مشروح اخبار


» فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچساران: خبرنگاران بدنبال امید آفرینی در جامعه باشندفرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچساران گفت: رسالت خبرنگار ما این است که امیدآفرینی در بستر جامعه را ترویج دهد.به گزارش راک نیوز؛ سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار گفت: در حقیقت خود نامگذاری این روز خبرنگار رسالت شما عزیزان را سنگین تر می کند،چرا که روز 17مردادماه مزین به خون خبرنگار شهید "محمود صارمی" شده است و نشان دهنده این است که مسیر و هدف تان با دیگر رسانه های دنیای غرب متفاوت است که همین مهم بار مسئولیت شما خبرنگاران عزیز را در پاسداری از آرمان ها و ارزش های انقلاب سنگین تر می کند. 

تبیین آرمان های انقلاب

وی افزود: همه به خوبی واقف هستیم که فعالیت در عرصه خبر و در نظام  جمهوری اسلامی با رسانه های خارجی باید متفاوت تر باشد،چرا که اخبار ما باید مبتنی بر آموزه های دینی و اسلامی باشد و از صداقت،اخلاق،دقت،پژوهش،تحقیق و...برخوردار باشد و به بیان دیگر به تبیین آرمان ها و اهداف والای نظام‌ جمهوری اسلامی و نیز ترویج ارزشهای انقلاب کمک کند.

مطالبه جدی حقوق مردم از مسئولین

وی اظهار کرد:خبرنگار به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین است ،هرچند چشمان تیزبین خبرنگاران باید موضوعات مختلف را رصد و پیگیری و به تبع از مسئولین مطالبه گری کند، آنهم به جهت رفع مشکلات مردم و این انتظار از شما خبرنگان هم می رود.

امید آفرینی در بستر جامعه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچساران در ادامه گفت:می دانیم که دشمنان بدنبال ناامیدی و یاس در جامعه هستند و اینکه آینده جوان ما را تاریک نشان دهند،پس رسالت خبرنگار ما این است که امیدآفرینی در بستر جامعه را ترویج دهد با این هدف که خدمات نظام جمهوری اسلامی در طول این چهل و یک سال از عمر پربرکت انقلاب را برای عموم مردم تبیین و روشنگری کند.

نورایی نسب اظهارکرد:امروز زیرساخت های مهمی در کشورمان ایجاد شده است که در دورافتاده ترین نقطه استان ما مردم بدنبال اینترنت پرسرعت هستند ،در زمان طاغوت شاید حتی یک راه مال رو هم وجود نداشت و امروز جاده ها و زیرساخت های خوبی ایجاد شده است اگرچه مشکلاتی هنوز هم وجود دارد ،اما قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست.

پرهیز از دو دستگی و نقاق

وی در ادامه افزود:رسالت اصلی یک خبرنگار این است که از مسئولین حقوق مردم را در زمینه های مختلف به شایستگی مطالبه کنند که این خودش به نوعی کار بزرگ و مهی است‌‌ ،بنابراین بدنبال نشر اخباری باشیم که امیدآفرین باشد و بتواند مردم ‌را به آرمانهای انقلاب نزدیک تر کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچساران تصریح کرد:عزیزان خبرنگار از انتشار اخباری که دودستگی و نفاق در جامعه ایجاد می کند،جدا پرهیز کنند و مطالبی که حول همدلی ،وحدت و انسجام در جامعه است انتشار داده شود تا تبدیل به یک فرهنگ شود.

تحکیم پایه های انقلاب

نورایی نسب تاکید کرد:یک خبرنگار باید قدم در راه آرمان های انقلاب بگذارد چرا که همین  روز خبرنگار  مزین به نام خبرنگار شهید صارمی است و انتظار هم این است که فعالیت و اقدامات خبرنگاران در مسیری باشد که موجب تحکیم پایه های انقلاب شود.

نقد سازنده و منصفانه

وی افزود:نقد خوب است اما باید سازنده باشد هر چند معتقدیم ابتدا محاسن یک امر گفته شود و بعد به سراغ نقطه ضعف ها برویم، که با نقد صحیح  و منصفانه نیز مشکلات زودتر مرتفع شوند .

نورایی نسب در ادامه با اشاره به شیوع کرونا گفت:امروز از مشکلات دنیا همین بحث بیماری کرونا است، اما به لطف خداوند اقدامات خوبی برای مقابله با این بیماری در سطح کشورمان نیز انجام شده که ان شالله به دست توانمند دانشمندان ایرانی واکسن و درمان قطعی این بیماری نیز تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد:این نکته حائز اهمیت است که حتی آمریکا و کشورهای غربی در صدر جدول مبتلایان و بیماران کرونایی جهان هستند، اما برای کادر درمانی ما که در خط مقدم این جبهه قرار دارد سلامت مردم و جامعه بسیارمهم است و علی رغم تحریم های ناجوانمردانه دشمنان بازهم شرایط بهتری نسبت به دیگر کشورها داریم.

در ادامه این آیین رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت گچساران گفت: خبرنگاران باید با تحقیق و پژوهش در موضوعات مختلف دست به فعالیت بزنند، چرا که  اطلاع رسانی و انتشار اخبار درست جهت آگاهی بخشی به جامعه بسیار مهم است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچساران: خبرنگاران بدنبال امید آفرینی در جامعه باشند

 

حجت الاسلام اله بخش موسوی افزود:خبرنگاران محترم باید رعایت اصول حرفه ای خودشان را در همه امورات داشته باشند که هم شان و جایگاه خبرنگار حفظ، و نیز اطلاع رسانی دقیق نیز داده شود.

صداقت در امر اطلاع رسانی

موسوی در ادامه تصریح کرد: گاهی اوقات در جراید ، مطبوعات و رسانه ها مطالبی گفته می شود که دور از واقعیت است ، در حقیقت یک خبرنگار باید رسانه را بشناسد و کار خبرنگار باید مبتنی برصداقت باشد و تلاش کنند تا اخباری که در اختیار مردم قرار می دهد درست،دقیق و معتبر باشد.

برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال راک نیوز در تلگرام به نشانیRAAKNEWS@همراه شویدتاریخ انتشار : 22 مرداد 1399 14:08» اخبار مرتبط:

 • پیام تبریک جناب سرهنگ محقق زاده فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه به مناسبت روز خ ...
 • وجدان کاری مهمترین خصیصه خبرنگار است
 • همزمان با پنجمین روز هفته بسیج؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران با خانوا ...
 • پیام تبریک فرمانده سپاه ناحیه گچساران به مناسبت روز خبرنگار
 • فرمانده ی انتظامی شهرستان گچساران :: خبرنگاران در انعکاس اخبار باید آرامش و ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود