مشروح اخبار


» شناسایی 2497 بیمار مبتلا به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد/وضعیت نارنجی 5 شهرستان استانرییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا روز گذشته، ۳۸ بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست دادند که بیشترین قربانیان مربوط به شهرستان گچساران با ۱۵ مورد است.رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا روز گذشته، ۳۸ بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست دادند که بیشترین قربانیان مربوط به شهرستان گچساران با ۱۵ مورد است.

به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه در شصت وپنجمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا، با بیان اینکه ۹ مورد از فوتی‌های کرونا مربوط به شهرستان بویراحمد است، اظهار کرد: در شهرستان کهگیلویه ۷، چرام ۲، باشت ۴ و بهمئی یک مورد فوتی کرونا به ثبت رسید.

يزدان‌پناه با اشاره به اینکه پنج شهرستان باشت، بویراحمد، چرام، کهگیلویه و دنا در وضعیت نارنجی کرونا هستند، گفت: شهرستان گچساران دارای وضعیت قرمز است.

وی افزود: همچنین بهمئی و لنده به عنوان شهرستان کم خطر شناخته می‌شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج کل بیماران کرونایی استان را از ابتدای شیوع ۲۴۹۷ نفر دانست و بیان کرد: یک هزارو ۸۰۱ نفر از مبتلایان به شکل کامل بهبود یافتند.

وی افزود: ۱۱ نفر نیز در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند.

یزدانپناه خاطرنشان کرد: تا صبح امروز ۱۷۱ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونا بستری بوده که ابتلاء با کرونای ۸۱ نفر قطعی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم در این نشست با بیان این که ۲۵۹ واحد اداری و صنفی تعطیل داشتیم، اضافه کرد: ۱۵۰ مورد مثبت در افراد شاغل داشتیم اما فوتی وجود نداشت.

محمد مهدی بانشی گفت: متاسفانه در سه هفته اخیر روند ابتلا به کرونا افزایش داشته که لازم است فاصله‌گذاری هوشمند و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.

وی عنوان کرد: به مردم توصیه می‌کنیم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و اینکه از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری کنند و در صورت ضرورت خروج از خانه حتما دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

این مسوول عنوان کرد: از کسبه و صنوف خواهش می‌کنیم موارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا کسب و کار آنها تعطیل نشود.

بانشی افزود: پیشخوانهای دولت ۷۰ درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، ۴ واحد باغ و تالار پلمپ شد، درصد رعایت در مساجد ۶۸ درصد است، نانوایی ها ۸۶ درصد، رستوران ها ۸۰ درصد ومطب ها نیز ۷۲ درصد رعایت میکنند.

وی ادامه داد: از ۸۸۹ آرامستانی که بازدید داشتیم ۷۶ درصد رعایت داشتند، پاساژها ۷۰ درصد و بانک ها نیز ۸۸ درصد رعایت موارد بهداشتی را دارند.

امیدوار هستیم هفته های پیش رو از نظر ابتلا وضعیت بهتری داشته باشیم.تاریخ انتشار : 26 تیر 1399 14:16» اخبار مرتبط:

 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • 19 تیرماه 99/شمار قربانیان کویید19 در استان به 29 نفر رسید
 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود