تا تاریخ 20 مردادماه ویدئوهای ضبط شده خود را از طریق واتساپ به شماره 09127984402 یا ایمیل به آدرس ghesegoo.saba@gmail.com ارسال کنند. برندگان جشنواره 25 تا 30 مردادماه معرفی خواهند شد.
گفتنی است صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در حال حاضر حدود یک میلیون و 800 هزار بیمه‌شده و مستمری‌بگیر دارد و با حدود 2 هزار کارگزاری در سطح کشور مشغول ارائه خدمات بیمه‌ای است.
انتشارات زرافه، ماهنامه قلک، انتشارات هوپا و پخش مداد آبی، این صندوق را در برگزاری این جشنواره، همراهی خواهند کرد.

تاریخ انتشار : 26 تیر 1399 12:49» اخبار مرتبط:

 • نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر شیراز گشایش یافت +زمان ومکان
 • آغاز جشنواره بازی‌های بومی محلی در روستاهای گچساران
 • جشنواره ملی کوچ عشایر کهگیلویه وبویراحمد تیرماه برگزار می شود
 • زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد بیمه اجتماعی می‌شون ...
 • اردیبهشت امسال یاسوج میزبان جشنواره ملی عشایر و اقوام ایرانی است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود