مشروح اخبار


» از شهر بی شهردار تا شهردار شدن دهیار جنجالی در دهدشتراک نیوز/ عدم شفافیت محتوای جلسات شوراها برای مردم و رسانه ها موجب شد تا انگشت اتهام شهروندان به سمت آنان نشانه رفته و آنها را به پنهانکاری متهم کنند.


محمد باقر پیرمرادی" در یادداشتی نوشت: این روزها شهرداری و شورای شهر دهدشت از پر حاشیه ترین ادارات شهرستان کهگیلویه هستند و از استعفای شهدار سابق تا نپذیرفتن آن توسط شورا و استعفای مجدد "برخه" و انتصاب به عنوان قائم مقام آبفای استان و همچنین انتصاب معاونت فنی و عمرانی شهرداری دهدشت به عنوان سرپرست شهرداری همه در هاله ای از ابهام مانده و هیچ کدام از این اتفاقات برای مردم روشن و شفاف نشده است. 

شورای نسبتاً جوان شهر دهدشت در روزهای ابتدایی امیدها را در دلهای مردم زنده کرده بود و همه امیدوار به شورایی بودند که در ساماندهی برای برون رفت از مشکلات برنامه های متعددی داشتند اما انتخاب شهردار قبلی و کنونی معضلاتی برای این شورا بوجود آورده است. 

 پس از انتخاب "اسفندیار برخه" شهردارسابق دهدشت به معاونت آبفای استان گمانه زنی ها برای انتخاب شهرداری دهدشت بیشتر شد و جلساتی در صحن علنی شورای شهر دهدشت پشت درهای بسته برگزار شد.

نهایتا قرار بود که در روز چهارشنبه 9 مرداد پس از برگزاری جلسات مختلف، شهردار دهدشت مشخص و به مردم معرفی شود که پس از پایان آخرین جلسه شورا اعلام شهردار و موکول کردن این انتخاب به روزهای آینده موجب بروز نگرانی ها برای مردم شد. 

عدم شفافیت محتوای جلسات شوراها برای مردم و رسانه ها موجب شد تا انگشت اتهام شهروندان به سمت آنان نشانه رفته و آنها را به پنهانکاری متهم کنند.

حال این پنهانکاری ها موجب شده تا مردم از داشتن چنین شورایی ناامید شده و چشم انتظار پایان روزهای باقی مانده شورای شهر دهدشت شوند.

منفعت طلبی ها، نفوذ سیاسیون و افراد سرشناس برای انتخاب شهردار دهدشت و همچنین عدم هماهنگی اعضای شورا و هم رای نبودن آن ها موجب شده تا انتخاب شهردار به درازا کشیده شده و همچنان دهدشت شهر بی شهردار باشد و حال جلال داورپناه با رأی اعضای شورا به عنوان  شهردار دهدشت منصوب شد.
داورپناه دهیار پیشین روستای کلایه بود که به دلایل تخلفات انتخاباتی از سوی استاندار کهگیلویه حکم دهیاری وی لغو شده بود.

این دهیار در ایام کرونا نیز با اعلام آمار غیر واقعی حواشی بوجود آورده بود که موجب گلایه مندی دادستان کهگیلویه و شبکه بهداشت شهرستان کهگیلویه شد.
گفتنی است در سه سال اخیر اسفندیار برخه شهردار دهدشت بود که در هفته های گذشته و پس از استعفا به عنوان معاون آبفای استان کهگیلویه و بویر احمد منصوب شد.
 


تاریخ انتشار : 12 مرداد 1399 12:35» اخبار مرتبط:

 • سرپرست شهرداری دهدشت انتخاب شد/جزییات
 • شهردار شهر دهدشت فعلا ماندنی شد
 • چهره ی محبوب اصلاحات شهردار دهدشت شد
 • نخستین جلسه شورای شهر دهدشت پشت درهای بسته برگزار شد
 • 17گزینه برای شهرداری دهدشت معرفی شد+لیست
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود