مشروح اخبار


» نماینده کهگیلویه بزرگ :عدم وابستگی ما به دیگران باعث عصبانیت کشورهای طماع و زیاده خواه دنیا شده است / برخی افراد فریب بازی های رسانه ای دشمن را می خورندمحمد موحد با تاکید بر این که عدم وابستگی ما به دیگران باعث عصبانیت کشورهای طماع و زیاده خواه دنیا شده است بیان کرد: مایه تاسف و تعجب است که برخی از افراد فریب این بازی های رسانه ای دشمن را می خورند و عنوان می کنند که با اجرای قراردادی خاص بخشی از کشور واگذار شده است.


به گزارش راک نیوز ؛حجت الاسلام والمسلمین محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در عید قربان گفت: در نظام جمهوری اسلامی اصل و اساس عزت ملی و دفاع همه جانبه از منافع کشور و ملت است که در هر قرادادی باید دقت لازم به عمل بیاید و منافع ملی ما در آن محقق شود و در هیچ زمینه ای که قراردادی از منافع ملی عدول کند نباید وجود داشته باشد.

 
موحد گفت: در سیاست ملی  و منطقه ای نیز آن چه مهم است تعامل و یارگیری از بین کشورهایی است که می توانند در بزنگاه ها و اتفاقات مختلف و متفاوت در کنار کشور ما باشد و این یک سیاست و استراتژی است که رهبر فرزانه ما در زمان های مختلف به آن اشاره فرمودند.
 


 
وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب گفت: رهبرمعظم بارها فرمودند معنای تعامل با کشورهای دوست،  وابستگی نیست و ممکن است در مقطعی ضرورتی ایجاد کند که برای منافع کشور با بسیاری از کشورهایی که سر عناد با کشور ما را ندارد و امکان تامین منافع کشور وجود دارد  همراهی و هم گرایی داشته باشد. 
 
 


نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نظام و ملت ما در طول دوران حیات خود بخصوص در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که حتی اگر تمام دنیا هم بر علیه ما باشند می تواند راست قامت باشد.
  
موحد تحرکات اقتصادی اخیر ایران را عامل عصبانیت غرب خواند و گفت:  اتفاقا همین عدم وابستگی ما به دیگران باعث عصبانیت کشورهای طماع و زیاده خواه دنیا شده و امروز هم می بینم که در ارتباط با کشورهایی که منافع ملی ما موجب برقراری قراردادهایی با آن ها می شود به طرق مختلف  ابهاماتی را در مورد آن قراردادها برای عموم مردم ایجاد کردند که  برخی ها نیز آن ها را باور می کنند.
 
 


وی اضافه کرد: مایه تاسف و تعجب  است که برخی از افراد فریب این بازی های رسانه ای دشمن را می خورند و عنوان می کنند که با اجرای قراردادی خاص بخشی از کشور واگذار شده است. مگر ممکن است که با چنین رهبر فرزانه ای  و حاکمیت نظام اسلامی چنین اتفاقی رقم بخورد.
 


 
محمد موحد گفت: آنچه در این حرکت ملاک و معیار ماست رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است که با یک دید و افق بسیار بلند و عمیقی مسائل را تبیین و برای همگان عنوان می کنند و عنایت ایشان در این زمینه شامل مسئولان بوده و خواهد بود.

تاریخ انتشار : 15 مرداد 1399 13:25» اخبار مرتبط:

 • کشورهای غربی برای تشدید فشارها علیه ایران قطعنامه صادر می کنند
 • پیام تسلیت نماینده مردم کهگیلویه بزرگ به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و قیا ...
 • سید محمد موحد:پیام رهبری گام بلند دیگری از استقلال، عزت و توسعه جمهوری اسلا ...
 • اولین واکنش رسمی به کوچ انتخاباتی موحد از کهگیلویه بزرگ به بهبهان
 • نطق انتخاباتی احمدی‌نژاد در ۲۲بهمن خلاف قانون بود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود