مشروح اخبار


» صدور و تمدید ۳۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمداز ابتدای سال جاری تا کنون ۲۳ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی برای واحدهای تولیدی استان صادر، ۹ پروانه تمدید و پروانه ۵ واحد ابطال و تعلیق شده است.


به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۳ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی برای واحدهای تولیدی استان صادر، ۹ پروانه تمدید و پروانه ۵ واحد ابطال و تعلیق شده است.  
بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروانه های صادره، مربوط به واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی، شیمیایی و صنایع غذایی می باشند.
مدیر کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد نشانه تعهد تولید کننده یا ارایه کننده محصول و خدمت به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استاندارد های ملی است.
وی افزود: تولید، تمرکز، توزیع و فروش کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری، بدون علامت استاندارد یا با کیفیت پایین تر از استاندارد ممنوع است و مطابق مفاد قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، جرم محسوب می شود.
بهمن رحمتی اشاره کرد: در گشت‌های بازرسی، کارشناسان اداره کل استاندارد، به طور مرتب و مستمر نسبت به کنترل خطوط تولید و مراکز عرضه و نمونه برداری تصادفی از تولیدات اقدام می‌کنند و پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد‌هایی که در بازه زمانی اعتبار پروانه نسبت به رعایت استاندارد‌های تعیین شده در خط تولید بپردازند به مدت سه سال تمدید خواهد شد.
مدیر کل استاندارد در پایان بیان داشت: اداره کل استاندارد استان با اجرای طرح هماهنگ استاندارد کشوری، تمام مراکز عرضه و فروش فرآورده های مشمول استاندارد اجباری را کنترل می کند تا از عرضه و فروش محصولات بدون علامت استاندارد و فاقد کیفیت خودداری شود.


تاریخ انتشار : 29 تیر 1399 11:27» اخبار مرتبط:

 • صدور ۳ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها برای محصولات کشاورزی در ا ...
 • موافقت اعضای دومین کمیته علائم استاندارد کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۹ با ص ...
 • جمع آوری سس گوجه فرنگی غیر استاندارد از سطح بازار استان کهگیلویه و بویراحمد
 • موافقت اعضای اولین کمیته علائم استاندارد کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۹ با ص ...
 • نظارت ویژه استاندارد کهگیلویه و بویراحمد بر عرضه اقلام پر مصرف در ماه مبارک ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود