مشروح اخبار


» شوراهای شهر و شهرداری‌ها از حاشیه و جنجال سازی دوری کنند/وعده‌های معاون وزیر در دهدشت برای حمایت از شهرداری‌هامعاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در دهدشت گفت: شوراهای شهر و شهرداری‌ها یک سال باقیمانده با ثبات مدیریت، دوری از حاشیه و جنجال سازی، با کنار گذاشتن اختلافات، با همدلی و هم گرایی و رفاقت به رشد و توسعه شهری کمک کنند.به گزارش راک نیوز، نشست بررسی مشکلات شهرداری‌های کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی امروز با حضور معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در فرمانداری دهدشت برگزار شد.


معاون عمرانی وزیر کشور در ادامه سفر به شهرستانهای استان کهگیلویه و بویراحمد وارد شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه شد.

آقای جمال نژاد در جمع مسئولان، کارکنان شهرداری های شهرستانهای چرام، لنده، کهگیلویه و بهمئی با بیان اینکه هم اکنون ماشین آلات شهرداری های استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی تامین شده است گفت: کهگیلویه و بویراحمد سومین استان محرومی است که باید شهرداری هایش به سرعت به لحاظ ماشین آلات مجهز شوند.


وی با اشاره به اینکه در تفاهم نامه سازمان شهرداری ها که با استانداری کهگیلویه وبویراحمد منعقد می شود ماشین آلات مورد نیاز شهرداری های این استان خریداری می شود افزود: در خصوص تامین اعتبار خرید ماشین آلات ادامه داد: یک سوم مبلغ توسط سازمان شهرداری ها، یک سوم استانداری و یک سوم هم شهرداری های استان پرداخت می کنند.مهدی جمال نژاد اضافه کرد: تسهیلات ویژه با درصد پایین نیز ویژه طرح های درآمد زا به شهرداری های این استان اختصاص می یابد.


معاون عمرانی وزیر کشور گفت: سازمان شهرداری ها به طرح های عمرانی شهرداری ها که تا پایان دوره شورا به بهره برداری برسد کمک های بلاعوض پرداخت می کند.


آقای جمال نژاد از ارائه قیر رایگان به شهرداری ها تا پایان نیمه دوم امسال  خبر داد.


وی از  پرداخت 500 میلیون تومان اعتبار به شهرهای بدون سینما و سالن نمایش هم خبر داد و افزود: همچنین در تفاهم نامه ای که با وزارت فرهنگ و ارشاد منعقد شده است ۷۰۰ میلیون تومان نیز از سوی این وزارت خانه به این شهرها پرداخت می شود.معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه سازمان شهرداری ها از طرح توسعه فضای سبز در شهرها حمایت می کند ادامه داد: طبق تفاهم نامه با سازمان جنگل ها از طرح توسعه فضای سبز حمایت می کنیم.

جمالی‌نژاد گفت: شهرداری مدیریت درآمد و هزینه است باید ایده، نوآوری وابتکار به خرج داد سرمایه‌گذار بخش خصوصی جذب کرد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: شوراهای شهر و شهرداری‌ها یک سال باقیمانده با ثبات مدیریت، دوری از حاشیه و جنجال سازی، با کنار گذاشتن اختلافات، با همدلی هم گرایی، رفاقت و ثبات مدیریت به رشد و توسعه شهری کمک کنند.

وی در مورد ورودی های شهرها  اظهارداشت :تفاهم نامه ای برای زیبایی امنیت و ایجاد مبلمان مناسب با وزارت راه و شهرسازی نوشته شده و امیدواریم با همکاری های وزارت کمک های مناسبی در این زمینه صورت دهیم.


این مسیول عنوان کرد"پیگیری های زیادی برای افزایش حقوق کارمندان شهرداری صورت گرفت و علارغم افزایش حقوق آن ها در دو مرحله باز هم حقوق آن ها نسبت به سایر دستگاه های اداری کمتر است.


 

جمالی‌نژاد با اشاره به مشکل تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری تصریح کرد: از نماینده مردم در مجلس استدعا دارم در مجلس با حضور مسوولان و متولیان این مشکل را بررسی و تکلیف این نیروها برطرف شود.


در این جلسه که در فرمانداری کهگیلویه در دهدشت برگزار شد کارکنان شهرداری و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای دهدشت، سوق، قلعه رییسی، دیشموک، چرام، لنده سرفاریاب و لیکک نیز مشکلات حوزه های خود را مطرح کردند.


کمبود تجهیزات ماشین آلات شهرداری ها، بهسازی ورودی های شهر دهدشت، پرداخت حقوق کارکنان شهرداری ها، توسعه فضای سبز، مشکلات بیمه ای کارکنان، ساماندهی سایت زباله شهر دهدشت، و تکمیل  کمربندی سوم دهدشت از مهمترین خواسته ها و مطالبات آنان بود.تاریخ انتشار : 27 شهریور 1399 14:01» اخبار مرتبط:

 • دیدار نماینده مردم کهگیلویه بزرگ با معاون وزیر کشور+عکس
 • کمک به پروژه های زود بازده و کم هزینه شهرداری ها/تصویب قوانین جدید برای کمک ...
 • پارک بانوان در دهدشت احداث می شود
 • در دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون عمرانی وزیر کشور مطرح شد:قول ...
 • جذب غیرقانونی و نیروهای مازاد چالش اساسی شهرداری های کشور
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود