مشروح اخبار


» اهدای یک دستگاه تانکر آبرسانی10میلیارد ریالی به امورعشایری لنده+تصاویر در مراسمی با حضور مسئولان شهرستان لنده یک دستگاه تانکر آبرسانی به منظور آبرسانی به عشایر شهرستان لنده و بهمئی از سوی بنیاد مستضعفان به امور عشایری این شهرستان اهدا شد.


معیشت مبتنی بر دامداری و کوچ‌نشینی از ویژگی‌های عشایر کوچ‌رو به شمار می‌رود. عشایری که هم در عرصه تولید و اشتغال و هم در امنیت نقش دارند و رفع مشکلات آنان باید پیوسته مد نظر قرار بگیرد. تامین منابع آب شرب از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که در سال‌های گذشته جوامع عشایری در سطح کشور و به تبع آن در این شهرستان با آن مواجه بوده‌ ایم چرا که کاهش نزولات جوی و تداوم خشکسالی‌ها مشکلات عدیده‌ای برای این قشر از جامعه ما بوجود آورده است.


به گزارش راک نیوز در این راستا در ماه های گذشته مسئولین بنیاد علوی از مناطق عشایر لنده بازدید های داشتند که یکی از مهمترین مطالبات عشایر بحث کمبود آب شرب بود که این موضوع در دستور کار فوری نهاد آبادانی و پیشرفت لنده قرار گرفت.


بنابراین گزارش خوشبختانه به همت بنیاد علوی در راستای تامین آب شرب عشایر امروز یک دستگاه تانکر آبرسانی خریداری و تحویل اداره امور عشایر گردید.


دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده در آیین واگذاری با اشاره به خدمات ارزشمند بنیاد علوی در شهرستان لنده گفت: بیناد با رویکرد محرومیت زدایی پای در منطقه استقرار دارد و تا امروز کارهای خوبی در بخش های مختلف عمرانی، فرهنگی، اقتصادی انجام داده است.


وی افزود؛ امروز شاهد هستیم که در گوشه گوشه ای شهرستان لنده پروژه های کوچک و بزرگ متفاوتی در حال کار هستند که انشالله بتوانیم سیمای محرومیت را از این شهرستان بزدایم.


دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان در لنده تصریح کرد؛ در بازدیدهای که از مناطق عشایری شهرستان لنده داشتیم، پیرو تعداد عشایر، وسعت پراکندگی منطقه و مطالبه آنان در بحث مشکلاتی در تامین آب شرب وجود داشت که با هماهنگی با تهران یک دستگاه تانکر آبرسانی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال خردیداری و امروز به اداره امور عشایر شهرستان لنده تحویل داده شد.


در ادامه سید خدادوست موسوی با قدردانی از تلاش های خوب بنیاد مستضعفان- بنیاد علوی در این شهرستان گفت؛ از ابتدای حضور این مجموعه تلاش های خوبی در حوزه های مختلف اشتغالزایی، پروژه های عمرانی، خدماتی و آموزشی صورت گرفت.


وی افزود: حضور بنیاد در این شهرستان و ارائه خدمات عام المنفعه در حوزه مختلف باعث شد تا کمک های شایانی به مردم شود.


فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد؛ رفع مشکل عشایری یکی از اقدامات خوب حمایتی بنیاد مستضعفان است که با این اقدام ارزشمند بخشی اعظمی از مشکلات عشایری که تامین آب بود رفع خواهد شد.


موسوی گفت؛ اداره امور عشایر شهرستان نیز باید ضمن حفظ و حراست از این دستگاه تا اعلام زمان پایان کوچ به عشایر خدمات رسانی منظم ارائه دهد.


اهدای یک دستگاه تانکر آبرسانی10میلیارد ریالی به امورعشایری لنده+تصاویر

 

اهدای یک دستگاه تانکر آبرسانی10میلیارد ریالی به امورعشایری لنده+تصاویر

 

اهدای یک دستگاه تانکر آبرسانی10میلیارد ریالی به امورعشایری لنده+تصاویر

 تاریخ انتشار : 25 شهریور 1399 18:39» اخبار مرتبط:

 • بازگشایی راه‌های عشایری شهرستان لنده
 • رونق تولید عسل در مناطق عشایری لنده/ معضل آب در مناطق عشایری را دریابید
 • رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده: اعتبارات پاسخگوی ن ...
 • رئیس بنیاد مستضعفان کشور به لنده سفر می‌کند/جزییات
 • 532 مخزن ذخیره آب برای مناطق عشایری گچساران
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود