مشروح اخبار


» دیدار مدیرکل و کارکنان حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با نماینده ولی فقیه در استانصبح امروز ، چهار شنبه 15مرداد 99 سید اسدالله هاشمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به همراه جمعی از کارکنان با حجت الاسلام والمسلمین، حاج سید نصیرحسینی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یاسوج دیدار کردند.


دراین دیدار یک ساعته ابتدا هاشمی به ارائه گزارش مختصری از وضعیت توپو گرافی مناطق، حیات وحش، نیروی انسانی، تجهیزات پرداخت و گفت: 165 نفر نیرو در اداه کل حفاظت محیط زیست استان کار مدیریت از 312 هزار هکتار از مناطق حفاظت شده را برعهده دارند.وی آموزش را یکی از مهمترین برنامه های در دست اقدام این اداره کل برشمرد و گقت: ظرفیت استان با یک هزار و 200 گونه گیاهی 350 گونه مهردار با شاخص خرس قهوه ای و گونه غالب کل و بز و حدود 30 گونه پلنگ ایرانی شناسایی شده  در دنا با یک چهارم استاندار جهانی محیط بان حفاظت می شود، برهمین اساس سعی برآن شده است دو اصل حضور و مشارکت مردم در اولویت قرار گیرند.
 در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی ، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یاسوج، ضمن تبریک اعیاد فرخنده امامت و ولایت، تقدیر از دغدغه و تلاش های مدیرکل و کارکنان حفاظت محیط زیست، برای حفاظت از حیات وحش استان گفت:حیات وحش همانند انسان حق زیست دارند ، خداوند متعال آنها را برای خدمت به انسان خلق نموده است. 
وی زندگی انسان را گره خورده به زندگی حیات وحش بیان نمود و گفت: خداوند متعال اکوسیستم را مرتبط با هم خلق نموده، حذف هرکدام از این چرخه باعث می شود انسان متضرر شود و انسان این حق را ندارد که حق حیات را از وحوش بگیرد. 
وی به آموزه های دینی برای حفاظت از حیات وحش اشاره نمود و گفت: امام علی (ع) می فرمایند: اگر خورشید را در دست راست من و ماه را در دست چپ من بگذارند تا پوسته جویی را از مورچه ای بگیریم هرگز این کار را نخواهم کرد.امام جمعه یاسوج گفت: خداوند انسان را به موجوداتش قسم می دهد و کار محیط بانان مقدس است که حفاظت از موجودات را برعهده دارند.
وی گفت: شکار از سر لهو حرام است، زیرا ما چیزی را خلق نکرده ایم که آن را حذف کنیم.نماینده ولی فقیه گفت: محیط زیست یک سرمایه است و ما باید آن را حفظ کنیم , همانطور که نیاز است ما خانه و فرزندان خور را حفظ کنیم. وی با تاکیر بر فرهنگ سازی گفت: بخش فرهنگ سازی در اولویت کاری محیط زیست قرار گیرد. 


تاریخ انتشار : 15 مرداد 1399 13:25» اخبار مرتبط:

 • گونه‌های جانوری در مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد شمارش می‌شوند
 • آغاز شمارش حیات وحش پارک ملی دنا
 • آغاز شمارش سالانه حیات وحش و منطقه حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد
 • تقدیر از چوپانی که اسلحه داشت اما به پلنگ شلیک نکرد
 • موضوع شكار یك راس گوزن زرد درحال پیگیری است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود